Network Planning & Design

Co to jest planowanie, projektowanie i optymalizacja sieci?

We współczesnym hybrydowym świecie zasobów fizycznych i wirtualnych planowanie oraz projektowanie sieci wymaga specjalistycznej wiedzy i inwestycji czasowych. Potrzebne jest pełne zrozumienie zaprojektowanej usługi, od jej rozkładu do wymaganych zasobów logicznych i fizycznych niezbędnych do zrealizowania prognozowanej wydajności, a także wąskich gardeł w sieci. 

Comarch Network Planning & Design oparte na innowacyjnej architekturze i wieloletnim doświadczeniu w zakresie technologii odpowiada na potrzeby branży telekomunikacyjnej. Jest to produkt, który umożliwia przygotowanie zrównoważonej strategii sieciowej i gwarantuje zadowolenie klientów z jakości usług. Produkt Comarch Network Planning & Design umożliwia dostawcom usług telekomunikacyjnych zarządzanie i usprawnienie procesów planowania, projektowania i optymalizacji sieci, w sposób kompleksowy i efektywny. Zorkiestrowane planowanie procesowe jest przyszłościowym sposobem na inwestycje w sieci, gdzie wartość biznesowa inwestycji staje się coraz bardziej istotna w odpowiedzi na rozwój możliwości telekomunikacyjnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i standardom branży telekomunikacyjnej, Comarch oferuje produkt obejmujący własne oprogramowanie OSS oraz integrację z wiedzą domenową dla najwyższej klasy aplikacji dostępnych na rynku.

 

System planowania i projektowania sieci jest zintegrowany z innymi produktami z gamy Comarch OSS i składa się z:

 • Zarządzania procesami biznesowymi, które steruje procesami realizacji w sieci.
 • Środowiska planowania, które udostępnia kompleksowy zestaw funkcji, takich widoki sieci: w czasie rzeczywistym, zintegrowany oraz strategiczny, aparat walidacyjny umożliwiający definiowanie reguł technologicznych, biznesowych i związanych z klientem oraz kreatory technologiczne do planowania sieci RAN, transmisji, warstw SDN, rdzenia, dostępu i sieci IT. 
 • Zarządzanie zasobami, które przechowuje i utrzymuje wszystkie dane wymagane do kompleksowego planowania i projektowania sieci, w tym funkcje logiczne i wirtualizację, jak również integrację związaną z NFV i SDN.
 • Zarządzanie konfiguracją i uzgadnianie, które zamyka pętlę planowania, automatycznie udostępnia plany w sieci, realizuje proces uzgadniania, a następnie weryfikuje widok sieci.
Kompleksowa obsługa czynności strategicznych, wdrożeniowych, inżynieryjnych, operacyjnych i administracyjnych połączonych w jedną platformę OSS zapewnia bezprecedensową i wszechstronną widoczność wszystkich procesów biznesowych.

On the Road to Zero-touch End to end Network Design and Optimization

Oglądaj nasze viedo!


Korzyści z produktu Network Planning & Design:

 1. 01 Zwiększaj elastyczność dzięki wykazowi opartemu na procesach
 2. Wdrażaj metody zarządzania procesami biznesowymi i zautomatyzowanej dystrybucji zadań zgodnie z przepływami procesów, regułami technologicznymi oraz biznesowymi.
 3. 02 Zapewnij kompleksowy widok sieci
 4. Zastosuj efektywne planowanie i konfiguracja sieci dzięki precyzyjnemu i szczegółowemu interfejsowi, który pozwala jednym rzutem oka objąć wszystkie fizyczne i wirtualne. Środowisko Comarch umożliwia wizualizację i planowanie sieci z różnych perspektyw, strategicznie — w dłuższej perspektywie czasowej — i integracyjnie — w krótkim czasie.
 5. 03 Skorzystaj z wszechstronnych funkcjonalności systemu
 6. Comarch OSS pełni rolę kompleksowego systemu OSS dla nowych (zwirtualizowanych) i starszych architektur. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych produktów, Comarch OSS jest zintegrowany z sieciami wirtualnymi i programowalnymi NFV/SDN w zakresie zasobów, planowania, konfiguracji i dostarczania.
 7. 04 Wprowadzaj innowacyjne produkty nie zaburzając istniejących procesów
 8. Comarch OSS obsługuje technologie NFV i SDN w sposób włączający funkcje do codziennych procesów operacyjnych. Starsza architektura nie zniknie tak po prostu, dlatego musi współdziałać z nowymi, wirtualnymi elementami. Dzięki modelowaniu SID Comarch ukrywa złożoność modelowania i relacje pomiędzy światem wirtualnym a fizycznym oraz dostarcza inżynierom technologii i obsługi pełen zestaw narzędzi, którego potrzebują.
 9. 05 Rozwijaj integrację z domeną dostarczania
 10. Synchronizacja danych i alarmów z systemami SQM/CEM w celu umożliwienia integracji z siecią samoorganizującą się (ang. self-organizing network, SON) i łatwej implementacji wyzwalania procesów optymalizacji w zależności od jakości.
 11. 06 Obniża koszty operacyjne
 12. Integracja standardowych narzędzi branżowych w jednym ekosystemie wyposażonym w zautomatyzowane mechanizmy synchronizacji zapewni uzyskanie oszczędności na kosztach operacyjnych.
 13. 07 Zmniejsz nakłady inwestycyjne
 14. Poprawa koordynacji współzależnych procesów związanych z siecią w zoptymalizuje koszty związane z nakładami inwestycyjnymi.
 15. 08 Skróć czas wprowadzania usług na rynek
 16. Monitorowanie wydajności zespołów inżynierii sieciowej z wykorzystaniem ujednoliconych procedur projektowych i konfigurowalnych raportów umożliwi skrócenie czasu potrzebnego do wprowadzenia produktów na rynek.

Zwiększaj elastyczność dzięki wykazowi opartemu na procesach

Wdrażaj metody zarządzania procesami biznesowymi i zautomatyzowanej dystrybucji zadań zgodnie z przepływami procesów, regułami technologicznymi oraz biznesowymi.

Zapewnij kompleksowy widok sieci

Zastosuj efektywne planowanie i konfiguracja sieci dzięki precyzyjnemu i szczegółowemu interfejsowi, który pozwala jednym rzutem oka objąć wszystkie fizyczne i wirtualne. Środowisko Comarch umożliwia wizualizację i planowanie sieci z różnych perspektyw, strategicznie — w dłuższej perspektywie czasowej — i integracyjnie — w krótkim czasie.

Skorzystaj z wszechstronnych funkcjonalności systemu

Comarch OSS pełni rolę kompleksowego systemu OSS dla nowych (zwirtualizowanych) i starszych architektur. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych produktów, Comarch OSS jest zintegrowany z sieciami wirtualnymi i programowalnymi NFV/SDN w zakresie zasobów, planowania, konfiguracji i dostarczania.

Wprowadzaj innowacyjne produkty nie zaburzając istniejących procesów

Comarch OSS obsługuje technologie NFV i SDN w sposób włączający funkcje do codziennych procesów operacyjnych. Starsza architektura nie zniknie tak po prostu, dlatego musi współdziałać z nowymi, wirtualnymi elementami. Dzięki modelowaniu SID Comarch ukrywa złożoność modelowania i relacje pomiędzy światem wirtualnym a fizycznym oraz dostarcza inżynierom technologii i obsługi pełen zestaw narzędzi, którego potrzebują.

Rozwijaj integrację z domeną dostarczania

Synchronizacja danych i alarmów z systemami SQM/CEM w celu umożliwienia integracji z siecią samoorganizującą się (ang. self-organizing network, SON) i łatwej implementacji wyzwalania procesów optymalizacji w zależności od jakości.

Obniża koszty operacyjne

Integracja standardowych narzędzi branżowych w jednym ekosystemie wyposażonym w zautomatyzowane mechanizmy synchronizacji zapewni uzyskanie oszczędności na kosztach operacyjnych.

Zmniejsz nakłady inwestycyjne

Poprawa koordynacji współzależnych procesów związanych z siecią w zoptymalizuje koszty związane z nakładami inwestycyjnymi.

Skróć czas wprowadzania usług na rynek

Monitorowanie wydajności zespołów inżynierii sieciowej z wykorzystaniem ujednoliconych procedur projektowych i konfigurowalnych raportów umożliwi skrócenie czasu potrzebnego do wprowadzenia produktów na rynek.

Powiązane produkty:

Studium przypadku:

 • Obecnie wdrażane u nas systemy OSS oraz systemy wspierające operacje sieciowe są częścią strategii Telefónica – dzięki nim możemy tworzyć usługi i docierać z nimi do naszych klientów. Wdrożenie Comarch Next Generation Network Planning to milowy krok w stronę poprawy efektywności planowania sieci i optymalizacji procesów w naszych filiach w Ameryce Łacińskiej. Wybraliśmy Comarch, ponieważ firma już wcześniej sprawdziła się jako zaufany partner Grupy Telefónica w Europie i wykazała się ogromną elastycznością oraz otwartością na nasze potrzeby. Realizowane wdrożenie wiąże się również z wprowadzeniem platformy integracyjnej dedykowanej najlepszemu w swojej klasie, zintegrowanemu i wykorzystywanemu w całej grupie rozwiązaniu OSS.
    
  José González Díaz, Dyrektor ds. Transformacji i OSS, Global CTO w firmie Telefónica S.A.

  Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

   Zobacz wszystkie materiały

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.