Service Activation

Czym jest system aktywacji i dostarczania usług?

System aktywacji i dostarczania usług Comarch jest w pełni skalowalnym, rozproszonym systemem umożliwiającym szybkie wdrożenie i świadczenie usług konwergentnych, w tym telefonii, dostarczania multimediów i dostępu do sieci, jak również domen hybrydowych. Obejmuje zorientowanie na logikę biznesową, która ułatwia zmianę reguł zdefiniowanych przez użytkownika i upraszcza definiowanie modeli usług, transakcji i interakcji w procesach udostępniania usług telekomunikacyjnych.

System umożliwia łatwą integrację i szybkie wdrażanie nowych usług, dzięki czemu pozwala operatorom uzyskać przewagę konkurencyjną w zakresie aktywacji usług. Dodatkowo, graficzny interfejs użytkownika zapewnia operatorom kompleksowy, szczegółowy wgląd w całą sieć.

Rola aktywacji usług zwiększyła się w erze usług cyfrowych, w przypadku których realizacja założenia dotyczącego bezobsługowego zarządzania siecią i usługami staje się coraz trudniejsza.  Aktywacja usług ułatwia działanie, wspomagając cały cykl życia elementów usługi, także tych pochodzących od partnerów. Przekłada się to na możliwość wdrożenia elementów usług z odpowiednimi modelami i interfejsami API do katalogu usług. Po wdrożeniu elementów serii wymaganych do realizacji kompleksowej usługi ich aktywację można w pełni zautomatyzować przy użyciu NGSO pełniącego rolę orkiestratora.

Na czym polega proces Comarch Order-to-cash i jak może pomóc Twojej firmie?

Oglądaj nasze video!


Korzyści z produktu Service Activation:

 1. 01 Ukierunkuj swoje systemy na logikę biznesową
 2. System kontroluje różnorodne zachowania i operacje przy użyciu reguł biznesowych, które można z łatwością zmieniać, co stanowi solidną podstawę dla nowych usług i ich wzorców aktywacji. Dzięki ukierunkowaniu na logikę biznesową system obsługuje definicję usług składanych, złożonych modeli interakcji transakcyjnych oraz dynamiczną dekompozycję usług telekomunikacyjnych i można go szybko dostosować do zmian i ulepszeń w zakresie logiki usług.
 3. 02 Wdrażaj nowe produkty szybko i bezproblemowo
 4. Szereg gotowych, w pełni konfigurowalnych adapterów do obsługi niższych poziomów danych umożliwia bezproblemową integrację usługi Comarch Service Activation z dowolną istniejącą infrastrukturą. Dodatkowo adaptery te umożliwiają także szybką i niedrogą obsługę nowych oraz zastrzeżonych interfejsów. Liczne interfejsy "north-bound" zapewniają ławtą integrację produktu z innymi systemami BSS/OSS ("parasolowymi"). Różnorodne adaptery umożliwiają dostęp do infrastruktury sieciowej oraz wsparcie w zakresie uruchamiania nowych produktów.
 5. 03 Korzystaj ze szczegółowego wglądu w usługi
 6. Scentralizowany graficzny interfejs użytkownika dostarcza administratorowi systemu pełne i szczegółowe informacje na temat kondycji systemu i jego ogólnej wydajności. Umożliwia on także szczegółowe śledzenie żądań dotyczących świadczenia usług telekomunikacyjnych.
 7. 04 Wprowadź prawdziwą konwergencję usług
 8. Wbudowana zgodność z produktami Comarch BSS Mediation i Comarch OSS Mediation umożliwia korzystanie z ich możliwości w środowiskach wymagających pełnej konwergencji.

Ukierunkuj swoje systemy na logikę biznesową

System kontroluje różnorodne zachowania i operacje przy użyciu reguł biznesowych, które można z łatwością zmieniać, co stanowi solidną podstawę dla nowych usług i ich wzorców aktywacji. Dzięki ukierunkowaniu na logikę biznesową system obsługuje definicję usług składanych, złożonych modeli interakcji transakcyjnych oraz dynamiczną dekompozycję usług telekomunikacyjnych i można go szybko dostosować do zmian i ulepszeń w zakresie logiki usług.

Wdrażaj nowe produkty szybko i bezproblemowo

Szereg gotowych, w pełni konfigurowalnych adapterów do obsługi niższych poziomów danych umożliwia bezproblemową integrację usługi Comarch Service Activation z dowolną istniejącą infrastrukturą. Dodatkowo adaptery te umożliwiają także szybką i niedrogą obsługę nowych oraz zastrzeżonych interfejsów. Liczne interfejsy "north-bound" zapewniają ławtą integrację produktu z innymi systemami BSS/OSS ("parasolowymi"). Różnorodne adaptery umożliwiają dostęp do infrastruktury sieciowej oraz wsparcie w zakresie uruchamiania nowych produktów.

Korzystaj ze szczegółowego wglądu w usługi

Scentralizowany graficzny interfejs użytkownika dostarcza administratorowi systemu pełne i szczegółowe informacje na temat kondycji systemu i jego ogólnej wydajności. Umożliwia on także szczegółowe śledzenie żądań dotyczących świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Wprowadź prawdziwą konwergencję usług

Wbudowana zgodność z produktami Comarch BSS Mediation i Comarch OSS Mediation umożliwia korzystanie z ich możliwości w środowiskach wymagających pełnej konwergencji.

Powiązane produkty:

Studium przypadku:

 • Biorąc pod uwagę kompleksowość rozwiązania i jego złożoność, jak i ambitne ramy czasowe projektu, szukaliśmy doświadczonego i godnego zaufania dostawcy BSS/OSS. Comarch współpracował już z różnymi dużymi dostawcami usług telekomunikacyjnych, w tym przez ostatnie 10 lat przy różnych projektach ze spółkami Grupy Deutsche Telekom. Zaufanie to było z pewnością jednym z ważnych czynników przy wyborze ich na partnera w tym strategicznie ważnym projekcie.
  Comarch zademonstrował wysoki stopień zrozumienia naszych potrzeb i wypracowaliśmy wspólnie optymalne rozwiązanie. Dynamiczne podejście zespołu Comarch i ich umiejętność słuchania naszych potrzeb biznesowych i technicznych, jak również dostosowania wdrożenia tak, by jak najlepiej wspierało realizację naszych celów, jest ostatecznym dowodem, że podjęliśmy właściwą decyzję.
    
  Dr. Marcus Hacke, Założyciel i Dyrektor Zarządzający, ngena GmbH

  Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

   Zobacz wszystkie materiały

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.