Zero Touch Network Provisioning

Comarch Zero-touch Network Provisioning: narzędzie do zautomatyzowanego zarządzania usługami w telekomunikacji

Rosnąca liczba urządzeń brzegowych powodowana przez Internet rzeczy (IoT) i technologię 5G wymaga łatwego i szybkiego wdrażania elementów w sieci telekomunikacyjnej. Wprowadzając obsługę administracyjną typu zero-touch w celu zautomatyzowania zarządzania usługami, ręczne działania staną się niepotrzebne. Dzięki temu, nowe urządzenia wprowadzane do sieci telekomunikacyjnej mogą być automatycznie aktualizowane za pomocą obrazu rozruchowego, wstępnie skonfigurowane z początkową konfiguracją i aktualizowane z wykorzystaniem odpowiednich skryptów.

Rozwiązanie Zero-touch Provisioning to odpowiedź na nowe wyzwania wynikające z masowego wykorzystania NFV w sieci, które to uważane jest za przełomową technologię w zarządzaniu usługami OSS. Funkcje sieci wirtualnej z natury są bardzo dynamiczne, ponieważ reagują na zmiany sytuacji. Tylko obsługa bezdotykowa może zapewnić konfigurację wymaganą dla każdej nowo wdrożonej funkcji wirtualnej w telekomunikacji. Wraz z dalszym wprowadzaniem mikrousług do NFV, cykl życia poszczególnych funkcjonalności staje się jeszcze krótszy. Ręczna konfiguracja przez specjalistów w sieciach NFV stała się obecnie niemożliwa.

  Przejmij kontrolę nad procesem wdrożenia 5G dzięki Comarch OSS

  Zobacz nasze wideo!

  Korzyści z wdrożenia Comarch Zero-touch Network Provisioning do zautomatyzowanego zarządzania usługami w telekomunikacji:

  Zmniejszenie kosztów wdrożenia urządzeń

  Konfiguruj urządzenia bez konieczności wysyłania specjalistycznego technika do klienta. Obniż koszty wdrożenia urządzenia i zautomatyzuj proces konfiguracji, aktualizacji oprogramowania i wykonywania skryptów.

  Pełna automatyzacja procesu

  Dzięki dobrze zdefiniowanemu API oraz integracji z zarządzaniem zasobami i procesami, możesz zautomatyzować cały proces planowania, budowania oraz uruchamiania. Urządzenia mogą również nawiązywać bezpieczne połączenia z innymi systemami za pomocą NETCONF i / lub RESTCONF.

  Przyspieszenie dostarczania usługi

  Po instalacji, urządzenia mogą łączyć się z siecią, samodzielnie konfigurować i aktywować niezbędne usługi, skracając czas potrzebny na ich wdrożenie.

  Katalogowe podejście

  Twórz biblioteki skryptów konfiguracyjnych dopasowane do konkretnych przypadków, dostawców i języka maszynowego. Obniżaj koszty, dzięki łatwo pobieralnym i wdrażalnym w sieci skryptom.

  Zobacz nasze materiały PDF związane z bezobsługową instalacją i konfiguracją sieci telekomunikacyjnej!

  Jeśli jesteś zainteresowany usługą Zero Touch Network Provisioning, poznaj także te produkty:

  Wykorzystanie AI i ML w automatycznym procesie skalowania i samonaprawiania wirtualnych funkcji sieciowych różnych dostawców

  Zobacz nasze wideo!

  Proszę czekać

  Potrzebujesz porady w doborze produktów?

  Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

  Przejdź do formularza