Zero Touch Network Provisioning

Co to jest bezobsługowa konfiguracja w telekomunikacji?

Rosnąca liczba urządzeń brzegowych spowodowana ewolucją Internetu rzeczy (IoT) i 5G wymaga łatwej i szybkiej implementacji elementów w sieci telekomunikacyjnej. Po wprowadzeniu bezobsługowej konfiguracji ręczne działania wyszkolonych specjalistów nie są już potrzebne. Nowe urządzenia wprowadzone do sieci telekomunikacyjnej mogą być automatycznie aktualizowane za pomocą obrazu startowego, wstępnie skonfigurowane i aktualizowane za pomocą dowolnych skryptów.

Bezobsługowa konfiguracja jest systemem powstałym w obliczu nowych wyzwań wynikających z masowego wykorzystania wirtualizacji funkcji sieciowych (ang. network function virtualization, NFV) w sieci. Wirtualne funkcje sieciowe są ze swej natury bardzo dynamiczne, ponieważ reagują na zmiany w sytuacji sieci. Tylko bezobsługowa konfiguracja usług telekomunikacyjnych może zapewnić potrzebną konfigurację każdej nowo zaimplementowanej funkcji wirtualnej. Wraz z dalszym wprowadzaniem mikrousług do NFV cykl życia funkcjonalności jest jeszcze krótszy. Ręczne konfigurowanie przez specjalistów w sieciach NFV stało się niewykonalne.

  On the Road to Zero-touch End to end Network Design and Optimization

  Oglądaj nasze video!


  Korzyści z produktu Zero Touch Network Provisioning

  1. 01 Zmniejszaj koszty implementacji urządzeń
  2. Urządzenia można konfigurować bez konieczności wysyłania do klienta wyspecjalizowanego technika. Może to obniżyć koszty implementacji urządzenia, zaś wstępna konfiguracja, aktualizacje oprogramowania i wykonanie skryptów mogą być potem wykonywane automatycznie.
  3. 02 Błyskawicznie realizuj usługi
  4. Po instalacji urządzenia mogą łączyć się z siecią, samodzielnie konfigurować i uruchamiać niezbędne usługi, skracając czas potrzebny na ich implementację.
  5. 03 W pełni automatyzuj wszystkie procesy
  6. Dzięki dobrze zdefiniowanemu interfejsowi API oraz integracji z zarządzaniem zasobami i procesami, możliwa staje się automatyzacja całego procesu planowania, budowania i uruchamiania usług. Urządzenia mogą także nawiązywać bezpieczne połączenia z innymi systemami za pomocą protokołów NETCONF lub RESTCONF.
  7. 04 Wprowadź podejście oparte na katalogach
  8. Tworzenie biblioteki skryptów konfiguracyjnych dla każdego przypadku użycia, dostawcy i języka maszyny zapewnia znaczne obniżenie kosztów dzięki możliwości łatwego ich pobrania z odpowiedniej biblioteki.

  Zmniejszaj koszty implementacji urządzeń

  Urządzenia można konfigurować bez konieczności wysyłania do klienta wyspecjalizowanego technika. Może to obniżyć koszty implementacji urządzenia, zaś wstępna konfiguracja, aktualizacje oprogramowania i wykonanie skryptów mogą być potem wykonywane automatycznie.

  Błyskawicznie realizuj usługi

  Po instalacji urządzenia mogą łączyć się z siecią, samodzielnie konfigurować i uruchamiać niezbędne usługi, skracając czas potrzebny na ich implementację.

  W pełni automatyzuj wszystkie procesy

  Dzięki dobrze zdefiniowanemu interfejsowi API oraz integracji z zarządzaniem zasobami i procesami, możliwa staje się automatyzacja całego procesu planowania, budowania i uruchamiania usług. Urządzenia mogą także nawiązywać bezpieczne połączenia z innymi systemami za pomocą protokołów NETCONF lub RESTCONF.

  Wprowadź podejście oparte na katalogach

  Tworzenie biblioteki skryptów konfiguracyjnych dla każdego przypadku użycia, dostawcy i języka maszyny zapewnia znaczne obniżenie kosztów dzięki możliwości łatwego ich pobrania z odpowiedniej biblioteki.

  Powiązane produkty:

  Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

   Zobacz wszystkie materiały

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.