Zero Touch Network Provisioning

Zero Touch Network Provisioning – bezobsługowa instalacja i konfiguracja sieci telekomunikacyjnej

Rosnąca liczba urządzeń spowodowana ewolucją Internetu rzeczy (IoT) i 5G wymaga łatwej i szybkiej implementacji elementów w sieci telekomunikacyjnej. Wprowadzenie bezobsługowej konfiguracji sieci powoduje, że ręczne działania wykonywane przez ekspertów dziedzinowych nie są już potrzebne. W ramach tej koncepcji, nowe urządzenia wprowadzone do sieci telekomunikacyjnej mogą być wstępnie konfigurowane i aktualizowane za pomocą dowolnych skryptów, w sposób w pełni zautomatyzowany.

Bezobsługowa konfiguracja sieci jest systemem powstałym w obliczu nowych wyzwań wynikających z masowego wykorzystania wirtualizacji funkcji sieciowych (network function virtualization - NFV) w sieciach telekomunikacyjnych. Wirtualne funkcje sieciowe są ze swej natury bardzo dynamiczne, ponieważ reagują na zmiany w sieci. Tylko bezobsługowa konfiguracja usług telekomunikacyjnych może zapewnić potrzebną konfigurację każdej nowo zaimplementowanej funkcji wirtualnej. Wraz z dalszym wprowadzaniem mikrousług do NFV cykl życia funkcjonalności staje się coraz krótszy, w związku z czym ręczne konfigurowanie elementów sieci NFV jest praktycznie niewykonalne.

  Przejmij kontrolę nad procesem wdrożenia 5G dzięki Comarch OSS

  Obejrzyj nasze video!


  Korzyści z wdrożenia systemu do bezobsługowej instalacji i konfiguracji sieci - Zero Touch Network Provisioning:

  1. 01 Zmniejszenie kosztów konfiguracji i implementacji urządzeń sieciowych
  2. Łatwo konfiguruj urządzenia sieciowe, bez konieczności wysyłania do klienta wyspecjalizowanego technika. Może to obniżyć koszty implementacji urządzenia, zaś wstępna konfiguracja, aktualizacje oprogramowania i wykonanie skryptów mogą być potem realizowane automatycznie.
  3. 02 Szybsze wprowadzanie nowych usług dzięki automatycznej konfiguracji sieci
  4. Skracaj czas potrzebny na implementację nowych usług – po instalacji urządzenia sieciowe mogą samodzielnie połączyć się z siecią, dokonać autokonfiguracji i uruchomić niezbędne usługi.
  5. 03 Automatyzacja tworzenia i uruchamiania nowych usług telekomunikacyjnych
  6. Zautomatyzuj proces planowania, budowania i uruchamiania usług, dzięki dobrze zdefiniowanemu interfejsowi API oraz integracji z modułem ewidencji zasobów sieciowych Network Inventory i procesami. Zaimplementowane urządzenia mogą także nawiązywać bezpieczne połączenia z innymi systemami za pomocą protokołów NETCONF lub RESTCONF.
  7. 04 Obniżenie kosztu konfiguracji sieci
  8. Stwórz bibliotekę skryptów konfiguracyjnych dla każdego przypadku użycia, dostawcy i języka maszyny, i zapewnij swojej firmie znaczne obniżenie kosztów, dzięki możliwości łatwego pobrania odpowiednich skryptów z biblioteki i zaimplementowania ich w sieci.

  Zmniejszenie kosztów konfiguracji i implementacji urządzeń sieciowych

  Łatwo konfiguruj urządzenia sieciowe, bez konieczności wysyłania do klienta wyspecjalizowanego technika. Może to obniżyć koszty implementacji urządzenia, zaś wstępna konfiguracja, aktualizacje oprogramowania i wykonanie skryptów mogą być potem realizowane automatycznie.

  Szybsze wprowadzanie nowych usług dzięki automatycznej konfiguracji sieci

  Skracaj czas potrzebny na implementację nowych usług – po instalacji urządzenia sieciowe mogą samodzielnie połączyć się z siecią, dokonać autokonfiguracji i uruchomić niezbędne usługi.

  Automatyzacja tworzenia i uruchamiania nowych usług telekomunikacyjnych

  Zautomatyzuj proces planowania, budowania i uruchamiania usług, dzięki dobrze zdefiniowanemu interfejsowi API oraz integracji z modułem ewidencji zasobów sieciowych Network Inventory i procesami. Zaimplementowane urządzenia mogą także nawiązywać bezpieczne połączenia z innymi systemami za pomocą protokołów NETCONF lub RESTCONF.

  Obniżenie kosztu konfiguracji sieci

  Stwórz bibliotekę skryptów konfiguracyjnych dla każdego przypadku użycia, dostawcy i języka maszyny, i zapewnij swojej firmie znaczne obniżenie kosztów, dzięki możliwości łatwego pobrania odpowiednich skryptów z biblioteki i zaimplementowania ich w sieci.

  On the Road to Zero-touch End to end Network Design and Optimization

  Obejrzyj nasze video!


  Powiązane produkty:

  Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

   Zobacz wszystkie materiały

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.