Comarch wspiera Orange w rozwoju Internetu Światłowodowego (FTTH)

Firma Orange Polska, wiodący operator telekomunikacyjny w kraju, wybrała Comarch na dostawcę oprogramowania OSS (operational support system) przy realizacji projektu OSS4FTTH (FTTH - Fiber-to-the-home).

W ramach kontraktu Comarch dostarczy kompletne rozwiązanie OSS, składające się z modułów służących do zarządzania zasobami sieciowymi (Network Inventory Management) i usługami (Service Inventory), do dekompozycji zamówień na usługi sieciowe (Service Order Management), dostarczania usług (Service Fulfilment), organizacji pracy techników w terenie (Field Service Management) oraz do  zarzadzania zgłaszanymi błędami (Trouble Ticketing).

Comarch bierze też na siebie odpowiedzialność za pełną migrację danych z systemów Logical Inventory, Physical Inventory oraz Service Inventory. Firma odpowiadać będzie także za integrację rozwiązania OSS z domeną systemów BSS (business support system) używanych w Orange, z infrastrukturą sieciową oraz z platformami dostarczania usług (service delivery platforms), poprzez zarządzany interfejs programowania aplikacji (API), zgodnie z rekomendacją organizacji branżowej TMF Open API. 

Comarch wyposaży Orange w zestaw skutecznych i ustandaryzowanych narzędzi, które mają wesprzeć firmę w realizacji strategicznej inwestycji w światłowód, jak również w transformacji i automatyzacji procesów zarządzania siecią i dostarczania usług.

Wśród celów projektu znajdują się obniżenie kosztów utrzymania systemów OSS, poprawienie biznesowych wskaźników wydajności (KPI) oraz zwiększenie elastyczności w rozwijaniu nowych usług, technologii i procesów w ramach sieci dostępowej GPON (Gigabit Passive Optical Network).

Orange zawsze był pionierem innowacji, co potwierdza ich oferta FTTH. Cieszymy się, że razem z Orange będziemy budować środowisko OSS, które zoptymalizuje ofertę innowacyjnych usług internetu światłowodowego i zwiększy satysfakcję klientów Orange, mówi Marcin Dąbrowski, Wiceprezes i Dyrektor Sektora Telekomunikacji, Comarch.

Pierwsza faza projektu ma się zakończyć we wrześniu 2017, zaś całość projektu ma zostać zrealizowana do maja 2019 roku.

 

Orange Polska

Orange Polska - wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Posiada największą w Polsce infrastrukturę. Oferuje 20 mln klientów usługi w najnowocześniejszych technologiach, w tym usługi konwergentne, łączące telefonię stacjonarną i mobilną, internet domowy i mobilny oraz liczne usługi multimedialne. Dostarcza kompleksowe rozwiązania dla biznesu. Prowadzi działalność badawczo-rozwojową, wspiera innowacyjność. Inwestuje w superszybki światłowodowy internet oraz mobilny internet 4G/LTE.

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.