CRM for Telecoms

CRM for Telecoms: Narzędzie, dzięki któremu zbudujesz wyjątkowe i spersonalizowane relacje z klientami

Jednym z największych wyzwań dla wielu dostawców nieposiadających zintegrowanych systemów jest zarządzanie pełnym cyklem obsługi klienta. Za obsługę umów odpowiada zazwyczaj jedno rozwiązanie CRM, które nie jest połączone z systemem do konfiguracji i wyceny usług (CPQ) oraz oprogramowaniem do zarządzania zamówieniami. Przygotowanie wstępnego projektu rozwiązania i oszacowanie kosztów często wymaga wymiany wielu wiadomości e-mail, częstego ręcznego wprowadzania danych oraz przeprowadzenia licznych obliczeń. To spowalnia cały proces i często prowadzi do trudności w realizacji zamówienia. 

Rozwiązanie Comarch CRM for Telecoms, cieszące się popularnością wśród dostawców usług klasy Tier 1, stanowi odpowiedź na te wyzwania. To ujednolicona platforma, która zapewnia kompleksową obsługę procesu sprzedaży. System ma przyjazny dla użytkownika interfejs graficzny oraz zaawansowany, wszechstronny zestaw narzędzi wsparcia codziennych operacji sprzedażowych i zaplecza administracyjnego, działający zgodnie z koncepcją „jeden dział — pełna obsługa”. W kilka minut automatycznie dostarcza precyzyjne wyceny. Mechanizm wyceny wykorzystuje oferty zdefiniowane we wspólnym katalogu produktów, w związku z czym po zakończeniu negocjacji i zatwierdzeniu oferty, wycena zostaje przekształcona w umowę. Pozwala to na usprawnienie procesu zamówień. We wspomnianym katalogu przechowywane są dane handlowe i techniczne produktów, takie jak ceny i koszty, warunki umów oraz informacje o dostępności i właściwościach technicznych. 

Comarch CRM for Telecoms (będący elementem systemu Comarch BSS) to przyjazny dla użytkownika system, który ma na celu pomagać pracownikom działu obsługi budować wyjątkowe i spersonalizowane relacje z klientami. Dzięki usprawnionej funkcji przeglądania danych, szybkiemu dostępowi logicznemu, a także kontekstowemu i kompletnemu widokowi klienta w czasie rzeczywistym można świadczyć doskonałe usługi, szybko reagować na przychodzące zamówienia i zapytania oraz dodawać do oferty spersonalizowane produkty. 

Obsługa otwartych interfejsów API opracowanych przez TM Forum

Całe portfolio produktów Comarch zostało opracowane według wytycznych ODA, a nasze 12 interfejsów API jest zgodnych z modelem Open API. Architektura systemów oraz podejście Comarch są ukierunkowane na zgodność ze standardami Open Digital Architecture (ODA). Dążymy jednak do uzyskania kolejnych certyfikatów. 

Dowiedz się więcej

Zobacz, jak nasz inteligentny system BSS wspiera na co dzień Mobile Vikings

Zobacz nasze wideo!

Korzyści zapewniane przez rozwiązanie CRM for Telecoms od firmy Comarch:

Płynny proces sprzedaży

Proces sprzedaży jest obsługiwany na jednej platformie, która oferuje narzędzia do zarządzania umowami, sprawami, umowami SLA oraz kontaktami. Koniec z bezustannym wprowadzaniem danych klienta i produktów. Te same obiekty stosowane są w całym rozwiązaniu, a wraz z postępem procesu rejestracji zamówienia dodawane są dodatkowe informacje.

Spersonalizowane oferty, umowy i oferty cenowe

Oferty dla klientów VIP z segmentu B2B muszą być dostosowane do potrzeb. Z tego powodu dostępne są w pełni spersonalizowane oferty, umowy dla przedsiębiorstw oraz różne opcje cenowe. System wyposażony jest w narzędzia umożliwiające zapobieganie oszustwom, takie jak procedury zatwierdzania i zasady dostosowywania ofert.

Jedno narzędzie umożliwiające całościowe zarządzanie klientem

Uprość proces utrzymywania relacji z klientem telekomunikacyjnym, korzystając z jednego produktu IT.

Oferty cenowe i zamówienia na podstawie katalogu produktów    

Teraz można łatwiej zagwarantować wynegocjowane ceny, ponieważ w procesie wyceny i zamówień wykorzystywane są te same oferty. Podejście bazujące na tym modelu pozwala na wprowadzanie innowacji i ponowne wykorzystanie, a także upraszcza procesy wyceny i zamówień dla wielu podmiotów.

Szybszy czas reakcji

Skróć czas reakcji na zapytania klientów dzięki automatyzacji, łatwemu dostępowi do danych i wbudowanemu silnikowi umożliwiającemu wyszukiwanie z wieloma kryteriami.

Większa wydajność i produktywność przedstawicieli handlowych

Wdróż zorientowane na proces narzędzia współpracy pomiędzy personelem bezpośredniego kontaktu a zapleczem administracyjnym, zespołami sprzedaży i marketingowymi, działami biznesowymi i technicznymi, aby usprawnić codzienne interakcje i błyskawicznie poprawić wyniki.

Uproszczone zarządzanie danymi kontaktowymi klientów

Rejestruj i zarządzaj danymi kontaktowymi klientów dla wszystkich kanałów (SMS, IVR, e-mail, faks, telefon itd.) i działań (marketing, sprzedaż, obsługa, płatności itp.).

Bazowanie na naszym doświadczeniu

Rozwiązanie Comarch CRM for Telecoms zostało zaprojektowane dla przemysłu telekomunikacyjnego w celu wspierania określonych procesów biznesowych i opracowane zgodnie ze standardami branżowymi TM Forum.

Zobacz rozwiązanie CRM for Telecoms w użyciu. Przeczytaj referencje naszych klientów:

GlobalConnect logo
GlobalConnect (Szwecja)

Dostarczanie nowego, wspólnego, zintegrowanego rozwiązania dla klientów, produktów, zamówień i rozliczeń za pomocą pakietu Comarch BSS/OSS dla wszystkich operacji biznesowych.

Orange logo
Orange Polska

Wsparcie wdrożenia i rozwoju FTTH (Fiber to the Home) na terenie całego kraju poprzez dostarczenie systemu OSS.

Orange logo
Orange Wybrzeże Kości Słoniowej

Współpraca dotycząca transformacji IT w celu zapewnienia lepszych doświadczeń cyfrowych rosnącej grupie klientów końcowych korzystających z usług mobilnych i stacjonarnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały PDF!

Jeśli Telecom CRM Systems Cię zainteresowało, zobacz również te produkty:

Kompleksowy stos BSS dla usług sieciowych oraz telefonii komórkowej i stacjonarnej:

„Bardzo nam zaimponowało dynamiczne i elastyczne podejście firmy Comarch oraz dostępność rozwiązań spełniających nasze bieżące i przyszłe potrzeby. Operatorzy telekomunikacyjni, którzy chcą zachować przewagę konkurencyjną na dzisiejszym rynku, muszą zapewniać klientom najlepszą obsługę oraz dostarczać spersonalizowane, bazujące na danych usługi we wszystkich punktach kontaktu. Ważne jest też, aby tak zarządzać wszystkimi aspektami działalności, aby zredukować liczbę incydentów, skrócić czas reakcji oraz zwiększyć wydajność poprzez automatyzację czynności generujących największą wartość. We współpracy partnerskiej z Comarch chcemy zrealizować duży projekt, który wpłynie na niektóre aspekty naszych operacji wspomagania procesów biznesowych i przekształci je, a obejmie m.in. rozliczanie płatności prepaid, kontrolę należności, zarządzanie danymi klientów, świadczenie usług telefonii komórkowej oraz obsługę zgłoszeń. Bazując na tym, co do tej pory widzieliśmy, oczekujemy na wyniki projektu pełni nadziei i optymizmu”.

Werner De Laet, CEO
Orange Luxembourg

Przeczytaj więcej

Proszę czekać

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

Przejdź do formularza