Network Consolidation for M&A

Network Consolidation for M&A – system IT do zarządzania konsolidacją sieci dwóch operatorów w procesach przejęć i akwizycji

Produkt Network Consolidation for M&A (mergers & acquisitions) pozwala na efektywną organizację i uproszczenie procesów planowania i konsolidacji sieci w projektach przejęcia i łączenia się firm telekomunikacyjnych. Powstał on na bazie elementów portfolio produktów OSS nowej generacji oferowanych przez Comarch.

Główne moduły produktu to Network Inventory Management (paszportyzacja / inwentaryzacja zasobów sieciowych), Planning Framework (służący do planowania rozwoju sieci radiowych, transportowych i szkieletowych), System Informacji Geograficznej (GIS), Mediacja, Raportowanie i Zarządzanie Procesami Biznesowymi. Comarch Network Consolidation zawiera również specjalny system parowania i ratingu, umożliwiający automatyczne porównywanie i wybór lokalizacji sieciowych, co zwiększa możliwości systemu w zakresie planowania zasobów.

  Jak produkt Network Consolidation for M&A wspiera procesy łączenia i konsolidacji sieci mobilnych?

  Oglądaj nasze video!


  System Comarch do konsolidacji sieci w procesach fuzji i przejęć – korzyści z wdrożenia:

  1. 01 Planowanie sieci docelowej jeszcze przed zatwierdzeniem fuzji lub przejęcia
  2. Dzięki wbudowanej funkcjonalności zarządzania uprawnieniami dostępu do danych, Comarch może migrować dane i pracować na nich już podczas procesu łączenia lub przejęcia firm telekomunikacyjnych, izolując jednocześnie dane wrażliwe do czasu zatwierdzenia projektu przez odpowiednie organy. Umożliwia to przyspieszenie wyboru lokalizacji sieciowych i procesu planowania skonsolidowanej sieci docelowej, co z kolei pozwala na uruchomienie działalności operacyjnej bezpośrednio po oficjalnym zatwierdzeniu fuzji lub przejęcia.
  3. 02 Personalizacja przepływów pracy związanych z planowaniem sieci telekomunikacyjnej
  4. Produkt zawiera łatwo konfigurowalne procesy biznesowe, pozwalające na koordynację prac związanych z planowaniem sieci. Kadra zarządzająca może w prosty sposób śledzić i raportować etapy procesu, dzięki czemu możliwy jest ciągły i przejrzysty podgląd procesu konsolidacji.
  5. 03 Spójny widok procesów planowania sieci telekomunikacyjnej
  6. Korzystaj z wygodnego podglądu i dostępu do raportów dotyczących działań podejmowanych przez pracowników planujących sieć radiową i transportową, i oglądaj sieć w widoku geograficznym. Skonfiguruj własne KPI (kluczowe wskaźniki efektywności), by obliczać postępy i wyniki konsolidacji.
  7. 04 Synchronizacja z pozostałymi narzędziami OSS dzięki mediacji danych
  8. System umożliwia automatyzację zadań związanych z planowaniem i optymalizacją sieci telekomunikacyjnej, jak również synchronizuje wszystkie działania związane z fuzją lub przejęciem, zarządzane za pomocą istniejących narzędzi OSS, dzięki wbudowanemu modułowi mediacji.
  9. 05 Możliwość projektowania dowolnej sieci w dowolnej technologii
  10. Narzędzie obsługuje wszystkie dostępne technologie radiowe (2G/3G/4G/5G), a także stosowane na rynku logiczne i fizyczne warstwy sieci transportowej.
  11. 06 Łatwe rozszerzenie o kolejne moduły Comarch OSS
  12. W miarę jak rosną Twoje potrzeby, rozszerzaj produkt o kolejne funkcjonalności z portfolio OSS Comarch (produkt korzysta z modelu Comarch Next Generation Network Planning). Możesz na przykład rozbudować system o moduł Configuration Management, aby automatycznie integrować wprowadzone zmiany bezpośrednio do zasobów sieciowych.

  Planowanie sieci docelowej jeszcze przed zatwierdzeniem fuzji lub przejęcia

  Dzięki wbudowanej funkcjonalności zarządzania uprawnieniami dostępu do danych, Comarch może migrować dane i pracować na nich już podczas procesu łączenia lub przejęcia firm telekomunikacyjnych, izolując jednocześnie dane wrażliwe do czasu zatwierdzenia projektu przez odpowiednie organy. Umożliwia to przyspieszenie wyboru lokalizacji sieciowych i procesu planowania skonsolidowanej sieci docelowej, co z kolei pozwala na uruchomienie działalności operacyjnej bezpośrednio po oficjalnym zatwierdzeniu fuzji lub przejęcia.

  Personalizacja przepływów pracy związanych z planowaniem sieci telekomunikacyjnej

  Produkt zawiera łatwo konfigurowalne procesy biznesowe, pozwalające na koordynację prac związanych z planowaniem sieci. Kadra zarządzająca może w prosty sposób śledzić i raportować etapy procesu, dzięki czemu możliwy jest ciągły i przejrzysty podgląd procesu konsolidacji.

  Spójny widok procesów planowania sieci telekomunikacyjnej

  Korzystaj z wygodnego podglądu i dostępu do raportów dotyczących działań podejmowanych przez pracowników planujących sieć radiową i transportową, i oglądaj sieć w widoku geograficznym. Skonfiguruj własne KPI (kluczowe wskaźniki efektywności), by obliczać postępy i wyniki konsolidacji.

  Synchronizacja z pozostałymi narzędziami OSS dzięki mediacji danych

  System umożliwia automatyzację zadań związanych z planowaniem i optymalizacją sieci telekomunikacyjnej, jak również synchronizuje wszystkie działania związane z fuzją lub przejęciem, zarządzane za pomocą istniejących narzędzi OSS, dzięki wbudowanemu modułowi mediacji.

  Możliwość projektowania dowolnej sieci w dowolnej technologii

  Narzędzie obsługuje wszystkie dostępne technologie radiowe (2G/3G/4G/5G), a także stosowane na rynku logiczne i fizyczne warstwy sieci transportowej.

  Łatwe rozszerzenie o kolejne moduły Comarch OSS

  W miarę jak rosną Twoje potrzeby, rozszerzaj produkt o kolejne funkcjonalności z portfolio OSS Comarch (produkt korzysta z modelu Comarch Next Generation Network Planning). Możesz na przykład rozbudować system o moduł Configuration Management, aby automatycznie integrować wprowadzone zmiany bezpośrednio do zasobów sieciowych.

  Studium przypadku:

  • Obecnie wdrażane u nas systemy OSS oraz systemy wspierające operacje sieciowe są częścią strategii Telefónica – dzięki nim możemy tworzyć usługi i docierać z nimi do naszych klientów. Wdrożenie Comarch Next Generation Network Planning to milowy krok w stronę poprawy efektywności planowania sieci i optymalizacji procesów w naszych filiach w Ameryce Łacińskiej. Wybraliśmy Comarch, ponieważ firma już wcześniej sprawdziła się jako zaufany partner Grupy Telefónica w Europie i wykazała się ogromną elastycznością oraz otwartością na nasze potrzeby. Realizowane wdrożenie wiąże się również z wprowadzeniem platformy integracyjnej dedykowanej najlepszemu w swojej klasie, zintegrowanemu i wykorzystywanemu w całej grupie rozwiązaniu OSS.
    
   José González Díaz, Dyrektor ds. Transformacji i OSS, Global CTO w firmie Telefónica S.A.

   Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

    Zobacz wszystkie materiały

    Potrzebujesz porady w doborze produktów?

    Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.