Service Catalog

Czym jest Service Catalog?

Comarch Service Catalog umożliwia centralizację zarządzania specyfikacją usług, która ma na celu zwiększenie automatyzacji kompleksowego procesu dostarczania usług i zapewnienie ich odpowiedniej jakości.

Comarch Service Catalog jest zgodny ze standardem TMF SID i umożliwia zarządzanie specyfikacjami usług na poziomie klienta (Customer Facing Services - CFS), dekompozycję usług na specyfikacje dotyczące odpowiednich usług sieciowych (Resource Facing Services - RFS) oraz mapowanie usług klienckich na usługi sieciowe. Funkcjonalności te pomagają przekładać usługi klienckie na sieciowe.

Na czym polega proces Comarch Order-to-cash i jak może pomóc Twojej firmie?

Oglądaj nasze video!


Korzyści z produktu Service Catalog:

 1. 01 Skrócony czas dostarczenia usługi na rynek
 2. Wstępna integracja z Comarch Central Product Manager (Katalog Produktów) umożliwia definiowanie produktów z perspektywy zarówno biznesowej jak i technicznej, wspierając tym samym automatyzację procesu order-to-cash (zarządzanie zamówieniem od momentu otrzymania go od klienta, do momentu dostarczenia usługi).
 3. 02 Zmniejszenie kosztów operacyjnych
 4. Poprzez centralizację i automatyzację zarządzania usługami, zarówno dla procesu ich dostarczania, jak i dla procesu zapewnienia ich jakości.
 5. 03 Podniesienie satysfakcji klientów
 6. Możliwość definiowania reguł dotyczących monitorowania usług i zarządzania ich jakością ułatwia zarządzanie zadowoleniem klienta (Customer Experience Management).

Skrócony czas dostarczenia usługi na rynek

Wstępna integracja z Comarch Central Product Manager (Katalog Produktów) umożliwia definiowanie produktów z perspektywy zarówno biznesowej jak i technicznej, wspierając tym samym automatyzację procesu order-to-cash (zarządzanie zamówieniem od momentu otrzymania go od klienta, do momentu dostarczenia usługi).

Zmniejszenie kosztów operacyjnych

Poprzez centralizację i automatyzację zarządzania usługami, zarówno dla procesu ich dostarczania, jak i dla procesu zapewnienia ich jakości.

Podniesienie satysfakcji klientów

Możliwość definiowania reguł dotyczących monitorowania usług i zarządzania ich jakością ułatwia zarządzanie zadowoleniem klienta (Customer Experience Management).

Comarch Service Catalog jest pre-integrowany z Comarch Service Inventory, który to produkt odpowiada za zarządzanie instancjami usług tak, aby były one tworzone zgodnie ze specyfikacją.

Comarch Service Catalog jest miejscem definiowania reguł dotyczących usług i wspierających procesy ich dostarczania do klienta oraz zarządzających ich jakością:

 • Reguły dotyczące dekompozycji usług klienckich na sieciowe (CFS -> RFS) umożliwiają dekompozycję zamówienia od klienta na zamówienie techniczne
 • Reguły zależności pomiędzy usługami stają się motorem automatyzacji procesu dostarczania usług do klienta
 • Reguły propagacji alarmów zgodnej ze strukturą specyfikacji usług RFS -> CFS umożliwiają przełożenie alarmów sieciowych na alarmy dotyczące spływu na jakość usługi po stronie klienta
 • Definicja i formuły KPI, KQI (wskaźników dotyczących jakości i wydajności sieci / usług) umożliwiają systemowi Comarch SQM (Service Quality Management) zarządzanie jakością usług

Powiązane produkty:

Studium przypadku:

 • Biorąc pod uwagę kompleksowość rozwiązania i jego złożoność, jak i ambitne ramy czasowe projektu, szukaliśmy doświadczonego i godnego zaufania dostawcy BSS/OSS. Comarch współpracował już z różnymi dużymi dostawcami usług telekomunikacyjnych, w tym przez ostatnie 10 lat przy różnych projektach ze spółkami Grupy Deutsche Telekom. Zaufanie to było z pewnością jednym z ważnych czynników przy wyborze ich na partnera w tym strategicznie ważnym projekcie.
  Comarch zademonstrował wysoki stopień zrozumienia naszych potrzeb i wypracowaliśmy wspólnie optymalne rozwiązanie. Dynamiczne podejście zespołu Comarch i ich umiejętność słuchania naszych potrzeb biznesowych i technicznych, jak również dostosowania wdrożenia tak, by jak najlepiej wspierało realizację naszych celów, jest ostatecznym dowodem, że podjęliśmy właściwą decyzję.
   
  Dr. Marcus Hacke, Założyciel i Dyrektor Zarządzający, ngena GmbH

  Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

   Zobacz wszystkie materiały

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.