Transformacje BSS/OSS

Na czym polegają transformacje BSS/OSS?

Wzrost konkurencji ze strony graczy OTT (Over-the-Top) i szybki rozwój rynku usług (często darmowych) realizowanych za pośrednictwem Internetu, zmuszają firmy telekomunikacyjne do przyjrzenia się własnym ofertom handlowym i do przeformułowania ich. Operatorzy telekomunikacyjni walczą o zachowanie przewagi konkurencyjnej rozbudowując portfolio o nowe, innowacyjne produkty.


Budowa i utrzymanie atrakcyjnego portfela produktów wymaga coraz większych nakładów finansowych i czasowych, a nawet coraz większej liczby zaangażowanych pracowników, co niekorzystnie przekłada się na działalność operacyjną i wyniki finansowe dostawców usług telekomunikacyjnych. Tymczasem inwestycje sieciowe, które powinny być równoważone przychodami uzyskanymi od nowych klientów i w ramach wprowadzania nowych produktów, stale rosną.


Nowe realia biznesowe wymagały stworzenia wyspecjalizowanych systemów do obsługi tych działań. Wynikiem tego jest silosowa budowa infrastruktury BSS/OSS i rozproszenie informacji o sieci, usługach i klientach pomiędzy różnymi systemami informatycznymi. Tego rodzaju struktura wydłuża czas wprowadzania nowych usług na rynek, co jest sprzeczne ze strategią firm telekomunikacyjnych.


Aby odzyskać przewagę konkurencyjną, dostawcy usług telekomunikacyjnych muszą zadbać o zwiększenie swojej elastyczności. Firmy chcące generować nowe przychody muszą być w stanie szybko wprowadzać nowe usługi, a także skonsolidować i uprościć architekturę systemów BSS/OSS, co pozwoli im na obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem sieci i portfolio produktowego oraz na zapewnienie klientom wyjątkowego doświadczenia konsumenckiego.


Comarch, dostawca oprogramowania i partner biznesowy firm telekomunikacyjnych na całym świecie, rozumie charakter i złożoność projektów transformacyjnych w sektorze telekomunikacji. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, zbudowaliśmy kompleksową ofertę usług i produktów, które wspierają transformację systemów BSS i OSS na szczeblu lokalnym i międzynarodowym.

Przekonaj się jak transformacja systemów BSS/OSS może pomóc Ci stać się prawdziwym dostawcą usług cyfrowych!

Oglądaj nasz film!


Korzyści z transformacji BSS/OSS:

 1. 01 Skonsoliduj BSS/OSS i zaoszczędź czas i pieniądze
 2. Rozwiązanie typu „umbrella” pozwoli Ci na konsolidację środowiska BSS i OSS oraz działań obejmujących wiele krajów jednocześnie. Dzięki „parasolowej” strukturze systemu zoptymalizujesz zarządzanie siecią i zasobami oraz wszystkie procesy biznesowe związane z wprowadzaniem nowych technologii i reagowaniem na aktualne potrzeby rynku. Stopniowo testuj nowe pomysły i adaptuj narzędzia BSS i OSS do rozwoju Twojej działalności – to pozwoli Ci uniknąć ryzyka związanego ze scenariuszem typu „big bang”.
 3. 02 Optymalizuj zarządzanie produktem i relacjami z klientem
 4. Przejdź na ujednolicone, zoptymalizowane i opłacalne zarządzanie portfelem produktów i procesami związanymi z klientem w całej firmie, bez względu na lokalizację geograficzną. Uprość wszystkie procesy związane z zarządzaniem produktami, fakturowaniem, obsługą zamówień i obsługą klienta, aby szybciej reagować na zmieniające się realia rynku.
 5. 03 Generuj nowe przychody z istniejących aktywów
 6. Uruchamiaj nowe linie i modele biznesowe, jednocześnie zapewniając firmie niezależność w łańcuchu wartości i monetyzację istniejących aktywów, takich jak dane na temat łączności, bezpieczeństwa, sieci i klientów.
 7. 04 Otwórz się na technologie przyszłości
 8. Wykorzystuj możliwości istniejącej infrastruktury BSS/OSS i otwórz się na najnowsze technologie, takie jak SDN/NFV i usługi z zakresu M2M i Internetu Rzeczy.
 9. 05 Skonsoliduj dostarczanie usług i prowadzone działania
 10. Skróć czas wprowadzania nowych usług na rynek i stymuluj innowacyjne rozwiązania w firmie dzięki skupieniu procesów zarządzania zamówieniami i dostarczania usług wokół katalogu produktów i usług. Pozwól zespołowi ds. obsługi klienta reagować w czasie rzeczywistym i błyskawicznie tworzyć nowe usługi – będzie to możliwe dzięki funkcji kopiowania produktów i modeli usług pomiędzy oddziałami firmy w kraju i za granicą.
 11. 06 Zarabiaj na modelu Usług Zarządzanych
 12. Przenieś część odpowiedzialności za powodzenie procesu transformacji na Comarch i zaoszczędź czas i pieniądze. Zoptymalizuj TCO (całkowity koszt własności), zapewnij najwyższą jakość usług przyjmując zestaw ustalonych wskaźników KPI i obserwuj, jak to napędza rozwój Twojej firmy.

Skonsoliduj BSS/OSS i zaoszczędź czas i pieniądze

Rozwiązanie typu „umbrella” pozwoli Ci na konsolidację środowiska BSS i OSS oraz działań obejmujących wiele krajów jednocześnie. Dzięki „parasolowej” strukturze systemu zoptymalizujesz zarządzanie siecią i zasobami oraz wszystkie procesy biznesowe związane z wprowadzaniem nowych technologii i reagowaniem na aktualne potrzeby rynku. Stopniowo testuj nowe pomysły i adaptuj narzędzia BSS i OSS do rozwoju Twojej działalności – to pozwoli Ci uniknąć ryzyka związanego ze scenariuszem typu „big bang”.

Optymalizuj zarządzanie produktem i relacjami z klientem

Przejdź na ujednolicone, zoptymalizowane i opłacalne zarządzanie portfelem produktów i procesami związanymi z klientem w całej firmie, bez względu na lokalizację geograficzną. Uprość wszystkie procesy związane z zarządzaniem produktami, fakturowaniem, obsługą zamówień i obsługą klienta, aby szybciej reagować na zmieniające się realia rynku.

Generuj nowe przychody z istniejących aktywów

Uruchamiaj nowe linie i modele biznesowe, jednocześnie zapewniając firmie niezależność w łańcuchu wartości i monetyzację istniejących aktywów, takich jak dane na temat łączności, bezpieczeństwa, sieci i klientów.

Otwórz się na technologie przyszłości

Wykorzystuj możliwości istniejącej infrastruktury BSS/OSS i otwórz się na najnowsze technologie, takie jak SDN/NFV i usługi z zakresu M2M i Internetu Rzeczy.

Skonsoliduj dostarczanie usług i prowadzone działania

Skróć czas wprowadzania nowych usług na rynek i stymuluj innowacyjne rozwiązania w firmie dzięki skupieniu procesów zarządzania zamówieniami i dostarczania usług wokół katalogu produktów i usług. Pozwól zespołowi ds. obsługi klienta reagować w czasie rzeczywistym i błyskawicznie tworzyć nowe usługi – będzie to możliwe dzięki funkcji kopiowania produktów i modeli usług pomiędzy oddziałami firmy w kraju i za granicą.

Zarabiaj na modelu Usług Zarządzanych

Przenieś część odpowiedzialności za powodzenie procesu transformacji na Comarch i zaoszczędź czas i pieniądze. Zoptymalizuj TCO (całkowity koszt własności), zapewnij najwyższą jakość usług przyjmując zestaw ustalonych wskaźników KPI i obserwuj, jak to napędza rozwój Twojej firmy.

Inne usługi Comarch:

Studium przypadku:

 • "Biorąc pod uwagę kompleksowość rozwiązania i jego złożoność, jak i ambitne ramy czasowe projektu, szukaliśmy doświadczonego i godnego zaufania dostawcy BSS/OSS. Comarch współpracował już z różnymi dużymi dostawcami usług telekomunikacyjnych, w tym przez ostatnie 10 lat przy różnych projektach ze spółkami Grupy Deutsche Telekom. Zaufanie to było z pewnością jednym z ważnych czynników przy wyborze ich na partnera w tym strategicznie ważnym projekcie. Comarch zademonstrował wysoki stopień zrozumienia naszych potrzeb i wypracowaliśmy wspólnie optymalne rozwiązanie. Dynamiczne podejście zespołu Comarch i ich umiejętność słuchania naszych potrzeb biznesowych i technicznych, jak również dostosowania wdrożenia tak, by jak najlepiej wspierało realizację naszych celów, jest ostatecznym dowodem, że podjęliśmy właściwą decyzję."
  Dr. Marcus Hacke, Założyciel i Dyrektor Zarządzający, ngena GmbH

  Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

  • Ulotka produktowa

   Ulotka produktowa

   Transformacje BSS/OSS
  • eBook

   eBook

   A guide to digitization for telecoms: 8 areas to address
  • White Paper

   White Paper

   Outsourcing Operations Systems and Processes
  • White Paper

   White Paper

   How to Transform Your BSS to Become a “Service Provider of Everything"
  • White Paper

   White Paper

   Benefits of Value-Driven OSS/BSS Managed Services
  • Portfolio Produktowe

   Portfolio Produktowe

   Kompleksowe portfolio rozwiązań IT i usług dla telekomunikacji
  • Magazyn Telco Review

   Magazyn Telco Review

   Zapoznaj się z najnowszym numerem naszego magazynu Telco Review
  • Studia przypadku

   Studia przypadku

   Jak operatorzy telekomunikacji na całym świecie odnoszą sukces z Comarch BSS/OSS
  • Comarch Overview

   Comarch Overview

   Comarch dla Telekomunikacji. Poznaj nas!
   Zobacz wszystkie materiały

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.