Transformacje BSS/OSS

Transformacje BSS/OSS – projekty transformacyjne w telekomunikacji

Wzrost konkurencji ze strony graczy OTT (Over-the-Top) i szybki rozwój rynku usług, często darmowych, realizowanych za pośrednictwem Internetu, zmuszają firmy telekomunikacyjne do przyjrzenia się własnym ofertom produktowym i do przeformułowania ich.

Budowa i utrzymanie atrakcyjnego portfolio produktów w telekomunikacji wymaga coraz większych nakładów finansowych i czasowych, jak również coraz większej liczby zaangażowanych pracowników, co niekorzystnie przekłada się na sprawność operacyjną i wyniki finansowe dostawców usług telekomunikacyjnych. Jednocześnie inwestycje sieciowe, które powinny być równoważone przychodami uzyskanymi z nowych klientów i nowych produktów, stale rosną.

Nowe realia biznesowe wymagały stworzenia wyspecjalizowanych systemów do obsługi tych działań. Wynikiem tego jest dzisiaj architektura BSS/OSS zbudowana z wielu odizolowanych „silosów” – co powoduje rozproszenie informacji o sieci, usługach i klientach pomiędzy różnymi systemami informatycznymi. Tego rodzaju struktura IT i informacji wydłuża czas wprowadzania nowych usług telekomunikacyjnych i cyfrowych na rynek, co powoduje dalsze pogarszanie się wskaźników biznesowych.

Aby odzyskać przewagę konkurencyjną i generować większe przychody, dostawcy usług telekomunikacyjnych muszą zwiększyć swoją elastyczność, jak również skonsolidować i uprościć architekturę systemów BSS/OSS. Dzięki temu będą mogli szybko wprowadzać nowe usługi, a także obniżyć koszty związane z utrzymaniem sieci i portfolio produktowego oraz zapewnić klientom wyjątkowe doświadczenie.

Comarch, dostawca oprogramowania i partner biznesowy firm telekomunikacyjnych na całym świecie, rozumie charakter i złożoność projektów transformacyjnych w branży telekomunikacyjnej. Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, zbudowaliśmy kompleksową ofertę usług i produktów, które wspierają transformację systemów BSS i OSS na szczeblu lokalnym i międzynarodowym.

Poznaj i kreuj z nami technologie przyszłości

Zobacz nasze wideo!

Korzyści z projektów transformacyjnych BSS/OSS dostarczanych przez Comarch:

Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki konsolidacji BSS/OSS

Konsoliduj swoje środowisko IT oraz działania prowadzone w wielu krajach jednocześnie dzięki ujednoliceniu i centralizacji narzędzi BSS/OSS. Dzięki strukturze systemu zoptymalizujesz zarządzanie siecią i zasobami oraz wszystkie procesy biznesowe związane z wprowadzaniem nowych technologii i reagowaniem na aktualne potrzeby rynku. Stopniowo testuj nowe pomysły i adaptuj narzędzia BSS i OSS do rozwoju Twojej działalności, by kształtować wydatki na IT zależnie od rozwoju biznesu.

Uproszczenie procesów zarządzania zamówieniami i ofertą produktową

Skróć czas wprowadzania nowych usług na rynek i stymuluj innowacje w firmie dzięki skoncentrowaniu procesów zarządzania zamówieniami i dostarczania usług wokół jednego katalogu produktów i usług. Pozwól zespołowi obsługi klienta reagować w czasie rzeczywistym i błyskawicznie tworzyć nowe usługi – dzięki funkcji kopiowania produktów i modeli usług pomiędzy oddziałami firmy w kraju i za granicą.

Przygotowanie infrastruktury BSS/OSS na technologie przyszłości

Wykorzystuj możliwości istniejącej infrastruktury BSS/OSS i otwórz się na najnowsze technologie, takie jak wirtualizacja sieci czy sieci programowalne (NFV / SDN), usługi z zakresu Internetu Rzeczy czy świadczone w oparciu o sieci 5G.

Uruchomienie nowych przychodów z istniejących aktywów

Uruchamiaj nowe linie i modele biznesowe, jednocześnie zapewniając firmie niezależność w łańcuchu wartości i monetyzację istniejących aktywów, takich jak dane na temat łączności, bezpieczeństwa, sieci i klientów.

Optymalizacja zarządzania produktem i relacjami z klientem w telekomunikacji

Przejdź na ujednolicone, zoptymalizowane i opłacalne zarządzanie portfelem produktów i procesami związanymi z klientem w całej firmie, bez względu na lokalizację geograficzną. Uprość wszystkie procesy związane z zarządzaniem produktami, fakturowaniem, obsługą zamówień i obsługą klienta, aby szybciej reagować na zmieniające się realia rynku.

Możliwość outsourcingu systemów i procesów w modelu Usług Zarządzanych

Przenieś część odpowiedzialności za powodzenie procesu transformacji na Comarch i zaoszczędź czas i pieniądze. Zoptymalizuj TCO (całkowity koszt własności), zapewnij najwyższą jakość usług przyjmując zestaw ustalonych wskaźników KPI i obserwuj, jak to napędza rozwój Twojej firmy.

Zobacz nasze materiały PDF związane z transformacją BSS/OSS!

Jeśli jesteś zainteresowany usługą Transformacji BSS/OSS, poznaj także te produkty:

Proszę czekać

Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

Przejdź do formularza