Cloud Transformation

Jak przenieść swoje dane do chmury?

Przeniesienie danych do chmury jest możliwe dzięki Comarch OSS/BSS Cloud Platform, rozwiązaniu którego założeniem jest maksymalne usprawnienie i uproszczenie procesu cyfryzacji w telekomunikacji. Rozwiązanie zostało opracowane w oparciu o architekturę mikrousług, która zapewnia pełną automatyzację wdrożenia i pracy platformy, błyskawiczne uruchomienie i natychmiastową gotowość do pracy w chmurze.

Platforma jest spójna z naszą tradycją tworzenia modularnych i samodzielnych rozwiązań – składa się z mikrousług o lekkich interfejsach łatwo programowalnym API. Może być wdrażana stopniowo, by jak najlepiej dopasować się do wybranego przez ciebie modelu biznesowego, skali działalności i potrzeb klientów.

Dlaczego warto przenieśc swoje dane do chmury?

Oglądaj nasze video!


Korzyści z rozwiązania Cloud Transformation:

 1. 01 Twoje pozostaną tam, gdzie chcesz
 2. Wdrożenie chmury nie spowoduje, że będziesz musiał przenosić swoje dane. Operatorzy telekomunikacyjni mogą zachować istniejące modele SaaS i PaaS („oprogramowanie jako usługa” i „platforma jako usługa”), jednocześnie korzystając z wygody pracy z rozwiązaniem gotowym do pracy w chmurze.
 3. 02 Szybko uruchamiaj nowe usługi
 4. Czas wypuszczenia nowych usług na rynek będziesz od tej pory liczyć w dniach lub nawet godzinach, nie miesiącach. Praca w chmurze pozwala na ponowne wykorzystanie konfiguracji sieciowych, dzięki czemu tworzenie oryginalnych usług wymaga od ciebie wyłącznie określenia modeli cenowych i treści dla nowego rynku.
 5. 03 Łatwo integruj inne rozwiązania
 6. Wystandaryzowany, otwarty i zgodny z normą TM Forum interfejs API zapewnia przejrzystą integrację z serwisami zewnętrznymi, w tym mediami społecznościowymi, komunikatorami opartymi o IP, narzędziami analitycznymi i BI, platformami Internetu Rzeczy (IoT) i IN , a także portalami graczy Over-the-Top (OTT).
 7. 04 Uruchom nowe źródła przychodów
 8. Otwartość platformy pozwala operatorom telekomunikacyjnym na dostęp do nowych metod monetyzacji swoich usług i wspólne zarządzanie treścią z dostawcami OTT. Umożliwia to współpracę i dzielenie dochodów oparte o mechanizmy analogicznego do tych, które znane są ze sklepów internetowych z aplikacjami.
 9. 05 Zwiększaj wydajność sieci
 10. Rozwiązanie OSS/BSS Cloud firmy Comarch pozwala na wirtualizację funkcji sieciowych VNF obejście wszystkich ograniczeń narzucanych przez fizyczną infrastrukturę. Pracujący w chmurze OSS/BSS Cloud, oparty na powszechnie stosowanych w branży standardach, upraszcza automatyzację testów i umożliwia szybkie reagowanie na nagłe skoki w zapotrzebowaniu na usługi sieciowe.
 11. 06 Zmniejsz wydatki operacyjne
 12. Zwiększaj stopień automatyzacji i pozwalaj pracownikom na korzystanie z gotowych wzorów konfiguracji w ramach jednej platformy.

Twoje pozostaną tam, gdzie chcesz

Wdrożenie chmury nie spowoduje, że będziesz musiał przenosić swoje dane. Operatorzy telekomunikacyjni mogą zachować istniejące modele SaaS i PaaS („oprogramowanie jako usługa” i „platforma jako usługa”), jednocześnie korzystając z wygody pracy z rozwiązaniem gotowym do pracy w chmurze.

Szybko uruchamiaj nowe usługi

Czas wypuszczenia nowych usług na rynek będziesz od tej pory liczyć w dniach lub nawet godzinach, nie miesiącach. Praca w chmurze pozwala na ponowne wykorzystanie konfiguracji sieciowych, dzięki czemu tworzenie oryginalnych usług wymaga od ciebie wyłącznie określenia modeli cenowych i treści dla nowego rynku.

Łatwo integruj inne rozwiązania

Wystandaryzowany, otwarty i zgodny z normą TM Forum interfejs API zapewnia przejrzystą integrację z serwisami zewnętrznymi, w tym mediami społecznościowymi, komunikatorami opartymi o IP, narzędziami analitycznymi i BI, platformami Internetu Rzeczy (IoT) i IN , a także portalami graczy Over-the-Top (OTT).

Uruchom nowe źródła przychodów

Otwartość platformy pozwala operatorom telekomunikacyjnym na dostęp do nowych metod monetyzacji swoich usług i wspólne zarządzanie treścią z dostawcami OTT. Umożliwia to współpracę i dzielenie dochodów oparte o mechanizmy analogicznego do tych, które znane są ze sklepów internetowych z aplikacjami.

Zwiększaj wydajność sieci

Rozwiązanie OSS/BSS Cloud firmy Comarch pozwala na wirtualizację funkcji sieciowych VNF obejście wszystkich ograniczeń narzucanych przez fizyczną infrastrukturę. Pracujący w chmurze OSS/BSS Cloud, oparty na powszechnie stosowanych w branży standardach, upraszcza automatyzację testów i umożliwia szybkie reagowanie na nagłe skoki w zapotrzebowaniu na usługi sieciowe.

Zmniejsz wydatki operacyjne

Zwiększaj stopień automatyzacji i pozwalaj pracownikom na korzystanie z gotowych wzorów konfiguracji w ramach jednej platformy.

Powiązane rozwiązania:

Studium przypadku:

 • Comarch’s flexibility, both technical and commercial was exactly what we were looking for in our billing provider. The Comarch Billing Cloud enabled fringOut to grow from zero to millions of users, without compromising the quality of service. Thanks to Comarch we were able to launch the service very fast and can easily adjust it as the business evolves.
    
  Alex Nerst , CTO fring

  Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

   Zobacz wszystkie materiały

   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.