Cloud Transformation

Jak przenieść swoje dane do chmury?

Przeniesienie danych do chmury jest możliwe dzięki platformie Comarch OSS/BSS Cloud, której założeniem jest maksymalne usprawnienie i uproszczenie procesu cyfryzacji w telekomunikacji. Produkt został opracowany w oparciu o architekturę mikrousług, która zapewnia pełną automatyzację wdrożenia i pracy platformy, błyskawiczne uruchomienie i natychmiastową gotowość do pracy w chmurze.

Platforma jest spójna z naszą tradycją tworzenia modularnych i samodzielnych systemów – składa się z mikrousług o lekkich interfejsach łatwo programowalnym API. Może być wdrażana stopniowo, by jak najlepiej dopasować się do wybranego przez ciebie modelu biznesowego, skali działalności i potrzeb klientów.

Dlaczego warto przenieśc swoje dane do chmury?

Oglądaj nasze video!


Korzyści z produktu Cloud Transformation:

 1. 01 Twoje pozostaną tam, gdzie chcesz
 2. Wdrożenie chmury nie spowoduje, że będziesz musiał przenosić swoje dane. Operatorzy telekomunikacyjni mogą zachować istniejące modele SaaS i PaaS („oprogramowanie jako usługa” i „platforma jako usługa”), jednocześnie korzystając z wygody pracy z systemem gotowym do dzialania w chmurze.
 3. 02 Szybko uruchamiaj nowe usługi
 4. Czas wypuszczenia nowych usług na rynek będziesz od tej pory liczyć w dniach lub nawet godzinach, nie miesiącach. Praca w chmurze pozwala na ponowne wykorzystanie konfiguracji sieciowych, dzięki czemu tworzenie oryginalnych usług wymaga od ciebie wyłącznie określenia modeli cenowych i treści dla nowego rynku.
 5. 03 Łatwo integruj inne systemy
 6. Wystandaryzowany, otwarty i zgodny z normą TM Forum interfejs API zapewnia przejrzystą integrację z serwisami zewnętrznymi, w tym mediami społecznościowymi, komunikatorami opartymi o IP, narzędziami analitycznymi i BI, platformami Internetu Rzeczy (IoT) i IN , a także portalami graczy Over-the-Top (OTT).
 7. 04 Uruchom nowe źródła przychodów
 8. Otwartość platformy pozwala operatorom telekomunikacyjnym na dostęp do nowych metod monetyzacji swoich usług i wspólne zarządzanie treścią z dostawcami OTT. Umożliwia to współpracę i dzielenie dochodów oparte o mechanizmy analogicznego do tych, które znane są ze sklepów internetowych z aplikacjami.
 9. 05 Zwiększaj wydajność sieci
 10. Produkt OSS/BSS Cloud firmy Comarch pozwala na wirtualizację funkcji sieciowych (ang. NFV, network function virtualization) i obejście ograniczeń narzucanych przez fizyczną infrastrukturę. Pracujący w chmurze OSS/BSS Cloud, oparty na powszechnie stosowanych w branży standardach, upraszcza automatyzację testów i umożliwia szybkie reagowanie na nagłe skoki w zapotrzebowaniu na usługi sieciowe.
 11. 06 Zmniejsz wydatki operacyjne
 12. Zwiększaj stopień automatyzacji i pozwalaj pracownikom na korzystanie z gotowych wzorów konfiguracji w ramach jednej platformy.

Twoje pozostaną tam, gdzie chcesz

Wdrożenie chmury nie spowoduje, że będziesz musiał przenosić swoje dane. Operatorzy telekomunikacyjni mogą zachować istniejące modele SaaS i PaaS („oprogramowanie jako usługa” i „platforma jako usługa”), jednocześnie korzystając z wygody pracy z systemem gotowym do dzialania w chmurze.

Szybko uruchamiaj nowe usługi

Czas wypuszczenia nowych usług na rynek będziesz od tej pory liczyć w dniach lub nawet godzinach, nie miesiącach. Praca w chmurze pozwala na ponowne wykorzystanie konfiguracji sieciowych, dzięki czemu tworzenie oryginalnych usług wymaga od ciebie wyłącznie określenia modeli cenowych i treści dla nowego rynku.

Łatwo integruj inne systemy

Wystandaryzowany, otwarty i zgodny z normą TM Forum interfejs API zapewnia przejrzystą integrację z serwisami zewnętrznymi, w tym mediami społecznościowymi, komunikatorami opartymi o IP, narzędziami analitycznymi i BI, platformami Internetu Rzeczy (IoT) i IN , a także portalami graczy Over-the-Top (OTT).

Uruchom nowe źródła przychodów

Otwartość platformy pozwala operatorom telekomunikacyjnym na dostęp do nowych metod monetyzacji swoich usług i wspólne zarządzanie treścią z dostawcami OTT. Umożliwia to współpracę i dzielenie dochodów oparte o mechanizmy analogicznego do tych, które znane są ze sklepów internetowych z aplikacjami.

Zwiększaj wydajność sieci

Produkt OSS/BSS Cloud firmy Comarch pozwala na wirtualizację funkcji sieciowych (ang. NFV, network function virtualization) i obejście ograniczeń narzucanych przez fizyczną infrastrukturę. Pracujący w chmurze OSS/BSS Cloud, oparty na powszechnie stosowanych w branży standardach, upraszcza automatyzację testów i umożliwia szybkie reagowanie na nagłe skoki w zapotrzebowaniu na usługi sieciowe.

Zmniejsz wydatki operacyjne

Zwiększaj stopień automatyzacji i pozwalaj pracownikom na korzystanie z gotowych wzorów konfiguracji w ramach jednej platformy.

Powiązane produkty:

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

  Zobacz wszystkie materiały

  Potrzebujesz porady w doborze produktów?

  Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.