Customer Experience Management

Customer Experience Management – system do zarządzania doświadczeniem klienta w telekomunikacji

Comarch Customer Experience Management (CEM) odgrywa nadrzędną rolę w monitorowaniu jakości usług telekomunikacyjnych i zarządzaniu nią oraz umożliwia transformację procesu zarządzania usługami, by skupiał się on na potrzebach klientów, a niż tylko na parametrach sieci. Taka zmiana możliwa jest dzięki temu, że system ten zapewnia operatorom telekomunikacyjnym pełen wgląd w informacje o sposobie postrzegania przez klientów świadczonych usług i ich jakości.

W firmie Comarch wierzymy, że tylko holistyczne zarządzanie doświadczeniem klienta może przynieść firmom telekomunikacyjnym oczekiwane korzyści w postaci zwiększonej satysfakcji abonentów z jakości sieci i usług. Dlatego proponowane przez nas podejście do CEM obejmuje pełen cykl życia klienta ze szczególnym uwzględnieniem użycia usługi.

Pozytywne doświadczenie klienta tworzy się nie tylko poprzez zapewnienie stabilności i dostępności usług w sieci telekomunikacyjnej, ale również przez profesjonalną obsługę, angażowanie klienta w systemach lojalnościowych, jak również zdobycie pełniejszej informacji o jego preferencjach z pomocą analizy danych z mediów społecznościowych, systemów CRM czy innych źródeł – by móc oferować usługi najlepiej dopasowane do potrzeb danego klienta. System do zarządzania doświadczeniem klienta Comarch obsługuje wszelkie rodzaje źródeł danych, w tym aktywne sondy i systemy źródłowe innych firm. Wszystkie te informacje można z łatwością zintegrować w celu zapewnienia pełnej widoczności rzeczywistych danych dotyczących zadowolenia klienta oraz sposobu, w jaki postrzega on usługi telekomunikacyjne i cyfrowe, których używa.

Kompleksowa i obszerna gama obsługiwanych scenariuszy, osadzenie procesów w systemie, integracja z innymi narzędziami z oferty Comarch Integrated Assurance, takimi jak Fault Management i Trouble Ticketing, a także wbudowane możliwości analityczne pozwalają wejść na nowy poziom zarządzania zadowoleniem klientów w branży telekomunikacyjnej. Comarch Customer Experience Management umożliwia przejście na zintegrowane operacje sieciowe skupiające się na potrzebach klientów oraz zmianę pozycjonowania firmy z tradycyjnego operatora telekomunikacyjnego na kompleksowego dostawcę usług cyfrowych, który w pełni rozumie potrzeby rynku.

  Jak proaktywnie kształtować satysfakcję klienta dzięki produktowi Customer Experience Management?

  Zobacz nasze wideo!


  Korzyści z wdrożenia systemu do zarządzania doświadczeniem klienta - Customer Experience Management:

  Zwiększenie wydajności pracowników dzięki automatyzacji

  Dostarczaj pracownikom dokładne i właściwe informacje oraz optymalnie wykorzystuj ich możliwości, by przyśpieszyć rozwiązywanie problemów z siecią telekomunikacyjną i skrócić średni czas naprawy awarii.

  Chroń swoje przychody dzięki nowoczesnemu zarządzaniu siecią

  Korzystaj z wbudowanych funkcji samo-naprawiania sieci, priorytetyzuj zdarzenia sieciowe i rozwiązuj problemy jak najszybciej, by chronić swoje przychody.

  Poprawa zadowolenia klientów dzięki wyższej jakości usług telekomunikacyjnych

  Systematycznie mierz jakość doświadczenia klienta i optymalizuj działanie usług telekomunikacyjnych pod tym kątem. Określ prawdziwe problemy, z jakimi mają do czynienia klienci i wyeliminuj je.

  Budowanie nowych usług telekomunikacyjnych i cyfrowych w oparciu o wiedzę o klientach

  Określaj nowe strumienie przychodów i wykorzystaj możliwości, jakie dają zbiory danych big data, aby budować lepsze relacje z klientami i wprowadzać na rynek produkty, które odpowiadają na ich realne potrzeby.

  Możliwość tworzenia spersonalizowanych ofert telekomunikacyjnych

  Zrozum lepiej zachowanie klientów z branży telekomunikacyjnej i dostarczaj im lepsze, spersonalizowane oferty. Zwiększaj zadowolenie i lojalność klientów oraz obniżaj wskaźnik ich odpływu do konkurencji, poprzez aktywne zarządzanie doświadczeniem klienta w branży telekomunikacyjnej.

  CEM Use cases
  CEM Use cases

  Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

   Zobacz wszystkie materiały

   Powiązane produkty:

   Studium przypadku:

   Odkryj rolę sztucznej inteligencji w zarządzaniu jakością usług telekomunikacyjnych

   Zobacz nasze wideo!


   Potrzebujesz porady w doborze produktów?

   Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.