Customer Experience Management

Customer Experience Management – system do zarządzania doświadczeniem klienta w telekomunikacji

Comarch Customer Experience Management (CEM) odgrywa nadrzędną rolę w monitorowaniu jakości usług telekomunikacyjnych i zarządzaniu nią oraz umożliwia transformację procesu zarządzania usługami, by skupiał się on na potrzebach klientów, a niż tylko na parametrach sieci. Taka zmiana możliwa jest dzięki temu, że system ten zapewnia operatorom telekomunikacyjnym pełen wgląd w informacje o sposobie postrzegania przez klientów świadczonych usług i ich jakości.

W firmie Comarch wierzymy, że tylko holistyczne zarządzanie doświadczeniem klienta może przynieść firmom telekomunikacyjnym oczekiwane korzyści w postaci zwiększonej satysfakcji abonentów z jakości sieci i usług. Dlatego proponowane przez nas podejście do CEM obejmuje pełen cykl życia klienta ze szczególnym uwzględnieniem użycia usługi.

Pozytywne doświadczenie klienta tworzy się nie tylko poprzez zapewnienie stabilności i dostępności usług w sieci telekomunikacyjnej, ale również przez profesjonalną obsługę, angażowanie klienta w systemach lojalnościowych, jak również zdobycie pełniejszej informacji o jego preferencjach z pomocą analizy danych z mediów społecznościowych, systemów CRM czy innych źródeł – by móc oferować usługi najlepiej dopasowane do potrzeb danego klienta. System do zarządzania doświadczeniem klienta Comarch obsługuje wszelkie rodzaje źródeł danych, w tym aktywne sondy i systemy źródłowe innych firm. Wszystkie te informacje można z łatwością zintegrować w celu zapewnienia pełnej widoczności rzeczywistych danych dotyczących zadowolenia klienta oraz sposobu, w jaki postrzega on usługi telekomunikacyjne i cyfrowe, których używa.

Kompleksowa i obszerna gama obsługiwanych scenariuszy, osadzenie procesów w systemie, integracja z innymi narzędziami z oferty Comarch Integrated Assurance, takimi jak Fault Management i Trouble Ticketing, a także wbudowane możliwości analityczne pozwalają wejść na nowy poziom zarządzania zadowoleniem klientów w branży telekomunikacyjnej. Comarch Customer Experience Management umożliwia przejście na zintegrowane operacje sieciowe skupiające się na potrzebach klientów oraz zmianę pozycjonowania firmy z tradycyjnego operatora telekomunikacyjnego na kompleksowego dostawcę usług cyfrowych, który w pełni rozumie potrzeby rynku.

  Sprawdź sam, jak sztuczna inteligencja może przenieść zarządzanie jakością usług telekomunikacyjnych na wyższy poziom!

  CEM Use cases

  CEM Use cases

  Jak sztuczna inteligencja pomaga operatorom optymalizować koszty

  Zobacz nasze wideo!

  Korzyści z wdrożenia systemu do zarządzania doświadczeniem klienta - Customer Experience Management:

  Zwiększenie wydajności pracowników dzięki automatyzacji

  Dostarczaj pracownikom dokładne i właściwe informacje oraz optymalnie wykorzystuj ich możliwości, by przyśpieszyć rozwiązywanie problemów z siecią telekomunikacyjną i skrócić średni czas naprawy awarii.

  Chroń swoje przychody dzięki nowoczesnemu zarządzaniu siecią

  Korzystaj z wbudowanych funkcji samo-naprawiania sieci, priorytetyzuj zdarzenia sieciowe i rozwiązuj problemy jak najszybciej, by chronić swoje przychody.

  Poprawa zadowolenia klientów dzięki wyższej jakości usług telekomunikacyjnych

  Systematycznie mierz jakość doświadczenia klienta i optymalizuj działanie usług telekomunikacyjnych pod tym kątem. Określ prawdziwe problemy, z jakimi mają do czynienia klienci i wyeliminuj je.

  Możliwość tworzenia spersonalizowanych ofert telekomunikacyjnych

  Zrozum lepiej zachowanie klientów z branży telekomunikacyjnej i dostarczaj im lepsze, spersonalizowane oferty. Zwiększaj zadowolenie i lojalność klientów oraz obniżaj wskaźnik ich odpływu do konkurencji, poprzez aktywne zarządzanie doświadczeniem klienta w branży telekomunikacyjnej.

  Budowanie nowych usług telekomunikacyjnych i cyfrowych w oparciu o wiedzę o klientach 

  Określaj nowe strumienie przychodów i wykorzystaj możliwości, jakie dają zbiory danych big data, aby budować lepsze relacje z klientami i wprowadzać na rynek produkty, które odpowiadają na ich realne potrzeby. 

  Zobacz rozwiązanie Customer Experience Management w użyciu. Przeczytaj referencje naszych klientów:

  TDC Group logo
  TDC Group (Dania)

  Wsparcie w zakresie transformacji procesów biznesowych, obniżenia kosztów operacyjnych, automatyzacji procesów zamawiania usług a także optymalizacji procesów i rozliczeń międzyoperatorskich dzięki Comarch BSS

  LG U+ logo
  LG U+ (Korea Południowa)

  Uruchomienie pierwszej na świecie sieci 5G, z pomocą produktów Comarch z gamy Operations Support Systems oraz Intelligent Assurance & Analytics

  Zobacz nasze materiały PDF związane z zarządzaniem doświadczeniem klienta w telekomunikacji!

  Jeśli jesteś zainteresowany systemem Customer Experience Management dla telekomunikacji, poznaj także te produkty:

  Odkryj rolę sztucznej inteligencji w zarządzaniu jakością usług telekomunikacyjnych

  Zobacz nasze wideo!

  Proszę czekać

  Potrzebujesz porady w doborze produktów?

  Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci odpowiedni produkt.

  Przejdź do formularza