Next Generation Service Fulfillment

Era cyfrowa i rosnąca konsumpcja usług bazujących na transmisji danych powoduje, że operatorzy telekomunikacyjni bardziej niż kiedykolwiek chcą sprostać oczekiwaniom klientów, co odbija się na oferowanych przez nich portfolio usług.

 

Obecnie ilość tradycyjnych i cyfrowych usług dostarczanych przez firmy telekomunikacyjne urosła do rozmiarów, które powodują, że zarządzanie tak rozbudowanym portfolio staje się dużym wyzwaniem. Dlatego systemy służące do budowania i dostarczania usług (service fulfillment) mają ważną rolę do odegrania – umożliwiają operatorom telekomunikacyjnym łatwe i szybkie tworzenie kreatywnych produktów i docieranie z nimi na rynek, zanim zrobi to konkurencja.

 

Comarch Next Generation Service Fulfillment (NGSF) wspiera kompletny proces stworzenia i dostarczenia usługi do klienta: od wymyślenia nowej usługi, przez jej modelowanie, aż po odpowiednie orkiestrację operacji sieciowych. Rozwiązanie pomaga operatorom zautomatyzować ten proces i skrócić czas wprowadzenia nowych usług na rynek, dzięki zbudowaniu całego procesu wokół centralnego katalogu produktów i usług.

System zakłada, że nowe usługi budowane są ze wstępnie zdefiniowanych elementów zarządzanych w katalogu usług, dzięki czemu operatorzy mogą szybciej dostarczać usługi do klienta i zachować wysoką innowacyjność oferowanych portfolio produktów. Dzięki orkiestracji bazującej na katalogu produktów i usług, Comarch NGSF umożliwia szybkie uruchamianie tradycyjnych i cyfrowych usług, dostarczanych w ramach skomplikowanych łańcuchów wartości. Dzięki temu rozwiązaniu proces dostarczenia usługi realizowany jest ponad istniejącymi silosami technologicznymi, co pozwala na jego transformację krok po kroku, bez konieczności dokonywania dużych inwestycji na samym początku.

Comarch NGSF może być preintegrowany z systemami Comarch Network Inventoryi Comarch Configuration Management, dla uzyskania większych możliwości korelacji usługi z zasobami sieciowymi oraz orkiestracji zarządzania konfiguracją sieci.

 

Korzyści

Krótszy czas uruchomienia nowych usług

Szybkie uruchomienie i dostarczenie do klienta konwergentnych produktów nowej generacji, niezależnie od technologii leżącej u ich podstaw

Większe możliwości dla managerów

Wstępnie zdefiniowane elementy ułatwią budowanie nowych usług, a wykorzystanie architektury zorientowanej na usługi (SOA) poprawią możliwości ponownego zastosowania raz użytych komponentów usług.

Lepsza integracja systemów OSS i BSS

Zapewnij lepszą satysfakcję klientów oraz obniż koszty utrzymania systemu oraz popraw relacje między oferowanymi usługami a możliwościami infrastruktury sieciowej.

Zwiększona efektywność i obniżenie kosztów

Rozwiązanie oparte o standardy i dobre praktyki branży telekomunikacyjnej zapewni krótszy czas i niższy koszt integracji infrastruktury. Wysoki stopień automatyzacji procesów service fulfillment dzięki oparciu o model TMF SID CFS-RFS-R

Rozwiązanie składa się z następujących produktów:

Studium przypadku

ngena

Biorąc pod uwagę kompleksowość rozwiązania i jego złożoność, jak i ambitne ramy czasowe projektu, szukaliśmy doświadczonego i godnego zaufania dostawcy BSS/OSS. Comarch współpracował już z różnymi dużymi dostawcami usług telekomunikacyjnych, w tym przez ostatnie 10 lat przy różnych projektach ze spółkami Grupy Deutsche Telekom. Zaufanie to było z pewnością jednym z ważnych czynników przy wyborze ich na partnera w tym strategicznie ważnym projekcie. Comarch zademonstrował wysoki stopień zrozumienia naszych potrzeb i wypracowaliśmy wspólnie optymalne rozwiązanie. Dynamiczne podejście zespołu Comarch i ich umiejętność słuchania naszych potrzeb biznesowych i technicznych, jak również dostosowania wdrożenia tak, by jak najlepiej wspierało realizację naszych celów, jest ostatecznym dowodem, że podjęliśmy właściwą decyzję.

Dr. Marcus Hacke, Założyciel i Dyrektor Zarządzający, ngena GmbH

 

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały

Chcesz wiedzieć więcej? Potrzebujesz porady w doborze produktów?

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.