Platforma do kompleksowego zarządzania majątkiem

Zaprojektowaliśmy platformę Comarch Wealth Management w taki sposób, aby umożliwić klientom i doradcom dostęp do najwyższego standardu usług cyfrowych.

Wspieramy banki uniwersalne, banki prywatne i firmy zarządzające aktywami. Bez względu na to, czy obsługujesz klientów detalicznych, zamożnych lub z segmentu HNW, zapewnimy Ci obsługę na najwyższym poziomie, i to w sposób, którego naprawdę potrzebujesz: począwszy od doradztwa osobistego, poprzez zdalną współpracę z klientem, w pełni zautomatyzowane robo-doradztwo, aż po samodzielne inwestowanie (DIY). Wszystkie dostępne w ramach jednego systemu do zarządzania majątkiem.

System Comarch Wealth Management umożliwi Ci realizowanie spersonalizowanej i odpowiednio dobranej oferty inwestycyjnej przy wykorzystaniu doświadczenia Twoich doradców i intuicyjnej, wielomodułowej platformy chmurowej. Niezależnie od stopnia dojrzałości Twojej organizacji i skali jego działalności nasze rozwiązanie będzie w stanie spełnić potrzeby Twoich klientów i pracowników.

rozwiązanie wealth management

Jak przeprowadzić klientów przez współczesny świat finansów?

Doradztwo osobiste

Jeśli Twój biznes opiera się na budowaniu relacji oraz doradcach, dla których osobista interakcja z klientem końcowym jest nieodzownym elementem działalności, Comarch Wealth Management jest właśnie dla Ciebie. Z jego pomocą zoptymalizujesz wewnętrzne procesy inwestycyjne oraz zapewnisz swoim pracownikom doskonałe doświadczenia, zachowując przy tym pełną orientację na klienta i najwyższy standard usług z zakresu doradztwa personalnego. To jak mocny – choć wirtualny – uścisk dłoni.

doradztwo osobiste

Doradztwo hybrydowe

Z rozwiązaniem Comarch Wealth Management będziesz mógł utrzymać wysoki poziom osobistych usług jednocześnie koncentrując się na możliwościach wynikających z cyfrowej współpracy i komunikacji pomiędzy doradcami majątkowymi a ich klientami. Zapewnimy działanie modelu biznesowego, który scali podejście high-touch i high-tech.

doradztwo hybrydowe

Robo-doradztwo

Poszukiwanie idealnych kanałów komunikacji z klientem i przemyślane usługi doradcze z których klient będzie mógł korzystać samodzielnie są nieodłącznymi elementami strategii we wszystkich instytucjach bankowych. To dzięki nim dostarczysz swoim klientom odpowiednio dopasowane i jasne propozycje inwestycyjne – będzie to zautomatyzowana, bezproblemowa i komfortowa podróż przez świat finansów.

Robo-doradztwo

Samodzielne inwestowanie

Nasza platforma do samodzielnego inwestowania zyska uznanie u inwestorów podejmujących autonomiczne decyzje inwestycyjne. Możesz wyposażyć obecnych klientów w szereg narzędzi, które pozwolą zwiększyć ich zaangażowanie. Pozwoli ci to na zatrzymanie klientów i zwiększenie przychodów bez konieczności ponoszenia dużych kosztów wyjściowych.

samodzielne inwestowanie

Zrównoważony rozwój

Planujesz, aby Twoje usługi doradztwa inwestycyjnego podlegały kryteriom ESG? Comarch Wealth Management pomoże w ocenie preferencji klientów pod kątem produktów ekologicznych, skomponuje zrównoważony portfel inwestycyjny oraz przeanalizuje rzeczywisty wpływ produktów klienta na środowisko.

Zrównoważony rozwój

Personalizacja

Czy personalizacja jest jednym z fundamentów dla Twojego biznesu? Nasza platforma wspiera rozmaite aspekty personalizacji: począwszy od rozpoznania preferencji klienta, jego ograniczeń i zachowań, przez indywidualną ofertę inwestycyjną, aż po wyselekcjonowane treści i unikalny kanał komunikacji. Motywacje klienta będą dla Ciebie jak otwarta księga, a on sam poczuje się ważny i zrozumiany.

personalizacja

Optymalizacja portfela

Marzysz o wzmocnieniu konkurencyjności Twoich ofert inwestycyjnych? Moduł optymalizacji pomoże w ocenie Twojego spektrum produktów, dostarczając cennych wskazówek, które skupią Twoją uwagę na naprawdę opłacalnych i perspektywicznych inwestycjach. W ten sposób otrzymasz jedyną w swoim rodzaju receptę na optymalną alokację oferowanych produktów w portfelu klienta.

optymalizacja portfela

Raportowanie inwestycyjne

Zmagasz się z problemem, jakim jest oferowanie kompleksowych, przejrzystych i jednocześnie zrozumiałych analiz inwestycyjnych? Oprogramowanie Comarch Wealth Management zadba o agregację danych, zautomatyzuje proces wyliczania wskaźników efektywności i ryzyka portfeli klientów oraz – co równie istotne – dostarczy nowoczesny raport inwestycyjny wprost na ekran Twojego urządzenia.

raportowanie inwestycyjne

Lojalność

Zastanawiasz się, jak można skuteczniej zaangażować klientów? Zaufaj naszej biznesowej filozofii, która łączy usługi zarządzaniem majątkiem z usługami lojalnościowymi. Jak to wygląda w praktyce? Oprogramowanie nagradza inwestycyjne działania klientów, proponując najbardziej aktywnym specjalnie wybrane oferty, a także przyznając im coraz wyższe statusy bądź punkty lojalnościowe – wszystko po to, aby stymulować ich aktywność. To wielokierunkowa praca, ale efektem jest jeden, wspólny sukces.

lojalność

Jak pomagamy naszym klientom?

Comarch Wealth Management wspiera banki i instytucje zarządzające aktywami na całym świecie – niezależnie od strefy czasowej, struktur i różnic regulacyjnych. Do każdego klienta pochodzimy indywidualnie, ale wszyscy, którzy ufają naszym systemom, mogą liczyć na wparcie i wspólną pracę przy dążeniu do doskonałości w oferowaniu usług do zarządzania aktywami.

Usługi doradcze skrojone na miarę

Wierzymy, że każdy zasługuje na poradę inwestycyjną, która całkowicie odpowiada jego potrzebom. Comarch Wealth Management gwarantuje rekomendacje dopasowane do wiedzy i celów klienta, jak również jego apetytu na ryzyko. Instrukcje inwestycyjne oparte są na aktualnym stanie finansów. Wszystko działa w jednym, skoncentrowanym systemie do zarządzania majątkiem.

usługi doradcze

Europejski bank detaliczny

800+ doradców | 1M+ klientów | 50+ EUR AUM* (*zarządzanych aktywów)

Cele strategiczne

Zwiększenie skali usług doradczych świadczonych klientom detalicznym

Oczekiwania biznesowe

Wsparcie doradztwa osobistego agentom banku,  w celu lepszego dostarczania propozycji inwestycyjnych

Kluczowe rezultaty

Zdecydowany wzrost liczby spotkań doradczych z klientami oraz zwiększenie sprzedaży produktów

#mifid2 #omnichannel #STP

Automatyzacja zadań Twoich pracowników w celu uzyskania lepszych doświadczeń użytkownika

Comarch Wealth Management konsoliduje w jednym miejscu całą strukturę majątku końcowych wraz z wynikami portfela inwestycyjnego, aby pomóc doradcom w ich codziennej pracy. System nadaje zadaniom i działaniom Twoich doradców odpowiedni priorytet, zapewniając przy tym niezbędne wskazówki oraz minimalizując ryzyko błędu ludzkiego.

 automatyzacja zadań pracowników

Bliskowschodni bank uniwersalny

100+ doradców | 4000+ klientów zamożnych

Cele strategiczne

Dostarczanie klientom nowoczesnych raportów inwestycyjnych

Oczekiwania biznesowe

Całościowy obraz klienta i automatyczne raporty inwestycyjne

Kluczowe rezultaty

Całkowita automatyzacja procesu raportowania o stanie inwestycji, dostęp do informacji o kliencie przy pomocy jednego kliknięcia oraz ścisła integracja danych z wielu źródeł

#bankowoscbliskowschodnia #analizyinwestycyjne #raportyinwestycyjne

Samoobsługowe narzędzia biznesowe w rękach Twoich klientów

Mobilna aplikacja Comarch Wealth Management uczy klientów lepszej i wydajniejszej dyscypliny finansowej. Dzięki szytym na miarę pomysłom inwestycyjnym, powiadomieniom oraz automatycznemu dopasowaniu portfela do modelu, klienci końcowi zyskują bieżącą wiedzę o stanie swojego majątku. Co ważniejsze – mają narzędzie, by móc samodzielnie go pomnażać.

samoobsługowe narzędzia biznesowe

Europejski bank uniwersalny z usługami bankowości prywatnej

100+ doradców inwestycyjnych, 10 tys. klientów, 7 krajów

Cele strategiczne

Standaryzacja usług świadczonych przez doradców inwestycyjnych we wszystkich krajach oraz cyfryzacja samoobsługowych operacji inwestycyjnych

Oczekiwania biznesowe

Doradztwo hybrydowe umożliwiające bankowi oferowanie w pełni spersonalizowanej oferty inwestycyjnej w formie cyfrowej

Kluczowe rezultaty

Więcej interakcji z klientami, wyższa konwersja ofert, lepsza oszczędność czasu i wysoka jakość danych do dyspozycji doradców inwestycyjnych

#mifid2 #doradztwohybrydowe #personalizacja

Najwyższy standard doradztwa inwestycyjnego dzięki kilku prostym narzędziom

Aby udzielić Ci wsparcia, stworzyliśmy Comarch Wealth Management, który przeprowadzi Cię przez proces doradczy od początku do końca, począwszy od wdrażania klientów, poprzez budowanie portfeli inwestycyjnych, po raportowanie. Wiemy jedno: wzrost efektywności znacząco zredukuje koszty operacyjne, jakie obecnie ponosisz. Nasze rozwiązanie pomoże oszczędzić Twój cenny czas i pozwoli skoncentrować się na najbardziej istotnych czynnościach.

doradztwo inwestycyjne

Azjatycki bank uniwersalny

800+ agentów, ponad 300 tys. klientów, 3 segmenty

Cele strategiczne

Wprowadzenie klientów masowych i zamożnych w usługi inwestycyjne banku

Oczekiwania biznesowe

Doradztwo osobiste wspomagające agentów w sprzedaży produktów inwestycyjnych oraz dostarczenie API wspierającego budowę kanału klientów

Kluczowe rezultaty

Skrócenie czasu procesów doradztwa inwestycyjnego, zwiększenie analizy produktów inwestycyjnych w niedoinwestowanych segmentach klientów

#zamoznyklient #masowyklient #modeloweportfolio #kanalyklienta

„Cele biznesowe klientów zawsze są kluczowy aspektem przy wdrażaniu platformy Comarch Wealth Management. Nasza wizja zakłada długoterminową współpracę i pełne wsparcie obsługi produktu, aby pomagać klientom w transformacji i rozwijaniu biznesu. To obustronnie korzystny proces: z jednej strony mamy nasze technologiczne know-how i globalne doświadczenie, a z drugiej otwartość i rozwagę klientów w temacie prowadzenia własnego biznesu."

Krzysztof Mendelowski

Krzysztof Mendelowski

Dyrektor wykonawczy w sektorze Comarch Wealth Management

Potrzebujesz więcej informacji?

Opowiedz nam o swoich biznesowych potrzebach. Razem znajdziemy rozwiązanie skrojone do Twoich potrzeb.