Systemy informatyczne dla branży finansowej

Branże
Dowiedz się w jaki sposób wykorzystujemy najnowsze rozwiązania AI w naszych systemach IT dla sektora finansowego

Sektor Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia w Comarch

Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia to sektor biznesowy Grupy Kapitałowej Comarch. 20 lat temu prowadziło go kilka osób, które mierzyły wysoko. Dziś, przy niezmienionym podejściu i tysiącach projektów zrealizowanych na świecie, wyróżniamy się wśród najbardziej prężnych dostawców systemów informatycznych i oprogramowania finansowego.

Tym, co odróżnia nas od konkurencji jest ciągłe dążenie do lepszych wyników. Nasze liczby mówią za siebie: obsługujemy ponad 100 klientów, przetwarzamy 2 miliony nowych polis ubezpieczeniowych miesięcznie i możemy pochwalić się regularną obecnością w rankingach analityków IT - od IDC po Gartnera.

Śledząc z bliska wyzwania biznesowe świata finansów, uczymy się i rozwijamy każdego dnia. Wierzymy, że dobre oprogramowanie finansowe może mieć kluczowe znaczenie dla każdego przedsiębiorstwa.

Nasze systemy takie jak Comarch Corporate Banking, Comarch Identity & Access Management czy Comarch Transaction Protection zapewniają lepsze zarządzanie procesami, najnowocześniejsze zabezpieczenia i większą rentowność.

sektor finansowy

sektor finansowy

Innowacyjne oprogramowanie i usługi informatyczne dla instytucji finansowych

Sektor Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia jest dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla banków, firm ubezpieczeniowych, domów maklerskich, firm zarządzających aktywami, a także funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Oferowane przez nas systemy i aplikacje dla rynku finansowego charakteryzują się wysoką jakością, doskonałą wydajnością i dużą elastycznością. Nasze szerokie portfolio produktów pozwala na precyzyjny dobór oprogramowania spełniającego oczekiwania, preferencje i możliwości klientów.

rynki i obszary działań

rynki i obszary działań

Flagowe produkty

Oprogramowanie do zarządzania finansami

Współpracowaliśmy z wieloma klientami na świecie. Nasze portfolio produktowe pozwala nam na obsługę firm ubezpieczeniowych, banków, domów maklerskich, funduszy emerytalnych / inwestycyjnych czy firm zarządzających aktywami. Poniżej znajduje się krótki przegląd oprogramowania usług finansowych Comarch.

Comarch Corporate Banking to wielokanałowa platforma przeznaczona dla dużych i średnich firm, oferowana bankom świadczącym usługi takim firmom. Jest to system bankowości transakcyjnej, narzędzie do zarządzania finansami oraz rozwiązanie ułatwiające obsługę płatności masowych – w jednym. Wspiera ono również przedsiębiorstwa w zarządzaniu rachunkami, kupowaniu walut, dokonywaniu lokalnych i międzynarodowych płatności lub konsolidacji sald.

Comarch SME Banking opiera się na siostrzanym systemie – Comarch Corporate Banking, który zaznaczył swoją obecność na rynku 20 lat temu. Od tego czasu został wdrożony w największych grupach bankowych w wielu krajach, dowodząc swojej wartości jako poręczne i elastyczne rozwiązanie bankowe dla MŚP i korporacji.

Comarch Trade Finance jest platformą typu front-end, która pozwala klientom i pracownikom banków ubiegać się o gwarancje, akredytywy i inkasa.

Comarch Factoring jest platformą opartą na chmurze, która pozwala faktorom i ich klientom zarządzać pełnym cyklem życia należności. Na Comarch Factoring składają się: narzędzie do obsługi klienta, zaawansowany silnik rozliczeniowy oraz wielokanałowy dostęp do usług faktoringowych.

Comarch Wealth Management jest systemem dla klientów detalicznych, zamożnych i klientów bankowości prywatnej. System ten wspiera różnych odbiorców: relationship managerów - w procesach doradztwa i planowania finansowego, klientów końcowych - w samodzielnych procesach robo-doradztwa i komunikacji bank-klient z wykorzystaniem najnowszych technologii, wealth managerów - w uznaniowym zarządzaniu portfelem zgodnie z przepisami i mandatami inwestycyjnymi, a także analityków - w prowadzeniu kalkulacji wyników i ryzyka w celu oceny efektywności portfela klientów.

Comarch Anti-money Laundering jest systemem, który zwiększa skuteczność wykrywania podejrzanych transakcji w porównaniu do metod opartych na regułach. CAML opiera się na uczeniu maszynowym, a jedną z jego najważniejszych cech jest zdolność do uczenia się na podstawie zdarzeń z przeszłości. System potrafi dostrzec i zrozumieć zależności i podobieństwa między danymi, a także uczyć się wykrywać anomalie lub klasyfikować i przewidywać konkretne zdarzenia. Algorytmy systemu Comarch Anti-money Laundering są w stanie uczyć się pod nadzorem człowieka lub bez takiego nadzoru.

Comarch Loan Origination umożliwia efektywniejsz ą kontrolę ryzyka kredytowego i pozwala na znaczne skrócenie czasu potrzebnego do udzielenia kredytu. System automatyzuje pracę doradców klienta zarządzających procesem kredytowo-dotacyjnym na każdym jego etapie. Pozwala to bankom na optymalizację najważniejszych elementów zarządzania kredytem: symulacji kredytowej, weryfikacji wniosków, analizy sytuacji finansowej klienta (w tym sprawdzania baz danych), podejmowania decyzji i wydatkowania środków.

Comarch Digital Insurance to z jednej strony system dla agentów, brokerów lub pośredników ubezpieczeniowych. Pomaga im nie tylko sprzedawać produkty ubezpieczeniowe i doradzać w ich zakupie, ale także udzielać wsparcia posprzedażowego, zarządzać swoimi zadaniami i monitorować swoje wyniki biznesowe. Z drugiej strony, Comarch Digital Insurance pozwala klientom indywidualnym na bezproblemowy zakup polisy online i zarządzanie swoim portfolio produktów ubezpieczeniowych.

Comarch Commission & Incentive to kompleksowe rozwiązanie zapewniającą efektywne zarządzanie premiami motywacyjnymi. Przeznaczone jest dla firm ubezpieczeniowych, banków, operatorów telekomunikacyjnych, firm dystrybuujących produkty finansowe oraz innych organizacji posiadających wielowarstwową sieć sprzedaży.

Comarch Transaction Protection (tPro) Comarch Transaction Protection (tPro) składa się z dwóch innowacyjnych rozwiązań zapewniających silne uwierzytelnienie klienta i autoryzację transakcji. System został zaprojektowany dla banków i innych instytucji finansowych.

Comarch Identity and Access Management (IAM) to rozwiązanie pozwalające na pełną kontrolę nad dostępem do aplikacji firmowych, sieci VPN i stacji roboczych. Wspiera światowej klasy metody zarządzania cyklem życia tożsamości, uwierzytelniania, autoryzacji i rozliczalności. Jego modułowa architektura pozwala na łatwe dostosowanie do konkretnych typów organizacji w różnych strukturach firmowych i regionach geograficznych.

Nasi klienci
 • axa
 • BNP
 • ING
 • NBB
 • raiffeisen
 • tmb
 • Alior
 • aegon
 • oneyinsurance
 • Uniqa
 • warta
 • DNB
 • DELTA LLOYD
 • Alianz
 • Livelo
 • swisslife
 • Alpes
 • prudential
 • LINK
 • ERGO
 • BOS
 • BGK
 • CREDIT SUISSE
 • JACK HENRY
 • nedbank
 • oldmutual

Na bieżąco

Nasi partnerzy

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług skierowanych do branży finansowej.

Przejdź do formularza