ING logo
BNP Paribas logo
NBB logo
Raiffeisen PolBank logo
Alior Bank logo
TTB Bank logo
DNB logo
Livelo logo
Banque Populaire des Alpes logo
Credit Suisse logo
Jack Henry logo
Nedbank logo
OldMutual logo

Dzięki Comarch Open Platform możliwe jest zbudowanie kompleksowego cyfrowego ekosystemu produktów i usług finansowych w formie otwartego systemu bankowego, który odpowiada rzeczywistym potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów biznesowych, w szybko zmieniającym się środowisku. 

Comarch Open Platform pozwala tworzyć dodatkową wartość dla klientów, napędzając nowe strumienie przychodów i satysfakcję klientów poprzez omnikanałową platformę bankowości cyfrowej.

COP dla firmy

Obejrzyj nasz krótki film i przekonaj się, jak łatwo jest stworzyć złożony ekosystem bankowości cyfrowej z Comarch Open Platform.

Kluczowe korzyści Comarch Open Platform

Comarch Open Platform to zestaw sprawdzonych narzędzi do tworzenia rozwiązań front-end i back-end, łatwego rozszerzania platformy o gotowe usługi dodane oraz integracji z fintechami lub samodzielnego rozwoju. Omnikanałowa platforma bankowa dostarczana jest z zestawem narzędzi i funkcjonalności zawartych w wielu blokach konstrukcyjnych zaprojektowanych tak, aby zdynamizować proces rozwoju w rozproszonym ekosystemie z wieloma międzydomenowymi zespołami zorientowanymi na Agile. Ponadto, dzięki jej otwartej naturze, możliwe jest wzbogacenie platformy o nowe wartości biznesowe poprzez łatwą integrację z gotowymi aplikacjami firm zewnętrznych lub usługami w chmurze.

COP tool

Dostosowywanie narzędzi przez współtworzenie

Architektura mikroserwisów i mikrofrontendów pozwala na pracę przy wielu procesach jednocześnie. Skorzystaj z wbudowanych, sprawdzonych narzędzi i procesów DevOps, które usprawnią procesy wdrożenia i ciągły rozwój twojej otwartej platformy.

technology COP

Zapewnienie przewagi technologicznej

Stosuj najlepsze praktyki architektoniczne w oparciu o idee mikroserwisów i mikrofrontendów, zaprojektowane zgodnie z nadrzędnym założeniem aplikacji cloud-native. Nowoczesna technologia oraz sprawdzone narzędzia i procesy potwierdzone wieloletnią praktyką zapewnią osiągnięcie technologicznej przewagi do zbudowanie otwartej platformy bankowości jakiej oczekują klienci.

ready made business

Szybkie wdrożenie gotowych modułów

Szybko wypełnij lukę cyfrową w swoim systemie i skup się na tworzeniu realnej wartości dodanej. Wdrażaj gotowe, wielofunkcyjne moduły biznesowe: cash management, finansowanie handlu, udzielanie pożyczek, faktoring i inne.

Top customer satisfaction

Zwiększenie satysfakcji klienta

Wbudowane mechanizmy oparte o analitykę danych i rozbudowane funkcje samoobsługi pozwalają na automatyzację codziennych czynności twoich użytkowników. Szybko odpowiadaj na zmieniające się potrzeby klientów dzięki możliwości łatwej integracji i wdrażania gotowych aplikacji bądź rozwiązań fintechowych.

COP dla klientów

Co Comarch Open Platform oferuje twojemu bankowi?

Architektura mikroserwisów

wykorzystanie architektury mikroserwisów do szybkiego rozwoju aplikacji i ciągłego rozwoju twojego otwartego systemu bankowego

Architektura modułowa

sposób zarządzania skomplikowanymi procesami poprzez podzielenie ich na mniejsze moduły, co daje większą elastyczność i swobodę konfiguracji

Podejście zorientowane na API

rozbudowane, dobrze opisane i spójne API, dzięki któremu programiści wiedzą, jak zintegrować je z innym narzędziem

Uniezależnienie od dostawcy

swoboda korzystania z modułów innych dostawców, chociaż po co w ogóle zawracać sobie tym głowę?

• Opcje swobodnego rozwoju

elastyczność we wdrażaniu aplikacji otwartej platformy bankowej klasycznie on-premise lub w chmurze, publicznej lub prywatnej

Dostępność 24/7

niezawodność i dostępność aplikacji otwartego systemu bankowego przez całą dobę

Platforma cloud-native

infrastruktury i metodologie zoptymalizowane do wdrażania w chmurze, publicznej lub prywatnej, w modelu SaaS

Możliwość samorozwoju przy pomocy odpowiednich narzędzi

gotowe narzędzia deweloperskie do dalszej samodzielnej rozbudowy platformy uwolnią twój potencjał IT

Sprawdzona skalowalność

dająca pewność sprawdzona wydajność systemu zdolnego do obsługi dużych ilości danych charakterystycznych dla procesów B2B

Identyfikowalność i monitorowanie

możliwość monitorowania poprawnego działania systemu i jego sprawności dla ciągłej kontroli i możliwości szybkiego reagowania na sytuacje tego wymagające

Wzmocniona ochrona

architektura aplikacji i jej rozwój w oparciu o najlepsze praktyki i wytyczne działów cyberbezpieczeństwa

Całościowe wsparcie

pełne wsparcie w zakresie obsługi, utrzymania, produkcji i doradztwa twojej otwartej platformy bankowej dla poczucia bezpieczeństwa i partnerstwa w każdej fazie życia aplikacji

Forrester Report

Comarch Open Platform został zaprojektowany jako uniwersalna baza, która umożliwia bankom i instytucjom finansowym budowanie cyfrowego ekosystemu usług najwyższej jakości w postaci platformy bankowości omnikanałowej, przy pomocy zestawu gotowych komponentów, procesów i usług. 

Comarch Open Platform dostarcza podstawowe mechanizmy i kompleksowy zestaw narzędzi dla nowoczesnych ekosystemów aplikacji tworzonych w stylu architektury mikroserwisów. Otwarty system dostarcza wszystkich niezbędnych komponentów, procesów i usług potrzebnych do szybkiego rozpoczęcia i uruchomienia omnikanałowej platformy bankowości cyfrowej. Dzięki temu zespoły mogą skupić się na rozwijaniu logiki biznesowej na poziomie aplikacji otwartego systemu bankowego, zamiast zajmować się przekrojowymi problemami infrastruktury.

Odkryj rozwiązania Comarch, które możesz zaimplementować do swojej otwartej platformy bankowości cyfrowej:

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Powiedz nam o potrzebach Twojej firmy. Znajdziemy idealne rozwiązanie.