Comarch Cloud Factoring

Klienci Comarch Banking Software

Co to jest Comarch Cloud Factoring

Comarch Cloud Factoring to platforma dla dłużników i wierzycieli korzystająca z mikroserwisów, dostępna w chmurze. Modułowość systemu pozwala w łatwy sposób dostosować rozwiązanie do potrzeb Klienta. Dzięki wsparciu kompleksowych procesów koszt i nakład pracy firmy faktoringowej są ograniczone do minimum.

Klienci usług faktoringowych mogą zarządzać całym cyklem życia faktury bez zbędnych formalności. Przejrzyste i uproszczone raporty sprawiają, że obsługa umowy faktoringowej jest prosta i intuicyjna.

Rozwiń swoją firmę bez zastanawiania się nad pojemnością i wydajnością systemu. Comarch Cloud Factoring automatycznie dostosowuje zasoby systemowe, aby wspierać twój biznes faktoringowy bez żadnych ograniczeń.

Główne zalety

Szybkie wdrożenie
Dzięki modułowej budowie system można uruchomić w ciągu zaledwie kilku tygodni. Szybkie wdrożenie systemu oraz możliwość dodania nowych funkcji, jeszcze bardziej usprawni twoją pracę.
Ciągłe doskonalenie
W miarę rozwoju Twojej firmy możemy z łatwością dodawać nowe elementy do każdego modułu, co jeszcze bardziej ułatwi pracę Twoich partnerów. Koszt oprogramowania obejmuje wszystkie aktualizacje systemu i nowe wersje.
Łatwość obsługi
Dzięki współpracy Comarch UX LAB z klientami końcowymi platforma Comarch Cloud Factoring jest przejrzysta, intuicyjna i dostosowana do potrzeb użytkowników.
Wsparcie specjalistów
Starając się znaleźć rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb, zapewniamy wsparcie doświadczonych specjalistów faktoringowych w obszarach takich jak sprzedaż, księgowość, ryzyko, zapobieganie oszustwom i nie tylko.

Co zyskujesz

Pay as you grow

W tym modelu kosztowym płacisz mniej, gdy startujesz z biznesem faktoringowym, a w miarę rozwoju firmy oraz większych potrzeb pokrywasz dodatkowe koszty. Dzięki takiemu podejściu współpraca z naszymi partnerami jest jeszcze bardziej przejrzysta.

On-line onboarding

Przeprowadź proces rejestracji i potwierdź tożsamość Klienta, kontrahenta lub partnera biznesowego on-line.

System wczesnego ostrzegania

Stały monitoring portfela faktoringowego. Wyłapywanie sygnałów ostrzegawczych, anomalii na umowach i kontrahentach w jednym miejscu dzięki zaawansowanemu systemowi opartemu na sztucznej inteligencji.

Dokładniejszy system dopasowywania płatności

Dzięki ciągłemu doskonaleniu algorytmów odpowiedzialnych za rozliczanie płatności, system jest w stanie automatycznie rozliczyć do 85% płatności. Dzięki tym ulepszeniom zespół operacyjny może poświęcić jeszcze więcej czasu na obsługę bieżącą klienta.

Obsługa najpopularniejszych produktów faktoringowych

  • Faktoring z regresem / bez regresu
  • Faktoring wymagalnościowy
  • Faktoring saldowy
  • Faktoring odwrotny, finansowanie dostawców
  • Zarządzanie należnościami
  • Faktoring jawny / cichy
Potrzebujesz rozwiązania w pełni konfigurowalnego?

Jak to działa

Zgłoszenie faktury do systemu nigdy nie było tak proste. Twój Klient musi wykonać tylko kilka kroków, aby otrzymać środki na swoje konto. Ponadto nowy model przesyłania paczek faktur sprawia, że obsługa nawet kilku tysięcy faktur jest prosta i intuicyjna.

Funkcjonalności systemu Comarch Cloud Factoring
Mikroserwisy
niezbędne, dedykowane moduły z własną logiką biznesową
Konteneryzacja
szybkość budowania środowisk oraz izolacja zasobów i błędów
Rozwiązania w chmurze
elastyczne możliwości skalowania
Lekkość
szybkość, wydajność i brak zbędnych kosztów
Bezpieczeństwo
brak zbędnych dostępów oraz kontrola uprawnień
Ciągłe wdrażanie
zawsze gotowy na nowe wyzwania biznesowe

W jaki sposób nasz system do obsługi faktoringu może pomóc Tobie i Twoim klientom efektywnie prowadzić biznes?

Jaki potencjał niesie ze sobą branża faktoringowa i jak skuteczny system może zapewnić Ci bezpieczeństwo? Obejrzyj video, aby dowiedzieć się więcej!

Comarch Factoring u klientów

logo ing

Przeczytaj więcej o naszych wdrożeniach

Dowiedz się więcej

Migracja danych faktoringowych z Raiffeisen do BNPComarch został wybrany jako dostawca usług migracji danych z platformy faktoringowej używanej przez Raiffeisen na inną platformę działającą w BNP Paribas. Ilość danych do migracji była na tyle duża, że prawie podwoiła wolumen biznesu BNP w Polsce.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług skierowanych do branży finansowej

Przejdź do formularza