Comarch Corporate Banking

Comarch Corporate Banking to platforma zaprojektowana z myślą o dużych i średnich firmach, której odbiorcami są banki świadczące usługi na rzecz takich firm. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi obsługi procesów biznesowych, Comarch Corporate Banking usprawnia i przyspiesza realizację tysięcy codziennych operacji bankowych, a co za tym idzie – pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Platforma jest dostępna w kanałach: internetowym – jako system bankowości transakcyjnej, mobilnym – jako narzędzie do zarządzania finansami dla managera w firmie oraz web service – jako rozwiązanie ułatwiające obsługę masowych transakcji płatniczych.

Ważną cechą platformy jest to, że zbudowano ją na bazie modułów, co umożliwia stopniowe wzbogacanie jej o nowe funkcje wraz z rozwojem biznesowym danego banku, a w rezultacie – jej precyzyjne dostosowanie do potrzeb tego banku. Comarch Corporate Banking ułatwia wreszcie zarządzanie szeroką gamą produktów i usług bankowych kierowanych do firm. Wszystko to w ramach jednego rozwiązania, bez konieczności zakupu dodatkowych systemów obsługujących pojedyncze produkty.

Kluczowe korzyści biznesowe

Pełen zakres modułów funkcjonalnych

Kompletny zestaw produktów i usług dostępnych w ramach jednej platformy; jednolity interfejs użytkownika niezależnie od wybranej konfiguracji

Ułatwione zarządzanie przedsiębiorstwem

Automatyzacja procesów biznesowych, szeroki zakres raportowania

Dostępność w wielu kanałach

Pełna kontrola operacji za pośrednictwem internetu, telefonu komórkowego oraz usługi webservices.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Mnogość opcji konfiguracyjnych – system może być używany wraz z hasłami jednorazowymi, tokenami mobilnymi, certyfikatami PKI, a nawet metodami opartymi na biometrii

Elastyczna konfiguracja schematów akceptacji

Odwzorowanie nawet najbardziej złożonych struktur decyzyjnych przedsiębiorstwa – z dwoma, trzema poziomami autoryzacji

Zautomatyzowana wymiana danych

Tworzenie i autoryzacja paczek przelewów bezpośrednio w systemie ERP klienta – bez potrzeby wykonywania czasochłonnej, ręcznej ekstrakcji danych.

Otwarta architektura

Łatwa integracja z systemami transakcyjnymi banków oraz innymi rozwiązaniami back-office

Rozwiązanie, na którym można polegać

Wdrożenia w renomowanych grupach bankowych na trzech kontynentach

Moduły

Cash management

Moduł pozwala firmom szybko i intuicyjnie zarządzać swoimi finansami dzięki pełnej informacji o saldach rachunków oraz stałemu dostępowi do wszystkich produktów i usług. Wszelkie rodzaje przelewów obsługuje się z poziomu tego samego ekranu: krajowe, zagraniczne, SEPA oraz ACH, dotyczy to również czeków oraz cash poolingu. Rezultat: łatwy i szybki ogląd sytuacji finansowej firmy z jednego miejsca.

Multibanking

Bogata funkcjonalność multibankingu pozwala nie tylko na przeglądanie rachunków, ale również na zarządzanie nimi i zdalną realizację przelewów. Przelewy międzynarodowe oraz MT101, a także wyciągi w formacie MT94X mogą być wysyłane i odbierane za pomocą kilku kliknięć. Przedsiębiorstwo dysponuje ponadto pełną informacją o stanach swoich kont w różnych bankach, niezależnie od waluty, kraju czy strefy czasowej. Klienci mogą tworzyć własne grupy rachunków w podziale na regiony, waluty, przedsiębiorstwa lub inne kryteria. Dostęp do sald pozwala firmom lepiej planować wydatki i sprawniej zarządzać przepływami finansowymi.

Kredyty, karty i depozyty

Dzięki temu modułowi przedsiębiorcy mogą sprawnie zarządzać posiadanymi  kredytami, jak również kontrolować korzystanie z kart płatniczych oraz limitów kredytowych. Mogą ponadto otwierać i zamykać depozyty w dowolnym momencie. Moduł oszczędza czas i pieniądze, umożliwiając zgromadzenie wszystkich posiadanych produktów w jednym miejscu.

Trade finance

Korzystając z modułu Trade finance przedsiębiorstwa nie tylko uzyskują dostęp do gwarancji, akredytyw i inkas dokumentowych, ale mogą również zarządzać dokumentami handlowymi, czy obsługiwać płatności.

FX dealing

Notowania walut on-line bazujące na bieżących kursach z serwisu Reuters połączone z transakcjami w czasie rzeczywistym oraz kontraktami z przyszłą datą realizacji: FX Forward, NDF czy FX Swap. Możliwość ustalania poziomów marż dla różnych segmentów klientów lub marż indywidualnych dla wybranych klientów.

Elektroniczne faktury

Zarządzanie fakturami jest powtarzalnym, skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Nasz system automatycznie wysyła faktury i łączy je z płatnościami przychodzącymi, co znacznie przyspiesza cały proces zarówno dla zleceniodawcy, jak i odbiorcy płatności. Usługa może być łączona z faktoringiem, produktami kredytowymi lub płatnościami masowymi. 

Narzędzia analityczne dla klientów

To narzędzie dostarcza przedsiębiorstwom dokładnych prognoz przepływów finansowych poprzez szacowanie wysokości wydatków oraz planowanie spłaty rat kredytowych. W połączeniu z predykcją płatności przychodzących, prowadzi to do efektywniejszego zarządzania saldami i pozycją finansową firmy.

Więcej…

Dzięki modułowej budowie, Comarch Corporate Banking można dostosować do wymagań i oczekiwań dowolnego banku, niezależnie od jego profilu biznesowego oraz regionu, w którym działa. Każda instytucja finansowa może więc dobrać sobie produkty i usługi najlepiej odpowiadające swojej strategii biznesowej. A następnie, w razie potrzeb, łatwo dołączać kolejne moduły do tych już istniejących.

Comarch Corporate Banking to dojrzałe rozwiązanie bankowości transakcyjnej przeznaczone dla klientów korporacyjnych, obecne na rynku od 2003 r. Od tamtej pory nasz system wdrożony został w największych grupach bankowych na trzech kontynentach, co potwierdza jego wysoką wartość. 

Zbudowano go na bazie najnowocześniejszych technologii oraz najnowszych osiągnięć w zakresie user experience. Dzięki swojej modułowej budowie, a co za tym idzie - szerokim możliwościom konfiguracyjnym, Comarch Corporate Banking spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających instytucji finansowych. Szukasz nowego rozwiązania? Właśnie je znalazłeś/aś.

Success stories

    Skontaktuj się z ekspertem Comarch

    Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu szczegółowego omówienia
    interesujących Państwa produktów i usług skierowanych do branży finansowej.    Przejdź do formularza