Bankowość Korporacyjna

Comarch Corporate Banking to platforma zaprojektowana z myślą o dużych i średnich firmach, której odbiorcami są banki świadczące usługi na rzecz takich firm. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi obsługi procesów biznesowych, Comarch Corporate Banking usprawnia i przyspiesza realizację tysięcy codziennych operacji bankowych, a co za tym idzie – pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Platforma jest dostępna w kanałach: internetowym – jako system bankowości transakcyjnej, mobilnym – jako narzędzie do zarządzania finansami dla managera w firmie oraz web service – jako rozwiązanie ułatwiające obsługę masowych transakcji płatniczych.

Ważną cechą platformy jest to, że zbudowano ją na bazie modułów, co umożliwia stopniowe wzbogacanie jej o nowe funkcje wraz z rozwojem biznesowym danego banku, a w rezultacie – jej precyzyjne dostosowanie do potrzeb tego banku. Comarch Corporate Banking ułatwia wreszcie zarządzanie szeroką gamą produktów i usług bankowych kierowanych do firm. Wszystko to w ramach jednego rozwiązania, bez konieczności zakupu dodatkowych systemów obsługujących pojedyncze produkty.

Kluczowe korzyści biznesowe

Pełen zakres modułów funkcjonalnychKompletny zestaw produktów i usług dostępnych w ramach jednej platformy; jednolity interfejs użytkownika niezależnie od wybranej konfiguracji
Ułatwione zarządzanie przedsiębiorstwemAutomatyzacja procesów biznesowych, szeroki zakres raportowania
Dostępność w wielu kanałachPełna kontrola operacji za pośrednictwem internetu, telefonu komórkowego oraz usługi webservices.
Najwyższy poziom bezpieczeństwaMnogość opcji konfiguracyjnych – system może być używany wraz z hasłami jednorazowymi, tokenami mobilnymi, certyfikatami PKI, a nawet metodami opartymi na biometrii
Elastyczna konfiguracja schematów akceptacjiOdwzorowanie nawet najbardziej złożonych struktur decyzyjnych przedsiębiorstwa – z dwoma, trzema poziomami autoryzacji
Zautomatyzowana wymiana danychTworzenie i autoryzacja paczek przelewów bezpośrednio w systemie ERP klienta – bez potrzeby wykonywania czasochłonnej, ręcznej ekstrakcji danych.
Otwarta architekturaŁatwa integracja z systemami transakcyjnymi banków oraz innymi rozwiązaniami back-office
Rozwiązanie, na którym można polegaćWdrożenia w renomowanych grupach bankowych na trzech kontynentach

Comarch Corporate Banking - Moduły

Cash managementPełna integracja z systemami ERP oraz obsługa wszystkich typów przelewów, w tym: przelewów własnych, walutowych, SEPA, płatności ACH plus obsługa czeków i cash pooling.
MultibankingRachunki ze wszystkich krajów, w których firma prowadzi działalność biznesową prezentowane na jednym pulpicie z możliwością zdalnego zarządzania tymi rachunkami.
Kredyty, karty i depozytyWydajniejsza obsługa finansów przedsiębiorstwa poprzez całościowe zarządzanie kredytami, kartami kredytowymi i depozytami oraz monitorowanie ich.
Trade financeZarządzanie operacjami finansowania handlu w jednym miejscu. Ułatwiona nawigacja pomiędzy gwarancjami, akredytywami oraz inkasami dokumentowymi.
FX dealingBieżące notowania on-line, realizacja transakcji w czasie rzeczywistym oraz składanie zleceń z przyszłą data realizacji: FX Forward, NDF czy FX Swap.
Analiza danychAutomatyzacja monitorowania i uzgadniania faktur dla ich odbiorców i płatników
Narzędzia analityczne dla klientówPrognozowanie przepływów finansowych i sald rachunków w celu lepszego zarządzania finansami firmy
Więcej...Poznaj pełne możliwości Comarch Corporate Banking

Cash management

Moduł pozwala firmom szybko i intuicyjnie zarządzać swoimi finansami dzięki pełnej informacji o saldach rachunków oraz stałemu dostępowi do wszystkich produktów i usług. Wszelkie rodzaje przelewów obsługuje się z poziomu tego samego ekranu: krajowe, zagraniczne, SEPA oraz ACH, dotyczy to również czeków oraz cash poolingu. Rezultat: łatwy i szybki ogląd sytuacji finansowej firmy z jednego miejsca.

Multibanking

Bogata funkcjonalność multibankingu pozwala nie tylko na przeglądanie rachunków, ale również na zarządzanie nimi i zdalną realizację przelewów. Przelewy międzynarodowe oraz MT101, a także wyciągi w formacie MT94X mogą być wysyłane i odbierane za pomocą kilku kliknięć. Przedsiębiorstwo dysponuje ponadto pełną informacją o stanach swoich kont w różnych bankach, niezależnie od waluty, kraju czy strefy czasowej. Klienci mogą tworzyć własne grupy rachunków w podziale na regiony, waluty, przedsiębiorstwa lub inne kryteria. Dostęp do sald pozwala firmom lepiej planować wydatki i sprawniej zarządzać przepływami finansowymi.

Multibanking

Kredyty, karty i depozyty

Dzięki temu modułowi przedsiębiorcy mogą sprawnie zarządzać posiadanymi  kredytami, jak również kontrolować korzystanie z kart płatniczych oraz limitów kredytowych. Mogą ponadto otwierać i zamykać depozyty w dowolnym momencie. Moduł oszczędza czas i pieniądze, umożliwiając zgromadzenie wszystkich posiadanych produktów w jednym miejscu.

Trade finance

Korzystając z modułu Trade finance przedsiębiorstwa nie tylko uzyskują dostęp do gwarancji, akredytyw i inkas dokumentowych, ale mogą również zarządzać dokumentami handlowymi, czy obsługiwać płatności.

Kredyty, karty i depozyty

FX dealing

Notowania walut on-line bazujące na bieżących kursach z serwisu Reuters połączone z transakcjami w czasie rzeczywistym oraz kontraktami z przyszłą datą realizacji: FX Forward, NDF czy FX Swap. Możliwość ustalania poziomów marż dla różnych segmentów klientów lub marż indywidualnych dla wybranych klientów.

Elektroniczne faktury

Zarządzanie fakturami jest powtarzalnym, skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Nasz system automatycznie wysyła faktury i łączy je z płatnościami przychodzącymi, co znacznie przyspiesza cały proces zarówno dla zleceniodawcy, jak i odbiorcy płatności. Usługa może być łączona z faktoringiem, produktami kredytowymi lub płatnościami masowymi. 

Elektroniczne faktury

Narzędzia analityczne dla klientów

To narzędzie dostarcza przedsiębiorstwom dokładnych prognoz przepływów finansowych poprzez szacowanie wysokości wydatków oraz planowanie spłaty rat kredytowych. W połączeniu z predykcją płatności przychodzących, prowadzi to do efektywniejszego zarządzania saldami i pozycją finansową firmy.

Więcej…

Dzięki modułowej budowie, Comarch Corporate Banking można dostosować do wymagań i oczekiwań dowolnego banku, niezależnie od jego profilu biznesowego oraz regionu, w którym działa. Każda instytucja finansowa może więc dobrać sobie produkty i usługi najlepiej odpowiadające swojej strategii biznesowej. A następnie, w razie potrzeb, łatwo dołączać kolejne moduły do tych już istniejących.

Narzędzia analityczne dla klientów

Bankowość transakcyjna przeznaczona dla klientów korporacyjnych

Comarch Corporate Banking to dojrzałe rozwiązanie bankowości transakcyjnej przeznaczone dla klientów korporacyjnych, obecne na rynku od 2003 r. Od tamtej pory nasz system wdrożony został w największych grupach bankowych na trzech kontynentach, co potwierdza jego wysoką wartość. 

Zbudowano go na bazie najnowocześniejszych technologii oraz najnowszych osiągnięć w zakresie user experience. Dzięki swojej modułowej budowie, a co za tym idzie - szerokim możliwościom konfiguracyjnym, Comarch Corporate Banking spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających instytucji finansowych. Szukasz nowego rozwiązania? Właśnie je znalazłeś/aś.

Success stories
    Skontaktuj się z ekspertem Comarch

    Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług skierowanych do branży finansowej.