Oprogramowanie ubezpieczeniowe

Nowoczesne systemy informatyczne w branży ubezpieczeniowej

Współczesny rynek ubezpieczeniowy stawia przed ubezpieczycielami wiele wyzwań: rosnące oczekiwania klientów, silna presja ze strony konkurencji i zmieniające się otoczenie biznesowe wymagają maksymalnej efektywności, która jest możliwa tylko przy użyciu nowoczesnych narzędzi.

Dzisiejsze systemy informatyczne dla ubezpieczeń muszą wspierać pracę agentów ubezpieczeniowych i  sił sprzedaży, zapewniając najwyższą jakość obsługi klienta. Jednocześnie muszą zapewniać klientowi natychmiastowy dostęp do informacji i kanałów samoobsługowych, a także  dostarczać ubezpieczycielom dane na poziomie zarządczym i analitycznym.

Nowoczesne rozwiązania informatyczne dla towarzystw ubezpieczeniowych wspierają różne rodzaje ubezpieczeń, np. ubezpieczenia na życie lub majątkowe, a w ramach tych rodzajów - ubezpieczenia dla klientów indywidualnych lub biznesowych. Wszystko to w jednym spójnym rozwiązaniu, bez konieczności logowania się do wielu narzędzi. Taka modułowość pozwala na dostosowanie rozwiązania do potrzeb ubezpieczyciela i zapewnia elastyczność w tworzeniu własnej architektury IT.

Wsparcie pracy agentów ubezpieczeniowych

Wsparcie pracy agentów ubezpieczeniowych

Nowoczesne oprogramowanie dla ubezpieczeń pozwala na sprawne działanie agentów ubezpieczeniowych. Umożliwia analizę potrzeb klienta, sporządzanie kwotacji , przygotowywanie indywidualnie dopasowanej oferty, wystawianie polis ubezpieczeniowych, wraz z przeglądem warunków ubezpieczenia, wystawienie nowych polis i wreszcie obsługę posprzedażową. Jeden system informatyczny może zgromadzić wszystkie informacje o kliencie, pozwolić na rejestrację kontaktów, intuicyjnie prowadzić użytkownika przez proces sprzedaży i pozwolić na monitorowanie bieżącej sprzedaży. W ten sposób system znacząco wspiera proces sprzedaży.

klient firmy ubezpieczeniowej

Klient w centrum zainteresowania

Filozofia umieszczania klienta w centrum działania każdej firmy, w  tym także ubezpieczyciela, musi znaleźć odzwierciedlenie również w jej systemach informatycznych. Oznacza to skupienie uwagi agentów i innych pośredników na kliencie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług, umożliwienie klientowi bezpośredniego kontaktu z ubezpieczycielem i samodzielne wykonanie kwotacji wraz z zawarciem polisy i dokonaniem płatności . Dostęp do dalszego monitorowania i zarządzania bieżącymi polisami pozwala na budowanie relacji pomiędzy klientem a ubezpieczycielem. Samoobsługowy kanał dla klienta nie tylko obniża koszty obsługi, ale również buduje pozytywne skojarzenia i trwałe więzi, zmniejszając negatywne odczucia związane ze zdarzeniami szkodowymi.

Elastyczność

Elastyczność

Nowoczesne oprogramowanie ubezpieczeniowe musi być elastyczne - elastyczność tę możemy rozumieć na kilka sposobów. Po pierwsze: otwarta architektura i gotowe API gwarantują integrację z systemami zewnętrznymi, a także sprawne przesyłanie danych. Po drugie: modułowa budowa pozwala na dopasowanie zakresu rozwiązania do potrzeb ubezpieczyciela i elastyczne tworzenie architektury informatycznej w całej firmie. Po trzecie, parametryzacja zapewnia swobodę w kreowaniu oferty produktowej ubezpieczycieli i pozwala na minimalizację czasu wprowadzania produktu na rynek, co jest niezbędne dla zapewnienia konkurencyjności i ciągłego rozwoju biznesu.

Raportowanie

Raportowanie

Oprogramowanie dla ubezpieczycieli to również zestaw narzędzi do efektywnego zarządzania towarzystwem. Daje także możliwość analizy pracy agentów, rentowności produktów ubezpieczeniowych, kosztów i przychodów, itp. Są to elementy analizy Business Intelligence wykorzystywane w oprogramowaniu dla towarzystw ubezpieczeniowych. Ponadto, system ubezpieczeniowy może współpracować z zewnętrznymi narzędziami klasy BI.

Zgodność z przepisami

Zgodność z przepisami

Istniejące rozwiązania informatyczne dla ubezpieczeń ułatwiają spełnienie wymogów prawnych związanych z krajowymi i międzynarodowymi regulacjami dotyczącymi prowadzenia działalności ubezpieczeniowej (np. IDD i PRIIPS) lub przechowywania danych osobowych (RODO). System informatyczny musi być stale rozwijany i dostosowywany do zmieniającego się otoczenia biznesowego i prawnego. Tylko regularna aktualizacja systemu, dokonywana przez zaufanego dostawcę usług IT, gwarantuje rozwój biznesu i zgodność z przepisami.

Zobacz nasze case studies

Sprawdź jak pomogliśmy naszym klientom lub skontaktuj się z nami bezpośrednio, aby dowiedzieć się więcej.

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie ubezpieczeniowe od Comarch?

Zdajemy sobie sprawę, że użyteczność jest kluczowa dla użytkowników końcowych, dlatego też skupiamy się zarówno na komforcie użytkowania, jak i wyglądzie naszych rozwiązań biznesowych – tak na etapie projektowania, jak i wdrażania. Nasze oprogramowanie ubezpieczeniowe jest zaprojektowane tak, aby skutecznie zarządzać pełnym portfolio produktów ubezpieczeniowych, w tym ubezpieczeniami na życie, majątkowymi i wypadkowymi, zapewniając wsparcie dla wszystkich działań ubezpieczyciela, w tym pracy handlowców i obsługi klienta.

Jako jeden z największych dostawców IT w Europie, Comarch może pochwalić się wieloma produktami dla branży ubezpieczeniowej, bogatym zbiorem kompetencji i przede wszystkim dużą grupą zadowolonych klientów. Oferujemy także własne oprogramowanie do zarządzania ubezpieczeniami.  Czym się wyróżniamy?

Doskonale znamy cele naszych klientów, a także trendy i technologie branżowe. Jesteśmy w stanie skutecznie reorganizować wybrane obszary działalności każdej organizacji i instytucji finansowej, dostarczając precyzyjne, dostosowane do potrzeb narzędzia. Nasze rozwiązania obejmują cały łańcuch procesów ubezpieczeniowych i są skierowane zarówno do użytkowników wewnętrznych, jak i zewnętrznych w wielu obszarach działalności.

Jakie produkty możesz uzyskać od Comarch?

Galeria wideo

Comarch Digital Insurance
Comarch Digital Insurance
Comarch Insurance Software
Comarch Insurance Software
Comarch Digital Insurance
Comarch Digital Insurance
Comarch Insurance Breakfast Luxembourg 2019
Comarch Insurance Breakfast Luxembourg 2019
Comarch Insurance Breakfast Milano 2019
Comarch Insurance Breakfast Milano 2019
Comarch Insurance Breakfast Brussels 2018
Comarch Insurance Breakfast Brussels 2018
Comarch Insurance Breakfast Milano 2018
Comarch Insurance Breakfast Milano 2018
Comarch Insurance Breakfast Brussels 2017
Comarch Insurance Breakfast Brussels 2017
Comarch Insurance Breakfast Milano 2017
Comarch Insurance Breakfast Milano 2017
Comarch Insurance Breakfast Brussels 2015
Comarch Insurance Breakfast Brussels 2015

Pobierz streszczenie

Oprogramowanie IT Comarch dla ubezpieczeń

Oferta Comarch dla branży ubezpieczeniowej, w tym AI, BI, cyberbezpieczeństwo, e-zdrowie i inne

Pobierz

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Powiedz nam o potrzebach Twojej firmy. Znajdziemy idealne rozwiązanie.