Oprogramowanie Comarch Insurance

Ponieważ doskonale znamy cele naszych klientów, a także trendy i technologie branżowe, jesteśmy w stanie skutecznie zreorganizować wybrane obszary działalności każdej organizacji i instytucji finansowej, dostarczając precyzyjne, dostosowane do potrzeb klienta narzędzia. Obejmują one procesy ubezpieczeniowe w całym łańcuchu wartości i są skierowane zarówno do użytkowników wewnętrznych, jak i zewnętrznych w wielu obszarach działalności.

Najlepsze oprogramowanie dla ubezpieczeń

Nasze case studies

Comarch Digital Insurance jest innowacyjnym oprogramowaniem dla ubezpieczeń wykorzystującym nowoczesne technologie i zapewniającym najlepszy wygląd i funkcjonalność. Wspiera zarówno siły sprzedaży, ułatwiając im codzienną pracę, jak i klientów, zapewniając im doskonałe doświadczenie i satysfakcję. Sprawdź nasze case studies lub skontaktuj się z nami bezpośrednio, aby dowiedzieć się więcej.

  Więcej case studies

  Oprogramowanie dla ubezpieczeń

  Zdajemy sobie sprawę, że użyteczność codziennych operacji jest kluczowa dla użytkowników końcowych, dlatego też skupiamy się na wyglądzie i funkcjonalności rozwiązań biznesowych zarówno na etapie projektowania, jak i wdrażania. Nasze rozwiązania w zakresie oprogramowania dla ubezpieczeń są zaprojektowane tak, aby skutecznie zarządzać pełnym zakresem ubezpieczeń, w tym ubezpieczeniami na życie, majątkowymi i wypadkowymi, zapewniając wsparcie dla wszystkich działań ubezpieczyciela, w tym pracy działów sprzedaży i obsługi klienta.

  Jako jeden z największych dostawców IT w Europie, Comarch może pochwalić się wieloma liniami produktowymi, bogatym zasobem kompetencji i przede wszystkim dużą grupą zadowolonych klientów. Oferujemy własne, wstępnie zaprojektowane i dedykowane oprogramowanie do zarządzania ubezpieczeniami. Istnieje kilka ważnych cech opisujących naszą firmę i wdrożenia:

  • Jesteśmy na rynku ubezpieczeniowym od 1998 r.
  • Rozwiązania są dedykowane zarówno dla ubezpieczeń na życie i zdrowotnych, jak i majątkowych
  • Obsługujemy wszystkie linie produktów ubezpieczeniowych i kanały dystrybucji
  • Zapewniamy długoterminowy outsourcing oferowanych usług IT
  • Zrealizowaliśmy dotychczas ponad 250 projektów na rynku ubezpieczeniowym
  Inne produkty


  Life Insurance

  Efektywne zarządzanie ubezpieczeniami indywidualnymi i grupowymi na życie  NonLife Insurance

  Wszystkie linie produktów ubezpieczeniowych: majątkowych i osobowych w jednym systemie  Insurance Claims

  Krótszy czas i niższy koszt procesu likwidacji szkód  Insurance Underwriting

  Automatyczna ocena ryzyka na podstawie reguł określonych przez użytkownika  Field Service Management

  Sprzedaż i doradztwo w zakresie dowolnego produktu ubezpieczeniowego na bieżąco  Diagnostic Point for Insurers

  Wygodna opieka w każdym miejscu i o każdej porze

  Nowoczesne systemy informatyczne w branży oprogramowania dla ubezpieczeń

  Współczesny rynek ubezpieczeniowy stawia przed firmami ubezpieczeniowymi wiele wyzwań: rosnące oczekiwania klientów, silna presja konkurencji i zmieniające się otoczenie biznesowe wymagają sprawnego działania, które możliwe jest tylko przy użyciu nowoczesnych narzędzi.

  Współczesne systemy informatyczne dla ubezpieczeń muszą wspierać pracę agentów ubezpieczeniowych i sił sprzedaży, zapewniając najwyższą jakość obsługi klienta. Muszą jednocześnie umożliwiać klientowi natychmiastowy dostęp do informacji i kanałów samoobsługowych, a także dostarczać ubezpieczycielom danych na poziomie zarządczym i analitycznym.

  Nowoczesne rozwiązania IT dla towarzystw ubezpieczeniowych obsługują różne typy ubezpieczeń, np. ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia majątkowe, a w ramach wymienionych typów - ubezpieczenia dla klientów indywidualnych lub komercyjnych. Wszystko to w jednym spójnym rozwiązaniu, bez konieczności logowania się do wielu narzędzi. Taka modułowość pozwala na dopasowanie rozwiązania do potrzeb ubezpieczyciela i zapewnia elastyczność w tworzeniu własnej architektury IT.

  Wsparcie pracy agentów ubezpieczeniowych

  Wsparcie pracy agentów ubezpieczeniowych

  Nowoczesne oprogramowanie dla ubezpieczeń pozwala na sprawną pracę sieci agentów ubezpieczeniowych. Umożliwia badanie potrzeb klienta, wykonanie kwotacji, przygotowanie indywidualnie dopasowanej oferty, wystawienie polisy, a następnie przegląd istniejących zapisów, wystawienie nowych polis i obsługę posprzedażową. System informatyczny gromadzi wszystkie informacje o kliencie, pozwala odnotować kontakty, intuicyjnie prowadzi przez proces sprzedaży i umożliwia monitorowanie bieżących sprzedaży. Tym sposobem wspiera proces sprzedażowy i pracę agentów.

  klient firmy ubezpieczeniowej

  Klient w centrum zainteresowania

  Filozofia stawiania klienta w centrum działania każdej firmy, w tym także ubezpieczyciela, musi być realizowana również przez systemy informatyczne. Oznacza ona nie tylko skupienie uwagi agentów i innych pośredników na kliencie w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi, ale także umożliwienie klientowi bezpośredniego kontaktu z ubezpieczycielem i samodzielne wykonanie kwotacji ubezpieczeniowych wraz z zawarciem polisy i dokonaniem płatności. Dostęp do dalszego monitorowania trwających polis i zarządzania nimi pozwala budować relacje między klientem a ubezpieczycielem. Kanał samoobsługowy dla klienta nie tylko redukuje koszty obsługi, ale także kreuje pozytywne skojarzenia i pomaga budować trwałe więzi, niwelując negatywne odczucia związane ze zdarzeniami szkodowymi.

  Elastyczność

  Elastyczność

  Nowoczesne oprogramowanie ubezpieczeniowe musi być elastyczne - tę elastyczność możemy rozumieć na kilka sposobów. Po pierwsze: otwarta architektura i gotowe API zapewniają współpracę z systemami zewnętrznymi oraz import i eksport danych. Po drugie: modułowa budowa pozwala dopasować zakres rozwiązania do potrzeb ubezpieczyciela i elastycznie tworzyć architekturę systemów IT. Po trzecie: parametryzacja zapewnia swobodę w tworzeniu oferty produktowej ubezpieczycieli i pozwala minimalizować czas wprowadzenia na rynek, co jest niezbędne do zapewnienia konkurencyjności i ciągłego rozwoju biznesu.

  Raportowanie

  Raportowanie

  Oprogramowanie dla towarzystw ubezpieczeniowych to wreszcie zestaw narzędzi pozwalających na sprawne zarządzanie biznesem. To możliwość analizowania pracy agentów, rentowności produktów ubezpieczeniowych, kosztów i przychodów, itp. Są to elementy analizy Business Intelligence zastosowane w oprogramowaniu dla ubezpieczeń. Ponadto, system ubezpieczeniowy może współpracować z dedykowanymi, zewnętrznymi narzędziami klasy BI.

  Zgodność z przepisami

  Zgodność z przepisami

  Istniejące rozwiązania IT dla ubezpieczeń ułatwiają spełnienie wymogów prawnych związanych z krajowymi i międzynarodowymi przepisami dotyczącymi prowadzenia działalności ubezpieczeniowej (np. IDD oraz PRIIPS) czy przechowywania danych osobowych (RODO). System informatyczny musi być ciągle rozwijany i dostosowywany do zmieniającego się otoczenia biznesowego i prawnego. Tylko regularne aktualizowanie systemów do najnowszych wersji tworzonych przez zaufanego dostawcę usług informatycznych gwarantuje rozwój biznesu i zgodność z przepisami.

  Szerokie portfolio naszych rozwiązań IT

  Ulotka Comarch Digital Insurance

  Comarch Digital Insurance odpowiada na codzienne potrzeby branży ubezpieczeniowej, zwiększa wydajność oraz ułatwia sprzedaż i upraszcza usługi

  Pobierz


  Ulotka Comarch Commission & Incentive

  Pozwól, aby polityka prowizyjna i programy motywacyjne w pełni odpowiadały potrzebom sieci sprzedaży

  Pobierz


  Oprogramowanie IT Comarch dla ubezpieczeń

  Oferta Comarch dla branży ubezpieczeniowej, w tym AI, BI, cyberbezpieczeństwo, e-zdrowie i inne

  Pobierz

  Skontaktuj się z ekspertem Comarch

  Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług skierowanych do branży finansowej.