System Field Service Management dla firm naftowych i gazowych

Zwiększona konkurencja w przemyśle naftowym i gazowym zmusiła firmy do poszukiwania bardziej opłacalnych rozwiązań, w tym oprogramowania do zarządzania usługami realizowanymi w terenie. Firmy te stosują tego typu systemy do zarządzania załogami, projektami i zadaniami w różnych częściach świata. Jednak zarządzanie zasobami w tym sektorze wymaga bardziej zaawansowanych funkcji w celu zapewnienia, że zadania są wykonywane zgodnie z przepisami, a elementy infrastruktury są chronione przed poważnymi awariami. Dzięki dedykowanym rozwiązaniom dla firm naftowych i gazowych operacje serwisowe pozwalają zwiększyć ogólną skuteczność i znacznie obniżyć koszty.
FSM dla firm naftowych i gazowych

Chcesz poznać bliżej rozwiązania Comarch FSM? Zamów darmowe demo na żywo!

Bezpieczeństwo i ochrona

Dzięki zaawansowanym opcjom konfiguracji dostępnym w systemie Comarch Field Service Management firmy naftowe i gazowe definiują schematy postępowania zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi na przykład maksymalnego czasu pracy czy szkoleń pracowników wykonujących określone zadania. Ponadto dzięki odpowiednim listom kontrolnym z zadaniami, inżynierowie w terenie mają dostęp do zasobów umożliwiających im zadbanie o to, aby praca była wykonywana zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

aplikacja FSM i bezpieczeństwo

Globalne środowisko

System Comarch FSM umożliwia obsługę zadań tysięcy techników i złożone tworzenie harmonogramów w wielu regionach (w tym w wielu krajach i w wielu strefach czasowych) oraz zapewnia pojedyncze, scentralizowane środowisko do zarządzania i raportowania. Dzięki temu oprogramowaniu do zarządzania usługami realizowanymi w terenie firmy naftowe i gazowe mogą usprawnić komunikację między członkami zespołu i skuteczniej rozwiązywać problemy niezależnie od tego, gdzie przebywają pracownicy.

globalne środowisko a aplikacja FSM

Tryb offline

Konieczność realizacji zadań przy braku połączenia z Internetem to bardzo typowy scenariusz w sektorze naftowo-gazowym. W trybie offline systemu Comarch FSM technicy nadal mają dostęp do pełnego zakresu jego funkcjonalności, mogą więc wykonywać przydzielone im zadania zgodnie z wymaganiami.

aplikacja FSM offline mode

Konserwacja elementów infrastruktury

Aby zapobiegać konieczności naprawiania elementów infrastruktury, wydłużać żywotność niektórych jej części i unikać kosztownych wymian sprzętu, przedsiębiorstwa z tego sektora powinny optymalizować konserwację, działając bardziej proaktywnie. Dzięki specjalnym modułom do obsługi konserwacji korekcyjnej, prewencyjnej i predykcyjnej system firmy Comarch umożliwia odpowiednie zarządzanie zasobami i elementami infrastruktury, zwiększając ilość zadań wykonywanych w terenie.

konserwacja a aplikacja FSM

Poradnik zarządzania podwykonawcami - FSM

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

Proszę czekać

Skontaktuj się z ekspertem

Zachęcamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia Państwa potrzeb w zakresie rozwiązania FSM.

Skontaktuj się z nami