Zarządzanie pracownikami w terenie w instytucjach finansowych

Usługi takie jak przyjmowanie wniosków szkód ubezpieczeniowych, naprawy bankomatów czy terminali płatniczych, czy te związane z obsługą klientów produktów finansowych mogą zostać zoptymalizowane dzięki zaawansowanym algorytmom planowania, śledzenia w czasie rzeczywistym oraz rozwiązaniom mobilnym dla przedsiębiorstw. Oprogramowanie Comarch Field Service Management w połączeniu z wewnętrznymi systemami instytucji finansowych, tworzy środowisko umożliwiające poprawę jakości doświadczeń klientów, jednocześnie obniżając koszty procesów związane z dostarczaniem usług.

zarzadzanie pracownikami w instytucjach finansowych

Chcesz poznać bliżej rozwiązania Comarch FSM? Zamów darmowe demo na żywo!

Mobilna likwidacja szkód – firmy ubezpieczeniowe

Rozwiązanie Comarch Mobile Claims Adjuster bazujące na modułach Comarch Field Service Management jest dedykowane ubezpieczycielom polis innych niż na życie, posiadających własną sieć rzeczoznawców przydzielanych do likwidacji szkód w terenie. System umożliwia przypisywanie zgłoszeń do rzeczoznawców zgodnie z ich kwalifikacjami i dostępnością. Pozwala również na dobór optymalnej trasy, a także generowanie raportów w oparciu o wskaźniki efektywności.

Rozwiązanie obejmuje również aplikację mobilną dla rzeczoznawców, która ułatwia i przyśpiesza ich codzienną pracę. W aplikacji Comarch Mobile Claims Adjuster, dostępnej na tabletach i smartfonach, rzeczoznawcy mogą sprawdzić trasę prowadzącą ich do miejsca umówionego spotkania, a także wszystkie potrzebne informacje dotyczące zgłoszonej szkody. Rozwiązanie pozwala również na dodanie wymaganych szczegółów po weryfikacji szkody i natychmiastowe przekazanie ich do centralnego systemu wniosków ubezpieczeniowych.

mobilna likwidacja szkód

Windykacja należności

Instytucje finansowe takie jak agencje windykacji należności, czy firmy dostarczające usługi wymagające dobrze zaplanowanego egzekwowania pracy agentów w terenie, a także ich wizyt mogą usprawnić procesy dostarczania usług wykorzystując zaawansowane algorytmy planowania pracy w czasie rzeczywistym na bieżąco przypisując zadania do postępów pracy danego pracownika. Planowanie pracy przedstawicieli instytucji finansowych, z reguły odbywa się w sposób ręczny, bazując na wielkich zbiorach danych uwzględniających różne lokalizacje klientów, na dodatek  bez posiadania dokładnej wiedzy o możliwej długości trwania wizyt. Automatyczne zarządzanie wizytami czasie rzeczywistym pozwala natomiast na szybkie korekty i efektywne zarządzanie usługami windykowania należności.

Windykacja należności w terenie może zostać usprawniona dzięki masowemu planowaniu wizyt  i optymalnemu przypisywaniu zadań do danego doradcy klienta. Opiekun klienta korzystając z aplikacji mobilnej, widzi wszystkie zadania, ma także możliwość przetwarzania w niej umów. Aplikacja pozwala również na śledzenie płatności, przewozu gotówki oraz kompleksowe raportowanie wizyt, co ułatwia kontrolę wydajności i możliwych nadużyć. Dodatkowo, dzięki dopasowywaniu się kalendarza w czasie rzeczywistym, np. w wyniku braku dostępności klienta, czy innych przedłużonych wizyt, kalendarz pozostaje uzupełniony zadaniami, a dzienne wskaźniki efektywności są utrzymane na wysokim poziomie.

Windykacja należności automatyzacja

Transport gotówki

Odbiór i transport gotówki pomiędzy oddziałami banków lub bankomatami wymaga optymalnego planowania tras, angażowania odpowiedzialnych pracowników we właściwym czasie, a także dotarcia do wielu lokalizacji w odpowiedniej kolejności. Comarch FSM umożliwia tworzenie kalendarzy na bieżąco i z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty tego procesu, włącznie z zaawansowanym śledzeniem konwojów.

Funkcjonalności systemu wspierają takie zadania jak transport gotówki, zgodnie z określonymi procedurami, optymalne planowanie tras, potwierdzenie statusów wykonania zadań, zgłaszanie eskalacji lub opóźnień.

Transport gotowki aplikacja do sledzenia

Serwis sprzętu

Comarch FSM razem z modułem zarządzania zasobami wspiera zarządzanie montażem, okresowym utrzymaniem sprzętu, oraz obsługą napraw bankomatów czy terminali płatniczych. System automatycznie przydziela odpowiednie zasoby według określonych priorytetów i wspiera wykonywanie zadań. Dostępna jest również historia wizyt wraz z kompleksowymi notatkami na temat dostarczonej usługi. W przypadku okresowych napraw, system automatycznie tworzy zadania,  a optymalizacja kalendarza następuje na bieżąco.

System wspiera techniczne utrzymanie bankomatów i terminali płatniczych, rejestrację telefonicznych zgłoszeń, tworzenie i optymalizację kalendarzy pracowników w terenie i ich czasu pracy, a także zapewnia odpowiednie aktualizacje zadań, które są dostępne na urządzeniach mobilnych. Rozwiązanie umożliwia także poprawę jakości komunikacji, dzięki potwierdzeniom i sprawozdaniom o zakończonych zadaniach. Wszystkie dane przetwarzane są w czasie rzeczywistym, umożliwiając zaawansowaną analizę pracowników w terenie, monitoring wskaźników efektywności i dotrzymywania uzgodnionego SLA.

serwis bankomatów aplikacja

Poradnik zarządzania podwykonawcami - FSM

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

Proszę czekać

Skontaktuj się z ekspertem

Zachęcamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia Państwa potrzeb w zakresie rozwiązania FSM.

Skontaktuj się z nami