Możliwości dla Techników

Efektywne wykonywanie zadań przez pracowników terenowych zależy od właściwego przypisywania zadań i angażowania się techników w wykonywane obowiązki. Jeśli odpowiednio wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy terenowi otrzymują adekwatne informacje i mają do dyspozycji wszystkie niezbędne części, zadanie może zostać zrealizowane już podczas pierwszej wizyty. Jednak nawet w tak idealnej sytuacji technik może napotkać trudności, zwłaszcza gdy zadanie okaże się być o wiele bardziej złożone niż było to przewidziane. Wtedy wizyta technika z reguły trwa dłużej i często konieczna jest konsultacja z pozostałymi pracownikami. Kluczowa staje się wtedy efektywna komunikacja i współpraca pomiędzy członkami zespołu. Aby działać skuteczniej i zapewnić obsługę klienta na jak najwyższym poziomie, technicy potrzebują również dodatkowych zachęt, w postaci rozwiązań gamifikacyjnych. Aby było to możliwe, pracownicy powinni zostać wyposażeni w funkcjonalny i innowacyjny system, który będzie wpierał ich w wykonywaniu obowiązków.

możliwości techników fsm

Chcesz poznać bliżej rozwiązania Comarch FSM? Zamów darmowe demo na żywo!

Zaplanowana praca techników

Dzięki Comarch FSM listy zadań techników są automatycznie planowane w oparciu o posiadane przez pracowników umiejętności i to, gdzie aktualnie się znajdują. Każdy z nich otrzymuje powiadomienia na swój smartfon lub tablet, razem ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zlecenia, listą zadań do wykonania i adresem klienta. Udostępnione technikom dane o dostarczonych klientom usługach umożliwiają im samodzielnie diagnozowanie problemów, bez wykonywania telefonów do innych pracowników. Technicy mogą też otrzymywać wskazówki, jak dotrzeć na czas do klienta, który w nagłej sytuacji z pewnością doceni szybką pomoc.

FSM zaplanowana praca techników

Komunikacja i współpraca

W niektórych sytuacjach technicy powinni pracować wspólnie nad rozwiązaniem bardziej skomplikowanych zadań. W takich przypadkach, funkcjonalności Comarch FSM takie jak komunikator, udostępnianie zdjęć czy odbiór powiadomień w czasie rzeczywistym wspierają skuteczną komunikację pomiędzy członkami zespołu. Dyspozytorzy mogą też wyjaśniać mniej doświadczonym technikom zadania, opisując im poszczególne kroki, które umożliwią im wykonanie pracy. Jeśli natomiast pojawi się potrzeba użycia konkretnego sprzętu na miejscu zlecenia, technik może w każdej chwili za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji mobilnej zgłosić taką potrzebę i odebrać go od innego pracownika będącego w pobliżu.

FSM komunikacja i współpraca

Obsługa klienta

Kiedy wizyta technika zostaje zakończona, klient powinien podpisać dokument potwierdzający wizytę i wyrazić opinię na temat wykonanej usługi. Dzięki aplikacji mobilnej FSM Mobile proces ten zostaje uproszczony i nie wymaga korzystania z papierowych formularzy. Pracownicy terenowi załączają dokumentację dotyczącą usługi, tworzą raporty z ukończenia pracy i proszą klienta o cyfrowe podpisanie potwierdzenia. Aby umożliwić ocenę obsługi klienta, klienci proszeni są również o wypełnienie raportu i ocenę zrealizowanych zadań. Takie funkcjonalności pozwalają technikom nie tylko na zarządzanie zadaniami, ale również na poprawę doświadczeń klientów.

FSM obsługa klienta

Grywalizacja

Motywując pracowników do profesjonalnego wykonywania zadań, firma jest w stanie zapewnić doskonałą jakość obsługi. Właśnie dlatego oprogramowanie Comarch FSM zawiera moduł grywalizacji, który pozwala na nagradzanie techników za zapewnianie najwyższego poziomu obsługi klienta. Takie rozwiązanie podnosi motywację pracowników poprzez przydzielanie im wirtualnych nagród, które następnie mogą wymieniać na realne przedmioty lub przydzielać je innym technikom jako wynagrodzenie za udzieloną pomoc. Na specjalnym portalu technicy mogą porównywać swoje wyniki (takie jak zadowolenie klienta) z osiągnięciami innych pracowników. Dzięki tym funkcjonalnościom każdy zostaje zaangażowany w podwyższanie poziomu obsługi, co przekłada się na większe zadowolenie klientów.

FSM grywalizacja

Poradnik zarządzania podwykonawcami - FSM

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz materiały!

Proszę czekać

Skontaktuj się z ekspertem

Zachęcamy do kontaktu w celu szczegółowego omówienia Państwa potrzeb w zakresie rozwiązania FSM.

Skontaktuj się z nami