Aktualne wersje

Comarch stale monitoruje zmieniające się otoczenie, również prawne, w którym funkcjonują przedsiębiorcy, i dba o to, aby proponowane przez niego rozwiązania były zawsze zgodne z obowiązującymi przepisami. Częste aktualizacje uwzględniające zmiany prawne są bezpłatne w ramach usługi Comarch Asysta.

Aktualna wersja to 2017.1.1

Jeżeli jeszcze nie korzystasz z programu Comarch ERP Optima 

Wypróbuj za darmo przez 60 dni

 

Jesteś Klientem 

Pobierz aktualną wersję z Indywidualnych Stron

Jesteś Partnerem 

Pobierz aktualną wersję z Indywidualnych Stron

 

Dziękujemy i wierzymy, że nowa wersja przyczyni się do dalszych wzrostów.

Wraz z nową wersją dostarczamy nowe funkcje sprawiające, że praca z programem staje się jeszcze szybsza, łatwiejsza i elastyczniejsza. Dostosowujemy także program do bieżących zmian w przepisach.

Zmiany w nowej wersji Comarch ERP Optima związane ze zmianami w przepisach:

  • Dostosowano wzory następujących dokumentów elektronicznych PIT za rok 2016: PIT-28(19), PIT-36(23), PIT-36L(12), PIT-37(23).
  • Umożliwiono kontrolę minimalnego wynagrodzenia dla wybranych umów cywilnoprawnych oraz ułatwiliśmy ewidencję czasu pracy zleceniobiorców.
  • Wprowadzono zmiany w naliczaniu podstawy składek na ubezpieczenie społeczne dla pracowników oddelegowanych do pracy za granicę zgodnie z wyjaśnieniami opublikowanymi na stronie ZUS.
  • Umożliwiono dla jednostek budżetowych określenie w Konfiguracji Firmy głównej jednostki samorządowej, celem zamieszczania jej danych na wydrukach generowanych z programu.
  • Wprowadzono kontrolę przekroczenia limitu płatności gotówkowych – 15 tys. PLN, dla dokumentów kosztowych.

Nowości Comarch ERP Optima 2017.1.1, które zasługują na szczególną uwagę:

  • Umożliwiono obsługę skrzynki pocztowej w oparciu o protokół IMAP, pozwalający zwiększyć mobilność Użytkowników poprzez pracę z pocztą z różnych urządzeń i lokalizacji.
  • Wydzielono atrybuty dla plików JPK z pozostałych atrybutów dokumentów.
  • Zoptymalizowano czas generowania plików JPK_VAT.

Informujemy również o udostępnionej aplikacji Comarch ERP Inwentaryzacja, która została stworzona, aby uprościć zliczanie stanów magazynowych podczas procesu inwentaryzacji w Twojej firmie.