Zarządzanie przedsiębiorstwem

W dobie globalizacji biznesu coraz mniej firm może pozwolić sobie na działalność tylko i wyłącznie na rodzimym rynku. Dlatego też wiele firm tworzy podległe spółki w obcych krajach zdobywając kolejne rynki docelowe. Ponadto trendem na rynku staje się też dzielenie dużych przedsiębiorstw na mniejsze regionalne bądź branżowe spółki, którymi zarządzanie staje się prostsze.

Za ekspansją przedsiębiorstw na obce rynki idzie też konieczność zatrudnienia pracowników posługujących się językiem danego kraju, dlatego też ważne jest, aby system do zarządzania przedsiębiorstwem miał możliwość uruchomienia w języku, w którym oczekuje tego użytkownik.

 

Dowolny model pracy:

  • Jedno firmowe przedsiębiorstwa
  • Holdingi
  • Międzynarodowe holdingiDowolny model sprzedażowy:

  • Sklepy własne
  • Sklepy franczyzowe
  • Sprzedaż konsygnacyjna
  • Modele mieszane

Wielofirmowość

Dzięki rozbudowanej możliwości konfiguracji systemu Comarch Retail idealnie sprawdza się on zarówno dla jednooddziałowych przedsiębiorstw jak i rozbudowanych holdingów posiadających wiele podległych firm i centrów.

To co wyróżnia system Comarch Retail to możliwość odzwierciedlenia rzeczywistej struktury grupy kapitałowej wewnątrz systemu. Pozwala to na prowadzenie wielu przedsiębiorstw w oparciu o jedną bazę danych, a co za tym idzie, możliwość centralnego zarządzania spółkami w holdingu oraz jednocześnie zarządzanie każdą z firm oddzielnie.

Wielojęzyczność

System Comarch Retail jest rozwiązaniem dedykowanym również dla międzynarodowych przedsiębiorstw.  W standardzie obsługiwane jest 5 języków interfejsu: polski, angielski, niemiecki, francuski oraz hiszpański. Ponadto dzięki dołączonej aplikacji Comarch ERP Translator możliwe jest przetłumaczenie interfejsu na dowolnie wybrany język. 

Międzynarodowość

Dla każdej z założonych firm w systemie Comarch Retail możliwe jest wybranie m.in. waluty podstawowej, czy stawek VAT w zależności od kraju, w którym prowadzona jest działalność. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednej bazie danych, w jednym systemie możliwe jest prowadzenie wielu spółek działających na rożnych rynkach walutowych. Ponadto rozliczanie transakcji w takich firmach może odbywać się w oparciu o automatycznie pobierane kursów walut z Europejskiego Banku Centralnego. Zapewniamy zgodność z uwarunkowaniami prawnymi Polski, Francji i Hiszpanii.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

Przejdź do formularza