Systemy informatyczne dla branży finansowej

Branże

Laboratorium badawcze

Dowiedz się w jaki sposób wykorzystujemy najnowsze rozwiązania AI w naszych systemach IT dla sektora finansowego

Sektor Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia w Comarch

Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia to sektor biznesowy Grupy Kapitałowej Comarch. 20 lat temu prowadziło go kilka osób, które mierzyły wysoko. Dziś, przy niezmienionym podejściu i tysiącach projektów zrealizowanych na świecie, wyróżniamy się wśród najbardziej prężnych dostawców systemów informatycznych i oprogramowania finansowego.

Tym, co odróżnia nas od konkurencji jest ciągłe dążenie do lepszych wyników. Nasze liczby mówią za siebie: obsługujemy ponad 100 klientów, przetwarzamy 2 miliony nowych polis ubezpieczeniowych miesięcznie i możemy pochwalić się regularną obecnością w rankingach analityków IT - od IDC po Gartnera.

Śledząc z bliska wyzwania biznesowe świata finansów, uczymy się i rozwijamy każdego dnia. Wierzymy, że dobre oprogramowanie finansowe może mieć kluczowe znaczenie dla każdego przedsiębiorstwa.

Nasze systemy takie jak Comarch Corporate Banking, Comarch Identity & Access Management czy Comarch Transaction Protection zapewniają lepsze zarządzanie procesami, najnowocześniejsze zabezpieczenia i większą rentowność.

sektor finansowy

sektor finansowy

Innowacyjne oprogramowanie i usługi informatyczne dla instytucji finansowych

Sektor Finanse, Bankowość, Ubezpieczenia jest dostawcą nowoczesnych rozwiązań informatycznych dla banków, firm ubezpieczeniowych, domów maklerskich, firm zarządzających aktywami, a także funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Oferowane przez nas systemy i aplikacje dla rynku finansowego charakteryzują się wysoką jakością, doskonałą wydajnością i dużą elastycznością. Nasze szerokie portfolio produktów pozwala na precyzyjny dobór oprogramowania spełniającego oczekiwania, preferencje i możliwości klientów.

rynki i obszary działań

rynki i obszary działań

Flagowe rozwiązania

Oprogramowanie do zarządzania finansami

Bankowość

W zakresie Bankowości zwracamy szczególną uwagę na to, aby nasze produkty spełniały najwyższe standardy funkcjonalności, wygody, niezawodności i bezpieczeństwa. Praca klientów banków wymaga usprawnień w zakresie procedur i przepływu danych, aby mogli łatwo i trafnie podejmować decyzje biznesowe. Wszystko to i więcej oferuje Comarch Corporate Banking (CCB), czyli system cyfrowej bankowości biznesowej wspierający korporacje. Oparty jest na modułowej strukturze, dzięki czemu umożliwia obsługę pełnego zakresu produktów i usług, od zarządzania płynnością do finansowania handlu. Bliźniaczym rozwiązaniem jest Comarch SME Banking - platforma bankowości cyfrowej dla małych i średnich przedsiębiorstw, pozwalająca na integrację dostawców zewnętrznych i fintechów w celu łatwego stworzenia zintegrowanego ekosystemu usług dla przedsiębiorców.

Jeśli konieczna jest modernizacja procesu obsługi kredytów, z pomocą przychodzi Comarch Loan Origination (CLO). System ten jest jednocześnie zautomatyzowanym i dostosowanym do manualnego zarządzania rozwiązaniem, umożliwiającym kompleksowe i spersonalizowane podejście do każdego klienta. Comarch Wealth Management (CWM) jest za to doskonałym narzędziem wspomagającym doradztwo i zarządzanie majątkiem klienta zamożnego.

Przeciwdziałanie nadużyciom finansowym to zadanie dla Comarch Anti-Money Laundering. Dzięki technologii opartej na sztucznej inteligencji, skuteczność wykrywania fałszywie dodatnich alertów (false positives) rośnie. Równocześnie poprawia się jakość i dokładność prowadzonej analizy, co ogranicza możliwości prania brudnych pieniędzy przez daną instytucję.

Ubezpieczenia

Wychodzimy naprzeciw zmieniającej się rzeczywistości prawnej i biznesowej branży ubezpieczeniowej poprzez stały rozwój naszych systemów informatycznych.

Pracę agenta ubezpieczeniowego wspomagać powinna platforma w pełni cyfryzująca obsługę przed- i posprzedażową klienta, taka jak Comarch Digital Insurance. Zapewnia ona klientom końcowym bezpośredni dostęp do oferty i swobodę przełączania się pomiędzy kanałami w myśl strategii omnichannel.

Z myślą o czynnościach zarówno front- jak i back-office’owych powstały systemy Comarch Life Insurance i Comarch Non-Life Insurance, wspierające obsługę ubezpieczeń na życie i pozostałych ubezpieczeń osobowych.

Rozwiązania te ułatwiają definiowanie produktów ubezpieczeniowych, zarządzanie polisami, tworzenie raportów, zarządzanie finansami, czy ocenę ryzyka. Ta ostatnia może również zostać kompleksowo wsparta przez Comarch Insurance Underwriting. Platforma ta dokonuje automatycznych ocen ryzyka, które mogą być manualnie weryfikowane przez underwriter’a.

W procesie obsługi szkód i roszczeń z pomocą przychodzi Comarch Insurance Claims – system optymalizujący przebieg rejestracji roszczenia, kalkulacji należności, podejmowania decyzji i wypłaty świadczeń. Mobilna likwidacja szkód może zostać usprawniona przez Comarch Field Service Management. Na zakończenie, pracę całego zakładu ubezpieczeniowego doskonale podsumowuje Comarch Commission & Incentive, czyli system zarządzania wynagrodzeniami motywacyjnymi i polityką prowizyjną. Integruje on wszystkie dane sieci sprzedaży i pozwala na inteligentną dystrybucję sił wewnątrz organizacji.

Cyberbezpieczeństwo

W zakresie Cyber Security na co dzień mierzymy się z rosnącymi wymaganiami w zakresie cyberbezpieczeństwa, bowiem ilość ataków na organizacje niezmiennie rośnie. Regularnie prowadzimy audyty bezpieczeństwa obejmujące analizę ryzyka, testy penetracyjne i ocenę zgodności z wytycznymi i dobrymi praktykami. Wierzymy, że kluczem do bezpieczeństwa są silne uwierzytelnianie i bezbłędna autoryzacja. W tym celu powstała platforma Comarch Transaction Protection (tPro), chroniąca dane klientów i transakcje dwuskładnikowym procesem dostępu: tPro ECC (token USB) oraz tPro Mobile (szyfrowana platforma mobilna).

Prócz tego, aby zabezpieczyć coraz bardziej skomplikowany proces zarządzania użytkownikami, warto zastosować Comarch Identity and Access Management. Jest to oprogramowanie zapewniające pełną kontrolę nad dostępem do aplikacji, VPN’a czy stacji roboczych. System dostosowuje się do każdego modelu organizacji dzięki budowie modułowej.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym produktem jest Comarch Smooth Authentication. Platforma zapobiega i zwalcza oszustwa poprzez analizę urządzenia, środowiska pracy i zachowania użytkownika, obliczając scoring dla  uwierzytelniania i autoryzacji. System ten wyposażony jest także w detekcję naruszenia bezpieczeństwa root/jailbreak, a także wykrywanie złośliwego oprogramowania.

Nasi klienci
 • axa
 • BNP
 • ING
 • NBB
 • raiffeisen
 • tmb
 • Alior
 • aegon
 • oneyinsurance
 • Uniqa
 • warta
 • DNB
 • DELTA LLOYD
 • Alianz
 • Livelo
 • swisslife
 • Alpes
 • prudential
 • LINK
 • ERGO
 • BOS
 • BGK
 • CREDIT SUISSE
 • JACK HENRY
 • nedbank
 • oldmutual

Na bieżąco

Nasi partnerzy
Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Powiedz nam o potrzebach Twojej firmy. Znajdziemy idealne rozwiązanie.