Wszystko online, w okamgnieniu

Od lat, jeśli nie od wieków, produkty finansowania handlu wiążą się z mozolnym przepływem dokumentacji w formie papierowej. Najwyższy czas, by to zmienić.

Przygotuj swój bank do tego, by zapewniać środki klientom biznesowym przy znacznym ograniczeniu ryzyka za pomocą systemu Comarch Trade Finance – w pełni online.

Comarch Trade Finance to platforma typu front-end, która pozwala twoim klientom ubiegać się o gwarancje, akredytywy i inkasa oraz zarządzać nimi.

Co zyskujesz dzięki oprogramowaniu Comarch Trade Finance

Wszystko w jednym, kompleksowym rozwiązaniu: pełna automatyzacja i cyfryzacja całego procesu finansowania handlu. Brak wizyt w bankach, mniejsze obciążenie pracą

Wsparcie dla szerokiej gamy produktów handlowych: akredytywy, inkasa, gwarancje – wszystko w jednym miejscu

Lepsze zarządzanie przedsiębiorstwem: intuicyjna architektura informacji prowadząca do lepszego podejmowania decyzji

Problemy, które pomagamy rozwiązać

BANK

PROBLEM: szereg zadań operacyjnych, złożoność formularzy papierowych, informowanie klientów o statusie produktów za pośrednictwem poczty tradycyjnej, elektronicznej i telefonu.

ROZWIĄZANIE: wnioski produktowe i kontrola statusu spraw online: mniej zadań i pytań od klientów, mniej papieru. Redukcja kosztów operacyjnych.

KLIENT

PROBLEM: kłopotliwy proces wnioskowania o produkt, brak aktualizacji statusów, brak jednego spójnego strumienia informacji.

ROZWIĄZANIE: kompleksowe zarządzanie finansowaniem handlu online, przejrzyste i łatwe do wypełnienia formularze wniosków, doradcy dostępni na czacie, zawsze aktualne informacje o produkcie, brak konieczności wizyty w oddziale.

BANK I KLIENT

PROBLEM: sterty papieru, brak skutecznego sposobu śledzenia wszystkich statusów, luki informacyjne.

ROZWIĄZANIE: zarządzanie dokumentami i wnioskami online, szczegółowe informacje o produkcie.

Dlaczego jesteśmy wyjątkowi

Wbudowane procesy dla cyklu życia produktu (wnioskowanie, zmiany, przetwarzanie, zamknięcie)

Aplikacja do obsługi klienta (banki mogą kształtować przepływy procesów biznesowych i niestandardowe formularze wniosków dla produktów)

Usługa czatu kontekstowego: możliwość kontaktu z doradcą podczas wypełniania wniosku

Usługa marketplace pozwalająca na organiczny rozwój twojej oferty. Wyświetlanie treści marketingowych i usług pakietowych dla twoich klientów w zakresie finansowania handlu

Formularze zgłoszeniowe online zgodne z normami ICC i SWIFT. Nowoczesna technologia i UX gwarantowane przez ponad 20 lat doświadczenia w bankowości korporacyjnej

Elastyczność gwarantowana. Wybierz produkt, który chcesz zdigitalizować, wdroż go na próbę i rozbudowuj wedle uznania

Jakie funkcje stawiamy na pierwszym miejscu w Comarch Trade Finance

WNIOSKI I OPERACJE ONLINE

Z nami twoi klienci mogą:

  • Ubiegać się o akredytywę, inkaso lub gwarancję - wszystko online
  • Wystawiać polecenia zapłaty, akceptować/odrzucać rozbieżności, uzyskiwać dostęp do przeglądu limitów kredytowych dla transakcji finansowania handlu
  • Zwracać się o finansowanie lub dyskontowanie
  • Cieszyć się prostą i przejrzystą architekturą informacji

ŚLEDZENIE POSTĘPÓW

Pozwól swoim klientom:

  • Mieć całodobowy dostęp do informacji o produkcie przez 7 dni w tygodniu
  • Śledzić wszystkie działania związane z wnioskiem (kto i kiedy: wnioskował, zmodyfikował, autoryzował)
  • Oszczędzić czas na wizytach w oddziale

Co możesz osiągnąć z nami

ZOPTYMALIZOWAĆ KOSZTY I UZYSKAĆ KANAŁ DYSTRYBUCJI ONLINE

Zwiększ marże poprzez optymalizację kosztów operacyjnych i poprawę dystrybucji. Oprogramowanie Comarch Trade Finance pozwala na zdigitalizowanie całej działalności typu front office. Możesz zredukować koszt obsługi oddziałów, archiwów papierowych czy doradztwa handlowego. A dodatkowo usprawnić swoje procesy biznesowe i oszczędzić czas.

ZACZĄĆ SZYBKO I ROZBUDOWYWAĆ NA BIEŻĄCO

Oprogramowanie Comarch Trade Finance zapewnia elastyczność i szybki czas wprowadzenia produktów na rynek dzięki modułowej architekturze. Oznacza to, że nie musisz wdrażać ogromnej monolitycznej struktury, aby rozpocząć działalność online. Z nami możesz wybrać, które produkty finansowania handlu mają być najpierw zdigitalizowane. Na przykład, jeśli twój największy wolumen transakcji pochodzi od eksporterów, możliwe jest wdrożenie tylko akredytyw eksportowych i inkaso eksportowego.

STAĆ SIĘ DOJRZAŁĄ, CYFROWĄ ORGANIZACJĄ

Zapewnij bezpieczne środowisko cyfrowe dla swoich klientów. Dzięki systemowi Comarch Trade Finance nie tylko przejdziesz na technologię cyfrową, ale także uzyskasz najwyższej klasy technologię, bezpieczeństwo cybernetyczne i zgodność z najnowszymi przepisami ICC i standardami SWIFT.

OTWORZYĆ SIĘ NA NOWE, MÓC WIĘCEJ

Dzięki naszemu rozwiązaniu marketplace, możesz rozszerzyć swoją ofertę o wszelkie produkty i usługi związane z handlem. Rozwijaj się organicznie i zwiększaj skalę poprzez kanały cyfrowe. Wyświetlaj treści marketingowe i usługi pakietowe tworząc centrum kompleksowej obsługi dla twoich klientów.

Z czego jesteśmy dumni

Nagroda przyznana w ramach konkursu "Najlepsze korporacyjne/instytucjonalne banki cyfrowe w Europie Środkowej i Wschodniej 2018" - ING Bank Śląski za wyjątkowe narzędzia informatyczne do finansowania handlu opracowane przez Comarch.

Historie klientów Comarch Trade Finance

Comarch Trade Finance w Raiffeisen

Raiffeisen Bank Polska potrzebował nowoczesnego rozwiązania do zarządzania coraz większą liczbą produktów finansowania handlu, a także przytłaczającą ilością związanej z tym dokumentacji. Ponieważ przetwarzanie tych produktów w dotychczasowy sposób nie zdawało egzaminu, bank zaproponował koncepcję jego cyfryzacji. Tu właśnie wkroczył Comarch.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Powiedz nam o potrzebach Twojej firmy. Znajdziemy idealne rozwiązanie.