IT Camp - Administracja siecią rozległą

Możliwe dofinansowanie do 80% w ramach programu walki ze skutkami pandemii COVID 19

 • Charakterystyka

  Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat budowy, konfiguracji, eksploatacji, monitorowania i utrzymania rozległej sieci komputerowej. W trakcie szkolenia Uczestnik pozna technologie i standardy używane w sieciach rozległych włączając w to protokoły routingu dynamicznego, translacji adresów sieciowych (NAT/PAT), protokoły używane w sieciach WAN takie jak PPP, GRE, rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa takie jak listy ACL w warstwie 4, filtrowanie w warstwie aplikacji L7, technologie VPN i radiowych sieci bezprzewodowych.
 • Profil słuchaczy

  Szkolenie jest przeznaczone dla osób chcących rozszerzyć swoje kompetencje zawodowe o umiejętności związane z projektowaniem, budową, administracją i utrzymaniem lokalnych sieci komputerowych.
 • Wymagania wstępne

  Podstawowe umiejętności posługiwania się komputerem wyposażonym w system operacyjny Windows lub Linux, umiejętność posługiwania się dokumentacją techniczną dotyczącą obsługi urządzeń sieci komputerowej (w tym w języku angielskim). Szkolenie wymaga podstawowej wiedzy w zakresie routingu i przełączania w sieciach LAN, podstaw bezpieczeństwa w sieciach, znajomości interfejsu systemów operacyjnych urządzeń sieciowych jak np. Cisco IOS, IOS XE lub JunOS.
 • Czas trwania

  180 godzin lekcyjnych
 • Metoda realizacji szkolenia

  Szkolenie realizowane jest w formie naprzemiennie następujących po sobie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Szkolenie łączy w sobie fachową wiedzę merytoryczną z praktycznymi przykładami jej wykorzystania w środowisku pracy.
 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  1.       Charakterystyka sieci rozległych, podobieństwa i różnice w stosunku do sieci lokalnych,

  2.       Standardy komunikacyjne używane w sieciach rozległych,

  3.       Protokoły routingu dynamicznego typu IGP (w tym RIP, EIGRP, OSPF),

  4.       Mechanizmy tunelowania w sieciach rozległych na przyładzie GRE i IPIP,

  5.       Organizacja punktów styku z innymi sieciami LAN i WAN,

  6.       Zabezpieczanie komunikacji sieciowej w punktach styku z internetem lub innymi sieciami rozległymi,

  7.       Translacja adresów typu NAT i PAT w różnych scenariuszach (w tym NAT statyczny, NAT dynamiczny, Policy NAT/PAT),

  8.       Zbieranie informacji diagnostycznych, telemetrycznych, zdarzeń, logów i statystyk (Netflow) z urządzeń sieci rozległej i ich analiza i archiwizacja.
 • Umiejętności

  Po ukończeniu kursu uczestnicy będą potrafili:

  ·       zarządzać siecią rozległą i jej zasobami,

  ·       konfigurować urządzenia łączności przewodowej i bezprzewodowej,

  ·       wykorzystywać narzędzia diagnostyczne i techniki monitorowania sieci,

  ·       rozróżniać standardy przemysłowe w sieci rozległej,

  ·       kontrolować stan elementów składowych infrastruktury sieci rozległej,

  ·       stosować narzędzia diagnostyczne,

  ·       konfigurować parametry oprogramowania realizującego protokoły sieciowe stosowane w sieci rozległej i w intersieci,

  ·       oceniać stan wydajności sieci rozległej według przyjętych metryk,

  ·       definiujeć punkty styku z intersiecią.

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Szkolenie aktualnie niedostępne

Zapytaj o termin

Podobne szkolenia

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33