Podnoszenie efektywności pracy z wykorzystaniem Microsoft Outlook oraz OneNote

  • Cele szkolenia

    Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z możliwościami, jakie oferuje program Outlook w kontekście zarządzania zadaniami oraz informacją. Na szkoleniu zostaną poruszone bardziej i mniej rozpowszechnione metody „zarządzania czasem” w kontekście pracy w aplikacjami firmy Microsoft. Uczestnicy zapoznają się również z funkcjonalnościami i trikami, które pozytywnie wpływają na efektywność pracy oraz ze zdobywającym coraz większą popularność notatnikiem OneNote.

  • Profil słuchaczy

    Kurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy pracują lub chcą rozpocząć pracę w Microsoft Outlook i szukają czegoś więcej poza funkcją klienta pocztowego. Szczególnie zapraszamy osoby zainteresowane rozwojem efektywności własnej, chcące podnieść swoje kompetencje we wspomnianym obszarze.

  • Wymagania wstępne

    Od uczestników oczekujemy podstawowej znajomości środowiska Windows oraz programu Microsoft Outlook.

  • Czas trwania

    2 dni po 8 godzin lekcyjnych.

  • Metoda realizacji szkolenia

    Szkolenie realizowane jest w formie naprzemiennie następującej po sobie części teoretycznej w postaci mini wykładów oraz części praktycznej w postaci ćwiczeń komputerowych. Szkolenie łączy w sobie fachową wiedzę merytoryczną z praktycznymi przykładami jej wykorzystania w środowisku pracy. Ćwiczenia skonstruowane są w sposób, który wspiera utrwalenie nabytej wiedzy, oraz przyszłe twórcze wykorzystanie jej w dalszym rozwoju umiejętności obsługi programu.

  • Wiedza teoretyczna i praktyczna

    Wprowadzenie do metod podnoszenia efektywności i zarządzania czasem

    • Omówienie zagadnienia „bezstresowej efektywności”
    • Omówienie przyczyn dobrej i złej organizacji czasu
    • Podstawowe funkcjonalności MS Outlook w aspekcie efektywności

    Microsoft Outlook jako menedżer informacji

    • Zarządzanie folderami, a porządkowanie poczty przychodzącej
    • Zarządzanie i kontrola nad książką adresową
    • Wizytówki

    Automatyzacja pracy z pocztą

    • Konfiguracja usług pocztowych
    • Podnoszenie efektywności w pracy z pocztą
    • Reguły – automatyzacja porządkowania wiadomości
    • Priorytetyzowanie, kategoryzowanie i flagowanie maili

    Praca z kalendarzem

    • Tworzenie terminów, zdarzeń cyklicznych
    • Planowanie spotkań i rozsyłanie zaproszeń
    • Planować czy nie? – omówienie różnych stylów pracy

    Zadania

    • Pięcioetapowy proces zarządzania strumieniem zadań
    • Mail, zadanie oraz kalendarz
    • Cele i priorytety
    • Formuły definiowania celów
    • Priorytetyzacja zadań - zasada Eisenhowera
    • Zarządzanie zadaniami
    • Operacjonalizacja celów na zadania
    • Delegowanie zadań
    • Tworzenie notatek

    Omówienie możliwości pracy zespołowej

    Zbiór ciekawych trików

    OneNote – pomoc w planowaniu i zarządzaniu projektami

    • Nienaturalne i naturalne modele planowania
    • Spotkania, notatki, burza mózgów i mapy myśli

    OneNote jako narzędzie gromadzenia i segregacji informacji

    • Zakładanie i konfiguracja notesu
    • Notatki tekstowe i tabelaryczne
    • Zrzuty ekranu
    • Tworzenie notatek wideo i dźwiękowych
    • Załączanie plików

    Zarządzanie notesami

    • Szablon i organizacja notesów
    • Historia i wyszukiwanie notatek
    • Recenzja i ochrona

    Integracja z innymi aplikacjami Microsoft Office

    OneNote - zastosowania biurowe i nie tylko

  • Umiejętności

    Po ukończeniu kursu uczestnicy powinni posiadać wiedzę na temat najważniejszych metod podnoszenia efektywności własnej i umieć zastosować je w codziennej pracy, wykorzystując do tego funkcje programów Outlook i OneNote. Powinni również posiadać wiedzę na temat różnych modelów pracy, dobrać najlepszy dla siebie oraz dopasować go do własnych potrzeb.

    Ścieżka rozwoju

    Udział w szkoleniu pozwala zapoznać się z programem Microsoft Outlook w stopniu umożliwiającym dalszą samodzielną pracę z programem. W celu dalszego pogłębiania wiedzy z zakresu komunikacji proponujemy uczestnictwo w szkoleniach miękkich.

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Podobne szkolenia

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości.

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33