Szkolenia Java

 • Cele szkolenia

  Szkolenie przeznaczone jest dla programistów tworzących aplikacje w języku Java, którym zależy na efektywnym wykorzystaniu możliwości tego języka. Celem szkolenia jest poznanie możliwości środowiska Java, potencjalnych problemów oraz technik poprawy wydajności aplikacji.

 • Profil słuchaczy

  Kurs przeznaczony jest dla programistów Java chcących poznać dokładniej możliwości języka i potencjalne problemy na które mogą się natknąć podczas tworzenia oprogramowania w Javie.

 • Wymagania wstępne

  Od uczestników szkolenia wymagana jest podstawowa znajomość języka Java.

 • Czas trwania kursu Java

  2 dni - 8 godzin lekcyjnych

 • Metoda realizacji szkolenia Java

  Szkolenie realizowane jest w formie naprzemiennie następujących po sobie wykładów oraz ćwiczeń praktycznych. Szkolenie łączy w sobie fachową wiedzę merytoryczną z praktycznymi przykładami jej wykorzystania w środowisku pracy.

 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  • Zagadnienia podstawow
  · Konfiguracja maszyny wirtualnej
  · Narzędzia do monitorowania maszyny wirtualnej
  • Kompilacja - Just In Time
  · Sposób działania i rodzaje kompilatorów
  · Optymalizacja procesu kompilacji
  · Parametry kompilacji
  · Pułapki kompilacji: String, autoboxing
  • Zarządzanie pamięcią
  · Garbage collectory - rodzaje i konfiguracja
  · Analiza zawartości pamięci
  · Silne i słabe referencje
  • Praca z kolekcjami
  · Metody i techniki pracy z kolekcjami
  · Użycie typów generycznych
  · Wycieki pamięci w kolekcjach
  · Optymalizacja dostępu do kolekcji
  • Techniki oszczędzania pamięci
  · Object pool
  · Kanonizacja
  · Flyweight
  • Zarządzanie wątkami
  · Tworzenie wątków i zadań
  · Thread Pools
  · ForkJoinPool
  · Synchronizacja wątków
  · Klasy z rodziny Compare And Swap (CAS)
  • Wyrażenia lambda i typy generyczne
  · Zalety wyrażeń lambda
  · Działanie wyrażeń lambda
  · Przetwarzanie równoległe kolekcji - strumienie

  • Użycie typów generycznych
 • Umiejętności

  Po ukończeniu kursu uczestnik/czka będzie wiedział/a jak działa aplikacja Java uruchomiona w maszynie wirtualnej, jakie błędy można popełnić podczas tworzenia takich aplikacji i jak ich uniknąć. Dzięki temu będzie potrafił/a pisać bardziej wydajne aplikacje oraz będzie rozumiał/a jakie elementy sprzętowe i programowe wpływają na pracę aplikacji Java.

 • Ścieżka rozwoju


  Po zakończeniu szkolenia rekomendowane jest skorzystanie ze szkoleń dotyczących tworzenia aplikacji internetowych, komponentów JEE oraz Spring

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Zmień układ
Strona 1 z 4

Podobne szkolenia

Tworzenie efektywnych aplikacji w języku Java

Programowanie w języku Java – kompendium wiedzy

Intensywny 5-dniowy kurs programowania w języku JAVA. Kurs oprócz podstaw języka obejmuje m.in. podstawy Java Reflection API, JDBC oraz elementy JEE. Szkolenie pokrywa się z większością zagadnień objętych certyfikatem OCPJP.

Użytkowanie baz danych w języku Java

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów mających podstawy wiedzy w zakresie programowania w języku Java oraz używających w codziennej pracy relacyjnych baz danych, chcących poznać możliwości języka Java w zakresie użytkowania baz danych.

Tworzenie komponentów EJB

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów znających język Java, chcących poznać standard JEE i możliwości tworzenia komponentów EJB pracujących na serwerze aplikacji.

Obsługa formatów XML i JSON w języku Java

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów mających podstawy wiedzy w zakresie programowania w języku Java, chcących poznać możliwości języka Java w zakresie przetwarzania dokumentów w formatach XML i JSON.

Wzorce interfejsów integracyjnych aplikacji (EIP) na przykładzie MuleESB

Kurs przeznaczony jest dla programistów, projektantów oraz analityków, którzy chcą poznać sposoby integracji systemów informatycznych.

Tworzenie interfejsu graficznego w języku Java

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów mających podstawy wiedzy w zakresie programowania w języku Java, chcących poznać możliwości języka Java w zakresie tworzenia aplikacji desktopowych z interfejsem graficznym.

Tworzenie aplikacji z użyciem frameworku Spring

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów i projektantów, którzy chcą wykorzystywać zaawansowane możliwości zestawu bibliotek Spring w swoich aplikacjach.

Konfiguracja serwera aplikacji JBoss

Szkolenie przeznaczone jest dla administratorów, programistów i projektantów, którzy chcą wykorzystywać serwer JBoss do uruchamiania aplikacji wielowarstwowych klasy Enterprise.

Tworzenie aplikacji internetowych w języku Java

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów mających podstawy wiedzy w zakresie programowania w języku Java oraz używających relacyjnych baz danych, chcących poznać możliwości języka Java w zakresie tworzenia aplikacji internetowych.

Aplikacje internetowe w języku Java

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów mających podstawy wiedzy w zakresie programowania w języku Java oraz używających relacyjnych baz danych, chcących poznać możliwości języka Java w zakresie tworzenia aplikacji internetowych.

Tworzenie usług sieciowych (web services) w języku Java

Szkolenie przeznaczone jest dla doświadczonych programistów i projektantów, którzy chcą nauczyć się jak budować usługi sieciowe z wykorzystaniem bibliotek JAX-WS i JAX-RS.

Wzorce projektowe

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z zasadami tworzenia oprogramowania o wysokiej jakości. Po zakończeniu szkolenia jego uczestnik będzie potrafił stworzyć aplikację spełniającą zasady SOLID oraz wykorzystać poznane wzorce projektowe tak, aby aplikacja mogła powstać szybciej, była łatwiejsza w testowaniu i odporna na rozbudowę.

Podstawy języka Java

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów mających podstawową wiedzę z zakresu programowania obiektowego, chcących poznać możliwości języka Java.

Bezpieczeństwo aplikacji internetowych

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów i projektantów tworzących aplikacje internetowe, którzy chcą nauczyć się jak budować aplikacje bezpieczne.

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33