VBA part 3 – data bases (EN)

 • Course aim

  Acquiring the ability to:

  • create their own mechanisms for uploading and downloading data from various databases (eg. MS Access, SQLServer, Oracle)
  • create an efficient and automated databases in worksheets
  • operate on array variables (eg to create efficient algorithms for millions of records processing).

  Participants will receive additional sets of ready-to-use procedures.

  • For whom?

   This course is for people who have basic knowledge and skills in VBA workbook and worksheet programming and need to automate their work in data exchange with database (MS Access, SQLServer, Oracle).

  • Theoretical and practical knowledge

   Working with text files (sequential access)

   • Reading and writing text files (CSV)

   Ranges and cells names

   • Operations on names

   Array variables

   • Declaring and processing arrays
   • Two-dimensional arrays
   • Dynamic arrays
  • Skills

   After completing the course, participants will know how to:

   • automate data downloading and uploading from and to any databases (via CSV files)
   • create and automatically handle dynamic database – with varying number of records
   • automate work with very large set of records (fast algorithms using array variables)

  Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

  Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
  Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

  Najbliższe szkolenia

  Szkolenie aktualnie niedostępne

  Zapytaj o termin

  Podobne tematy

  VBA part 2 (EN)

  The training is designed for people who primarily want to expand their knowledge and skills gained in basic training and they need to automate the work associated with data processing in multiple sheets and / or workbooks.

  VBA w MS Excel (cz.1): podstawy programowania

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się automatyzacji podstawowych prac wykonywanych w arkuszach kalkulacyjnych oraz zdobyć podstawową wiedzę niezbędną do dalszego rozwoju umiejętności programowania w języku VBA.

  VBA part 1 - foundations (EN)

  This course is for people who want to learn how to automate the basic work done in MS Excel and gain basic knowledge necessary for further development of VBA programming skills.

  VBA w MS Excel (cz. 2): arkusze, zeszyty, pliki

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które przede wszystkim chcą poszerzyć wiedzę i umiejętności zdobyte na szkoleniu podstawowym oraz potrzebują automatyzować prace związane z przetwarzaniem danych znajdujących się lub umieszczanych w wielu arkuszach i/lub zeszytach.

  VBA w MS Excel (cz. 3): bazy danych w arkuszu kalkulacyjnym

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które posiadają podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie używania języka VBA w pracach z arkuszami kalkulacyjnymi, a na co dzień pracują z bazami danych w arkuszach kalkulacyjnych oraz potrzebują automatyzować procesy wymiany danych (również z bazami danych tworzonymi w dedykowanych technologiach – MS Access, Oracle, MySQL itp.).

  VBA w MS Excel (cz. 4): formularze i prezentacja danych

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które posiadają podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie używania języka VBA w pracach z arkuszami kalkulacyjnymi, a na co dzień zajmują się przede wszystkim gromadzeniem danych za pomocą rozmaitych ankiet/kwestionariuszy (papierowych lub elektronicznych) i/lub graficzną prezentacją wyników badań/obliczeń.

  VBA w MS Excel (cz. 5): wspomaganie analizy danych

  Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które posiadają przynajmniej podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie używania języka VBA w pracach z arkuszami kalkulacyjnymi, a na co dzień zajmują się analizą rozmaitych zestawów danych.

  Programowanie Visual Basic for Applications (VBA) w MS Excel – przekrojowe

  Programowanie Visual Basic for Applications (VBA) w MS Excel - przekrojowe

  Skontaktuj się z naszym konsultantem

  Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

  Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

  31-864 Kraków

  ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33