Docker Extensive Workshop 2 - Uwolnić Orkę

 • Cele szkolenia

  Docker Extensive Workshop został bardzo dobrze przyjęty przez uczestników i otrzymał świetne oceny, jednak pomimo dwóch intensywnych dni pozostawiał niedosyt. Jeśli nie uczestniczyłeś w pierwszej części - skupia się ona na procesie konteneryzacji projektu o nazwie Orca, napisanego w Go i rozwiązaniu wszystkich pojawiających się problemów wyłącznie z pomocą Dockera. Więc jeśli potrafisz skonteneryzować swoją aplikację i chciałbyś uruchomić ją produkcyjnie w Dockerze - jest to szkolenie dla Ciebie.

  Część druga warsztatu skupia się na zbudowaniu i uruchomieniu aplikacji produkcyjnie w procesie CI/CD, uwzględniając cały ekosystem odpowiadający za obsługę logów, metryk przedstawiających zużycie zasobów kontenerów jak i biznesowych z samej aplikacji, monitoring czy load-balancing. Poznasz i uruchomisz w Dockerze takie technologie jak Jenkins (CI/CD), Varnish Cache (load-balancer), nginx, Redis, LogStash, ElasticSearch, Prometheus (obsługa logów i metryk), aby finalnie obserwować stan aplikacji w Kibanie i Grafanie.
 • Profil słuchaczy

  Szkolenie przeznaczone jest dla uczestników pierwszej części warsztatu lub osób zwyczajnie chcących poznać możliwości Dockera z zakresu automatyzacji procesu CI/CD oraz technologii

  wspierających lub realizujących mechanizmy logowania, metryk, monitoringu i alertów.
 • Wymagania wstępne

  Od uczestników szkolenia wymagana jest podstawowa znajomość Linuxa i Dockera oraz umiejętność korzystania z linii poleceń.
 • Czas trwania

  2 dni po 6 godzin lekcyjnych
 • Metoda realizacji szkolenia

  Szkolenie realizowane jest w formie warsztatu z elementami gamifikacji, które sprawdziły się i zostały dobrze ocenione przez uczestników Docker Extensive Workshop. Każdy uczestnik pracuje na dedykowanej maszynie w Google Cloud z uruchomionym i w pełni skonfigurowanym pod Dockera edytorem Microsoft VS Code.

  Warsztat kończy się interaktywnym quizem z nagrodami, obejmującym pytania z zakresu wiedzy przedstawionej na warsztacie.
 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  § Poznaj, zebrane przez kika lat praktyki Docker Capitana, potężne narzędzia command-line niekoniecznie dedykowane do pracy z Dockerem i kontenerami

  §  Zobacz na czym polega automatyzacja procesu CI/CD z użyciem Jenkinsa i Dockera, zbuduj paczkę Debianową ze swoją aplikacją, a następnie wykorzystaj ją do zbudowania obrazu Dockerowego - dzięki czemu aplikacja będzie mogła działać on-premise i w Dockerze podczas trwania tranzycji

  §  Użyj procesu CI/CD do wydania aplikacji w kilku replikach

  §  Wykorzystaj Varnish Cache jako load-balancer i punkt wejścia do aplikacji, zapewniający w cache odpowiedzi HTTP i w pełni kontrolowalny za pomocą skryptów w języku VCL

  §  Uruchom ElasticSearch i Logstash do zbierania logów ze wszystkich kontenerów, a następnie wyświetlaj je, filtruj i wizualizuj w formie dashboardów w Kibanie

  §  Wykorzystaj Prometheusa do zbierania metryk z maszyny hosta, wszystkich kontenerów, ale także dowolnych statystyk przesyłanych przez aplikację

  §  Stwórz dashboard w Grafanie z wykresami przedstawiającymi stan działania aplikacji na różnych poziomach (CPU, RAM, sieć, HTTP)

  §  Ustaw ostrzeżenia uzależnione od wartości wykresów, i wywołujące określoną akcję (np. e-mail czy wiadomość na chacie) kiedy coś złego dzieje się z aplikacją

  §  Zobacz jak w prosty sposób uzyskać dostęp do powłoki kontenera za pomocą jednego polecenia, które przynosi całe twoje obecne środowisko, w tym powłokę ze wszystkimi wtyczkami i aliasami (włączając zsh / oh-my-zsh), a także narzędzia systemowe i programistyczne, takie jak vim, ngrep lub fzf.

 • Umiejętności

  Po ukończeniu kursu uczestnik/czka będzie potrafił/a efektywnie wykorzystywać zaawansowne funkcje Dockera w codziennej pracy i wykorzystywać go do usprawniania i automatyzacji procesów.
 • Ścieżka rozwoju

  ·       Docker Certified Associate

  ·       Docker Security, zaawansowane zagadnienia

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Podobne szkolenia

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33