Zarządzanie kontenerami - Szkolenia z zarządzania Kontenerami Kubernetes, Docker SysOps, Docker DevOps

Czym jest Docker i w jaki sposób mogą go wykorzystać programiści? 

Już dziś poznaj z nami narzędzie, które pozwali Ci umieścić program wraz z jego elementami (biblioteki, pliki konfiguracyjne, bazy danych)  w wirtualnym kontenerze, który możesz uruchomić na prawie każdym serwerze z systemem Linux.

Kilka słów o konteneryzacji

Konteneryzacja polega na umożliwianiu uruchomienia wskazanych procesów aplikacji w wydzielonych kontenerach, które z punktu widzenia aplikacji są odrębnymi instancjami środowiska uruchomieniowego.

Przewagą Docker’a nad wirtualizacją jest możliwość uruchomienia aplikacji w wydzielonym kontenerze, bez konieczności emulowania całej warstwy sprzętowej i systemu operacyjnego.

Każdy kontener posiada wydzielony obszar pamięci, interface sieciowy z własnym prywatnym adresem IP oraz wydzielony obszar na dysku, na którym znajduje się zainstalowany obraz systemu operacyjnego i wszystkich bibliotek potrzebnych do działania aplikacji.

W wyniku jego zastosowania jest większa efektywność wykorzystania zasobów sprzętowych, co przy rozproszonych aplikacjach instalowanych do tej pory na kilkunastu bądź kilkudziesięciu wirtualnych maszynach.

Sprawdź nasze szkolenia

Bezpiecznik w świecie IT, czyli jak wykorzystać Hystrix do zabezpieczenia aplikacji.

Zapraszamy do obejrzenia webinaru prowadzonego przez trenera Centrum Szkoleniowego Comarch Rafała Jankowskiego

Kontenery vs maszyny wirtualne. Czy na pewno?
Automatyzacja maszyny wirtualnej czyli jak robić mniej i osiągnąć tyle samo.
Zobacz naszą ofertę dla programistów
Zajrzyj do naszej bogatej oferty szkoleń z popularnych języków programowania i wybierz coś dla siebie. Śledź również nasze nowości i atrakcyjne rabaty !