Programowanie w języku Ruby – kurs podstawowy

 • Cele szkolenia

  Celem kursu jest zapoznanie uczestnika z możliwościami języka Ruby.

 • Profil słuchaczy

  Kurs ten przeznaczony jest dla webmasterów, developerów i projektantów stron WWW, którzy chcą witryny internetowe wzbogacone o treści generowane dynamicznie.

 • Wymagania wstępne

  Od uczestników szkolenia wymagana jest praktyczna znajomość języka HTML.

 • Czas trwania

  2 dni po 8 godzin lekcyjnych

   

 • Metoda realizacji

  Szkolenie realizowane jest w formie naprzemiennie następującej po sobie części teoretycznej w postaci mini wykładów oraz części praktycznej w postaci ćwiczeń komputerowych. Szkolenie łączy w sobie fachową wiedzę merytoryczną z praktycznymi przykładami jej wykorzystania w środowisku pracy. Ćwiczenia skonstruowane są w sposób, który wspiera utrwalenie nabytej wiedzy, oraz przyszłe twórcze wykorzystanie jej w dalszym rozwoju umiejętności.

 • Wiedza teoretyczna i praktyczna

  Wstęp

  Przygotowanie środowiska pracy

  Liczby i wyrażenia

  Zmienne

  Stałe

  Operatory

  Tablice

  Tablice asocjacyjne

  Iteracje

  Instrukcje sterujące

  Interpolacja

  String

  Kernel

  Klasa

  Obiekty

  Dziedziczenie

  Dołączanie plików

  Biblioteki (gemy)

  Praca z MySQL

  Praca z plikami

  Platforma Rails

 • Umiejętności

  Po ukończeniu kursu uczestnik będzie potrafił poprawnie posługiwać się językiem Ruby. W trakcie szkolenia pozna zalety programowania w Ruby. W połączeniu z platformą Rails będzie potrafił tworzyć witryny WWW w oparciu o język Ruby.

 • Ścieżka rozwoju

  Po ukończeniu szkolenia z programowania w języku Ruby – kurs podstawowy uczestnik może w sposób samodzielny rozwijać swoje umiejętności z programowania w tym języku.

Poinformuj mnie o innym terminie tego szkolenia

Prosimy o tę zgodę z uwagi na przepisy dotyczące wysyłania informacji handlowych drogą elektroniczną oraz przepisy prawa telekomunikacyjnego, aby nasi przedstawiciele mogli skontaktować się z Tobą mailowo. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w tym przypadku przez spółki z grupy Comarch na podstawie ich prawnie uzasadnionego interesu. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.
Na podstawie tej zgody Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez spółki z grupy Comarch w celu wysyłki newslettera. Możesz wycofać tę zgodę w dowolnym momencie. Pamiętaj, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych sprzed cofnięcia zgody. Prosimy o Twoją zgodę przede wszystkim z uwagi na przepisy o ochronie danych osobowych. Twoja zgoda jest równoznaczna z akceptacją marketingu bezpośredniego i otrzymywania na wskazany adres e-mail informacji handlowych zawartych w naszym newsletterze. Dowiedz się więcej o tym jak spółki z grupy Comarch przetwarzają dane osobowe.

Najbliższe szkolenia

Szkolenie aktualnie niedostępne

Zapytaj o termin

Podobne szkolenia

Skontaktuj się z naszym konsultantem

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ofertę naszych szkoleń dopasujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. 

Zadzwoń lub napisz do nas jeśli napotkasz problem

31-864 Kraków

ul. Prof. Michała Życzkowskiego 33