Comarch odnotował w 2015 roku 9-procentowy wzrost sprzedaży usług i oprogramowania własnego

Comarch w 2015 roku osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 1,132 mld zł. Jest to wzrost o 9,1 proc. w porównaniu do roku 2014. Zysk operacyjny EBIT wyniósł 114,8 mln zł i wzrósł o ponad 16 mln zł rok do roku, zysk netto wyniósł 78,4 mln zł i był wyższy o ponad 10 mln w porównaniu z wynikiem osiągniętym w 2014 roku. Grupa Comarch zanotowała również 20-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży na rynkach zagranicznych, które w opisywanym okresie stanowiły 51 proc. całości przychodów Grupy.

Do wartych odnotowania jest także kontynuacja dynamicznego wzrostu przychodów ze sprzedaży oprogramowania i usług dla sektora medycznego (wzrost o 60,8 proc do 49,9 mln zł). Stanowiły one 4,4 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy Comarch. W strukturze grupy, z połączenia dwóch spółek, powstał nowy podmiot Comarch Healthcare S.A, który w swojej ofercie ma szereg rozwiązań dla branży medycznej.

Nowe rynki zagraniczne
Comarch intensywnie rozwijał w 2015 roku swoje biznesowe centra sprzedaży m.in. w ramach nowych spółek zależnych Grupy w Malezji, Kanadzie, Szwecji, Argentynie oraz we Włoszech. Dało to pozytywne efekty w zakresie sprzedaży eksportowej, zwyżka w tym zakresie wyniosła 20,1 proc. Sprzedaż zagraniczna stanowiła w Q1-Q4 2015 51 proc. całości przychodów Grupy.


- Już kolejny rok z rzędu Grupa Comarch notuje wzrost przychodów ze sprzedaży. W 2014 przekroczyliśmy próg jednego miliarda złotych, teraz poprawiliśmy ten wynik. Ta dynamika przychodów ze sprzedaży potwierdza, że przyjęta przez grupę strategia ekspansji na rynki zagraniczne oraz wprowadzenia do oferty produktowej rozwiązań dla branży medycznej przynosi zyski. Większość przychodów generują kontrakty podpisane z zagranicznymi kontrahentami, co świadczy o rosnącej pozycji Comarch na świecie a wyniki ze sprzedaży na rynek medyczny notują wzrosty. Tym bardziej – przy utrzymywaniu założonej strategii – realnym jest dalsze wzmacnianie pozycji rynkowej i generowanie satysfakcjonującej wartości dla akcjonariuszy - mówi Konrad Tarański, wiceprezes Zarządu oraz dyrektor finansowy Comarch.

Wzrost zatrudnienia w Comarch o 826 osób
Rok 2015 to również okres wzrostu zatrudnienia w ramach GK Comarch. Nowe miejsca pracy powstały zarówno w polskich oddziałach spółki, jak i w biurach zlokalizowanych na całym świecie, m.in.: w Belgii, Chile, Hiszpanii, Malezji, Turcji oraz Włoszech. Obecnie w Comarch pracuje ponad 5 tys. osób, tylko w 2015 roku zatrudnionych zostało 826 osób, co oznacza wzrost zatrudnienia o 19,6 proc.. W związku z tak dynamicznym rozwojem, Comarch powiększył także swoją infrastrukturę lokalową oraz IT o nowy budynek biurowy w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej oraz centrum data center w Krakowie. Trwa również budowa nowego budynku biurowego w Łodzi.

 

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza