Comarch ERP Enterprise

Comarch ERP Enterprise przeznaczone jest dla przedsiębiorstw chcących osiągnąć wyższy poziom zaawansowania pracy z systemem ERP – zarówno w obszarze transformacji procesów, dywersyfikacji działalności, otwarcia się na nowe zagraniczne rynki czy też szybkiej reakcji na zmiany rynkowe.

System świetnie sprawdza się w międzynarodowych firmach o rozbudowanej strukturze, z szczególnym uwzględnieniem potrzeb spółek polsko-niemieckich.

Z Comarch ERP Enterprise rozwiniesz potencjał Twojej firmy we wszystkich obszarach działalności!

Poznaj funkcje    Zapytaj o ofertę

Więcej niż system ERP

System Comarch ERP Enterprise (CEE) należy do elitarnego grona systemów o otwartej architekturze, który pasuje do każdego środowiska IT. Takie rozwiązanie daje możliwość dostosowania systemu do indywidualnych potrzeb firmy.

Dzięki rozbudowanej funkcjonalności narzędzie obejmuje swoim zasięgiem każdy obszar działalności firmy. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość wdrożenia systemu do pojedynczych podmiotów jak i grup kapitałowych dzięki opcji zarządzania wielofirmową strukturą organizacyjną.

Platforma doskonale nadaje się dla firm działających na arenie międzynarodowej, w szczególności dla spółek polsko-niemieckich.

Rozwiązanie wielokrotnie wyróżnione nagrodami branżowymi zawsze zgodne z polskimi przepisami.

Rozwiązania klasy ERP 4.0

Nasze rozwiązania do systemów ERP oferują szerokie portfolio w pełni zintegrowanych rozwiązań, które są dostosowane do specyficznych potrzeb poszczególnych grup użytkowników i obszarów biznesowych jak np. DMS (zarządzania dokumentami), EDI, IoT, business intelligence, sprzedaży mobilnej, PoS lub sklep internetowy .

Wszystkie systemy można aktywować w dowolnym momencie w firmach korzystających z naszego systemu ERP w celu zwiększenia funkcjonalności oprogramowania w razie potrzeby rozbudowy.

Comarch ERP Enterprise to:

Doskonały system dla firm wielooddziałowych i działajacych na rynkach międzynarodowych

100% chmurowe rozwiązania dostępne w całości przez przeglądarkę internetową

Technologiczna niezależność dzięki mozliwości działania na różnych platformach bazodanowych oraz systemach operacyjnych

System w pełni skalowalny czyli gotowy do wzrostu razem z firmą 

Wysoka wydajność

Comarch ERP Enterprise dla spółek polsko-niemieckich

Comarch ERP Enterprise to system ERP stworzony z myślą o rynku międzynarodowym. Platforma jest kompletnym rozwiązaniem dostosowanym do obsługi firm z Polski oraz rejonu DACH (Niemcy, Szwajcaria i Austrii). Gotowe funkcjonalności będące odpowiedzią na specyfikę prowadzenia działalności gospodarczej oraz wsparcie handlowe i merytoryczne w tych krajach gwarantują bezproblemowe wdrożenie.

Dostosowanie Comarch ERP Enterprise do specyfiki rynków zagranicznych umożliwia zastosowana w systemie najnowsza technologia gwarantująca ścisłą integrację przy jednoczesnej otwartości na zewnętrzne rozwiązania.

Więcej o oprogramowaniu dla firm polsko - niemieckich

Comarch ERP Enterprise w modelu OMS

Comarch ERP Enterprise z powodzeniem sprawdzi się w roli systemu zarządzania zamówieniami, który w całym zakresie i automatycznie koordynuje realizację zamówień pochodzących z różnych kanałów sprzedaży.

Comarch ERP Enterprise jako OMS (Order Management System) to system które konsoliduje i organizuje wszystkie zamówienia i sprzedaż firmy w jednym miejscu. W takiej konfiguracji, Comarch ERP Enterprise stanowi niejako warstwę pośrednią pomiędzy funkcjonującymi w firmie systemami ERP oraz finansowo- księgowymi, a rozwiązaniami, które zapewniają sprawną obsługę klientów zarówno w modelu online jak i poprzez stanowiska kasowe. System tego typu integruje się z dowolnymi kanałami sprzedaży (Amazon lub Ebay), rozwiązaniami sklepów internetowych (Comarch e-Sklep, Oxid, Magento lub Shopware) a także z systemami lojalnościowymi, kurierskimi czy tymi do obsługi płatności.

System OMS jest Centralnym punktem Platformy Comarch Unified Commerce która realizuje założenia strategii Unified Commerce w której wszystkie kanały kontaktu z klientem się wzajemnie przenikają.

Dowiedz się więcej

Poznaj dostępne obszary funkcjonalne Comarch ERP Enterprise

 1. Handel i dystrybucja
 2. Efektywna i elastyczna sprzedaż decyduje o sukcesie firmy. System Comarch ERP Enterprise pozwala na sprawną realizację zamówień i gwarantuje szybką dostawę dzięki kontroli i automatyzacji procesu sprzedaży, poczynając od oferty, poprzez zamówienie i związane z nim dokumenty np. faktury, aż do analizy sprzedaży.

 3. e-Commerce
 4. Comarch ERP Enterprise  jako narzędzie dystrybucji typu omnichannel umożliwia dołączenie do dowolnych kanałów sprzedażowych, jak Amazon czy Ebay, rozwiązań dla sklepów internetowych (Comarch e-Sklep, Oxid, Magento lub Shopware), rozwiązań dla stanowisk kasowych jak Comarch POS, mobilnych rozwiązań sprzedażowych oraz Call Center. System do zarządzania zamówieniami (OMS) daje pełną kontrolę nad kanałami sprzedaż, przejrzyste źródło danych oraz pełną integrację.

 5. Produkcja
 6. Podstawę planowania i kontroli w Comarch ERP Enterprise stanowi kompleksowe rozwiązanie do zarządzania produkcją wielowariantową, procesową, dyskretną, opartą na numeracji serii i partii - również w formie mieszanej. CEE wspiera ponadto wszelkie istotne metody zarządzania jak np. decyzję Make or BuyKanban albo Just in Time. Zintegrowane zarządzanie jakością, dopełnia różnorodność funkcjonalności w zakresie produkcji. Dzięki współpracy z platformą Comarch IoT, Twoja firma będzie przygotowana na czwartą rewolucję przemysłową (Przemysł 4.0).
 7. Planowanie MRP
 8. Odpowiednie planowanie jest podstawą sukcesu przedsiębiorstwa. Comarch ERP Enterprise oferuje funkcje krótko-, średnio- i długofalowego planowania zapotrzebowania materiałowego (MRP), jak również użycia zasobów. Nagłe zmiany w planowaniu lub zapotrzebowaniu nie stanowią już problemu, bo system umożliwia rozpoczęcie na nowo procesu planowania również w wielu równoległych scenariuszach
 9. Gospodarka magazynowa
 10. Efektywne zarządzanie magazynem to prosta oszczędność czasu i pieniędzy. Na koszty magazynowania ma wpływ zarówno powierzchnia magazynu, rozmieszczenie towarów oraz szybkość dotarcia do przechowywanych artykułów. Rozwiązania Comarch ERP Enterprise to elastyczna logistyka magazynowa procesów od przyjęcia towaru poprzez wszystkie etapy produkcji lub składowania, kompletację aż do wydania towaru, z uwzględnieniem transportu.
 11. Serwis i utrzymanie ruchu
 12. Utrzymanie własnego parku maszyn, serwisowanie i konserwacja urządzeń z własnej produkcji i na zlecenie producenta – wszystkie te usługi oferowane przez Twoją firmę są wspierane przez Comarch ERP Enterprise w pełnym zakresie. Dzięki automatyzacji procesów tworzenia komunikatów serwisowych, realizacji i rozliczania usług oraz dostaw nowych urządzeń,  dział serwisu w Twojej firmie może liczyć na wsparcie na każdym etapie pracy. Odwzorowanie umów serwisowych i planowanie procesów konserwacyjnych stanowią dodatkowe ułatwienie.
 13. Księgowość i finanse (CFE)
 14. Finanse i księgowość to obsługa hierarchicznych struktur organizacyjnych z możliwością ich odwzorowania oraz realizacją wewnętrznych rozliczeń. Znaczna automatyzacja operacji księgowych w systemie jest możliwa np. poprzez podpowiedzi w polach obowiązkowych. Inne wyróżniające się funkcje modułu to m.in. łatwość wprowadzania i wyprowadzania danych. W analizie danych, obok wielu rodzajów standardowych raportów, istnieje możliwość różnorodnego tworzenia list poprzez dowolny wybór, sortowanie i sumowanie.
 15. Środki trwałe
 16. Praca z dokumentacją księgowo-finansową dotyczącą środków trwałych przedsiębiorstwa może odbywać się bezpośrednio w dedykowanym module. Funkcjonalność ta obsługuje pełne spektrum wymagań związanych z zarządzaniem aktywami odnośnie odpisów, wartości ubezpieczenia, planowanych nakładów i kosztów napraw
 17. Controlling
 18. Comarch ERP Enterprise zapewnia lepsze zarządzanie wynikami przedsiębiorstwa, gdyż obok tradycyjnego rachunku kosztów obejmuje również analizy pod kątem kosztów projektów, jednostek przedsiębiorstwa i innych dowolnie wybranych parametrów np. klient, przedstawiciel, artykuł czy region.
 19. Business Intelligence
 20. Zintegrowane rozwiązanie Comarch BI obejmuje wszystkie obszary działalności firmy: controlling, kadry, logistyka magazynowa, produkcja, zaopatrzenie, CRM, dystrybucja, serwis, WMS i księgowość. Gwarantuje dostęp do najbardziej aktualnych danych przez co stanowi niezawodne narzędzie przy podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Ergonomiczny interfejs i przejrzystość raportowania ułatwiają pracownikom dostęp do istotnych i aktualnych informacji bez konieczności specjalnego szkolenia.
 21. Zarządzanie projektami
 22. System pracy oparty na projektach wymaga odpowiednich narzędzi do zachowania przejrzystości w zarządzaniu projektami – ich realizacją, wynikami i generowanymi kosztami. Comarch ERP Enterprise umożliwia łatwy nadzór i rozliczanie projektów klienckich i wewnątrzfirmowych. Ścisłe powiązanie z innymi modułami funkcjonalnymi jak logistyka magazynowa, zakupy lub produkcja pozwala w łatwy sposób obsłużyć proces nabycia lub produkcji materiału, do którego odnosi się projekt. Za pomocą zintegrowanego systemu rejestracji czasu pracy istnieje możliwość dokumentacji, analizy i rozliczenia czasu i czynności poświęconych na realizację konkretnego przedsięwzięcia. Dodatkowym atutem modułu jest planowanie oraz możliwość rejestracji i obsługi umów serwisowych.
 23. Zarządzanie procesami (workflow)
 24. Dzięki wbudowanego silnikowi do zarządzania procesami (workflow) w Comarch ERP Enterprise można w szybki sposób realizować sprawną automatyzację procesów w całym przedsiębiorstwie. Zarówno w prostych, opartych na regule procesach, jak i w bardziej skomplikowanych scenariuszach nie tylko w przypadku pojedynczej firmy, ale także w wielu przedsiębiorstwach, stanowiących grupę kapitałową, czy skoordynowany łańcuch dostaw – każdemu pracownikowi przydzielone zostają zadania razem z łatwym dostępem do informacji potrzebnych do ich realizacji, a ich realizacja jest monitorowana na bieżąco.
Handel i dystrybucja

Efektywna i elastyczna sprzedaż decyduje o sukcesie firmy. System Comarch ERP Enterprise pozwala na sprawną realizację zamówień i gwarantuje szybką dostawę dzięki kontroli i automatyzacji procesu sprzedaży, poczynając od oferty, poprzez zamówienie i związane z nim dokumenty np. faktury, aż do analizy sprzedaży.

e-Commerce

Comarch ERP Enterprise  jako narzędzie dystrybucji typu omnichannel umożliwia dołączenie do dowolnych kanałów sprzedażowych, jak Amazon czy Ebay, rozwiązań dla sklepów internetowych (Comarch e-Sklep, Oxid, Magento lub Shopware), rozwiązań dla stanowisk kasowych jak Comarch POS, mobilnych rozwiązań sprzedażowych oraz Call Center. System do zarządzania zamówieniami (OMS) daje pełną kontrolę nad kanałami sprzedaż, przejrzyste źródło danych oraz pełną integrację.

Produkcja
Podstawę planowania i kontroli w Comarch ERP Enterprise stanowi kompleksowe rozwiązanie do zarządzania produkcją wielowariantową, procesową, dyskretną, opartą na numeracji serii i partii - również w formie mieszanej. CEE wspiera ponadto wszelkie istotne metody zarządzania jak np. decyzję Make or BuyKanban albo Just in Time. Zintegrowane zarządzanie jakością, dopełnia różnorodność funkcjonalności w zakresie produkcji. Dzięki współpracy z platformą Comarch IoT, Twoja firma będzie przygotowana na czwartą rewolucję przemysłową (Przemysł 4.0).
Planowanie MRP
Odpowiednie planowanie jest podstawą sukcesu przedsiębiorstwa. Comarch ERP Enterprise oferuje funkcje krótko-, średnio- i długofalowego planowania zapotrzebowania materiałowego (MRP), jak również użycia zasobów. Nagłe zmiany w planowaniu lub zapotrzebowaniu nie stanowią już problemu, bo system umożliwia rozpoczęcie na nowo procesu planowania również w wielu równoległych scenariuszach
Gospodarka magazynowa
Efektywne zarządzanie magazynem to prosta oszczędność czasu i pieniędzy. Na koszty magazynowania ma wpływ zarówno powierzchnia magazynu, rozmieszczenie towarów oraz szybkość dotarcia do przechowywanych artykułów. Rozwiązania Comarch ERP Enterprise to elastyczna logistyka magazynowa procesów od przyjęcia towaru poprzez wszystkie etapy produkcji lub składowania, kompletację aż do wydania towaru, z uwzględnieniem transportu.
Serwis i utrzymanie ruchu
Utrzymanie własnego parku maszyn, serwisowanie i konserwacja urządzeń z własnej produkcji i na zlecenie producenta – wszystkie te usługi oferowane przez Twoją firmę są wspierane przez Comarch ERP Enterprise w pełnym zakresie. Dzięki automatyzacji procesów tworzenia komunikatów serwisowych, realizacji i rozliczania usług oraz dostaw nowych urządzeń,  dział serwisu w Twojej firmie może liczyć na wsparcie na każdym etapie pracy. Odwzorowanie umów serwisowych i planowanie procesów konserwacyjnych stanowią dodatkowe ułatwienie.
Księgowość i finanse (CFE)
Finanse i księgowość to obsługa hierarchicznych struktur organizacyjnych z możliwością ich odwzorowania oraz realizacją wewnętrznych rozliczeń. Znaczna automatyzacja operacji księgowych w systemie jest możliwa np. poprzez podpowiedzi w polach obowiązkowych. Inne wyróżniające się funkcje modułu to m.in. łatwość wprowadzania i wyprowadzania danych. W analizie danych, obok wielu rodzajów standardowych raportów, istnieje możliwość różnorodnego tworzenia list poprzez dowolny wybór, sortowanie i sumowanie.
Środki trwałe
Praca z dokumentacją księgowo-finansową dotyczącą środków trwałych przedsiębiorstwa może odbywać się bezpośrednio w dedykowanym module. Funkcjonalność ta obsługuje pełne spektrum wymagań związanych z zarządzaniem aktywami odnośnie odpisów, wartości ubezpieczenia, planowanych nakładów i kosztów napraw
Controlling
Comarch ERP Enterprise zapewnia lepsze zarządzanie wynikami przedsiębiorstwa, gdyż obok tradycyjnego rachunku kosztów obejmuje również analizy pod kątem kosztów projektów, jednostek przedsiębiorstwa i innych dowolnie wybranych parametrów np. klient, przedstawiciel, artykuł czy region.
Business Intelligence
Zintegrowane rozwiązanie Comarch BI obejmuje wszystkie obszary działalności firmy: controlling, kadry, logistyka magazynowa, produkcja, zaopatrzenie, CRM, dystrybucja, serwis, WMS i księgowość. Gwarantuje dostęp do najbardziej aktualnych danych przez co stanowi niezawodne narzędzie przy podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych. Ergonomiczny interfejs i przejrzystość raportowania ułatwiają pracownikom dostęp do istotnych i aktualnych informacji bez konieczności specjalnego szkolenia.
Zarządzanie projektami
System pracy oparty na projektach wymaga odpowiednich narzędzi do zachowania przejrzystości w zarządzaniu projektami – ich realizacją, wynikami i generowanymi kosztami. Comarch ERP Enterprise umożliwia łatwy nadzór i rozliczanie projektów klienckich i wewnątrzfirmowych. Ścisłe powiązanie z innymi modułami funkcjonalnymi jak logistyka magazynowa, zakupy lub produkcja pozwala w łatwy sposób obsłużyć proces nabycia lub produkcji materiału, do którego odnosi się projekt. Za pomocą zintegrowanego systemu rejestracji czasu pracy istnieje możliwość dokumentacji, analizy i rozliczenia czasu i czynności poświęconych na realizację konkretnego przedsięwzięcia. Dodatkowym atutem modułu jest planowanie oraz możliwość rejestracji i obsługi umów serwisowych.
Zarządzanie procesami (workflow)
Dzięki wbudowanego silnikowi do zarządzania procesami (workflow) w Comarch ERP Enterprise można w szybki sposób realizować sprawną automatyzację procesów w całym przedsiębiorstwie. Zarówno w prostych, opartych na regule procesach, jak i w bardziej skomplikowanych scenariuszach nie tylko w przypadku pojedynczej firmy, ale także w wielu przedsiębiorstwach, stanowiących grupę kapitałową, czy skoordynowany łańcuch dostaw – każdemu pracownikowi przydzielone zostają zadania razem z łatwym dostępem do informacji potrzebnych do ich realizacji, a ich realizacja jest monitorowana na bieżąco.

Referencje

System CEE nie tylko wspiera firmy w codziennej pracy, ale i przeciwdziała powstawaniu błędów, co przekłada się na oszczędności. I właśnie ten wzrost efektywności i oszczędność kosztów, to korzyści najczęściej wymieniane  przez naszych klientów

 • KIK

  Zarządzanie kolekcjami i synchronizacja towarów i stanów magazynowych ze sklepami internetowymi odbywa się przy użyciu systemu Comarch ERP Enterprise

 • Steinbacher
  • Ergonomia i płynna praca z systemem dla ponad 100 użytkowników
  • Oprogramowanie z rozwiązaniem multisite pomaga w zarządzaniu oddziałami firmy w kilku krajach
 • Victorinox
  • skrócenie czasu rejestracji zleceń i redukcja kosztów o 50%
  • nieporównywalna łatwość zarządzania danymi o produktach, technologiach produkcji i cennikach

 • IFW

  • spadek praktycznie do zera liczby niedotrzymanych terminów
  • precyzyjna informacja o kosztach produkcji produktów typu High Tech
 • Blizzard

  • zawsze aktualna informacja na temat produkcji i gwarancja bezpieczeństwa procesóew
  • skrócenie czasu sporządzania sprawozdań finansowych o 50%

  Wielofirmowa i wielozakładowa
  struktura organizacyjna

  Case study firmy Steinbacher

  System Comarch ERP Enterprise jest dzisiaj wdrożony we wszystkich działach firmy Steinbacher, która jest jedynym producentem w Austrii oferującym pełną gamę materiałów izolacyjnych dla budownictwa naziemnego i podziemnego.

  Czytaj case study

   

  Chcesz zobaczyć jak działa Comarch ERP Enterprise?

  Umów demo

  Skontaktuj się z ekspertem Comarch

  Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.

  Przejdź do formularza