Paliwa

Oferta Comarch dla branży paliwowej zapewnia narzędzia niezbędne do automatyzacji procesów wpływających na rozwój firmy i zwiększenie zysków. Comarch dostarcza w pełni zintegrowane systemy – w tym elektroniczną obsługę danych, zarządzanie dokumentami, wsparcie działań marketingowych oraz infrastrukturę do skutecznego zarządzania stacjami paliw i sprzedażą detaliczną artykułów zarówno na poziomie pojedynczej placówki, jak i centrali firmy.

Rozwiązania Comarch dla branży paliwowej wykorzystują nasze najlepsze doświadczenia zdobyte poprzez wieloletnia współpracę z wiodącymi koncernami paliwowymi. Pozwalają skrócić czas wprowadzenia produktu na rynek, ograniczyć koszty i zdobyć przewagę konkurencyjną.

 

Paliwa

Rozwiązania dedykowane dla branży paliwowej

Comarch EDI

Comarch EDI jest dostosowane do elektronicznej obsługi specyficznych danych wymienianych w obrocie paliwami (m.in. środki transportu, numery rejestracyjne i dane przewoźników, specyficzne jednostki miary, informacje akcyzowe). Dodatkowo zapewniamy też komunikację z dostawcami i operatorami logistycznymi odpowiedzialnymi za terminowe dostarczanie produktów do sklepów na stacjach benzynowych.

Comarch ECM

Comarch ECM to narzędzie z obszaru Enterprise Content Management, które w kompleksowy sposób pozwala zapanować nad kapitałem informacyjnym przedsiębiorstwa zgromadzonym w dokumentach biznesowych. Uniwersalne narzędzie zapewnia przechwytywanie i archiwizację dowolnych dokumentów, pracę na nich, bezpiecznie wyszukiwanie oraz wsparcie procesów biznesowych z nimi skojarzonych, takimi jak zakupy, sprzedaż, logistyka, zarządzanie umowami czy zarządzanie jakością oraz wielu innych.

Comarch ICT

Duża konkurencja w sektorze paliwowym przekłada się w znacznym stopniu na rozwój rozwiązań oferujących zaawansowane i skuteczne narzędzie do kształtowania relacji z klientami. Ciągła optymalizacja oprogramowania powoduje, iż w ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje na rozwiązania Comarch ICT, które w kompleksowy sposób pozwalają na zarządzanie infrastrukturą IT i zwiększenie bezpieczeństwa generowanych przez firmę danych. Dodatkowo rozwiązania Comarch ICT gwarantują wysoki poziom jakości przy jednoczesnym optymalizacji kosztów.

Comarch CRM & Marketing

Duża konkurencja pomiędzy koncernami paliwowymi oraz rosnące wymagania klientów sprawiają, że jakość paliw, poziom obsługi, lokalizacja stacji czy zaopatrzenie sklepu to obecnie nie jedyne czynniki decydujące o tym, gdzie kierowcy tankują. Dlatego niemal każda sieć stacji paliw oferuje swoim klientom program lojalnościowy i obecnie należą one do jednych z najbardziej dojrzałych narzędzi istniejących na rynku. Kluczowym czynnikiem różnicującym istniejące programy staje się zatem wykorzystanie zaawansowanych rozwiązań IT, dzięki którym koncerny paliwowe mogą stymulować decyzje zakupowe istniejących klientów oraz pozyskiwać nowych.

Comarch ERP XL

Comarch ERP XL to zintegrowany system klasy ERP, odpowiadający na specyficzne potrzeby firm związanych z branżą paliw, zarówno w obszarze dystrybucji (stacje benzynowe, centra sprzedaży), jak i produkcji paliw, olei oraz środków smarnych. Rozwiązanie zapewnia m.in. płynny obieg informacji w ramach sieci dystrybucji oraz współpracujących kontrahentów (aplikacja B2B Pulpit Kontrahenta), optymalizację procesów wytwórczych oraz zaawansowany controlling biznesowy.

Comarch ERP Altum

Comarch ERP Altum jest platformą biznesową, która dzięki połączeniu obszarów operacyjnych, analitycznych (Business Intelligence) oraz modelowania procesów biznesowych (Workflow) pozwala na elastyczne dostosowanie logiki działania do potrzeb branży paliwowej. Dotyczy to zarówno wsparcia standardowych procesów, jak i odzwierciedlenia w systemie know-how i modeli działania specyficznych dla branży paliw.

Comarch ERP Retail

Comarch ERP Retail to system pozwalający na kompleksowe zarządzanie siecią punktów sprzedaży (POS – Point of Sale). Najważniejszym wyróżnikiem oprogramowania jest jego ergonomia, kompleksowość oraz integracja z rozwiązaniami klasy ERP w centrali sieci (Comarch ERP XL, Comarch ERP Altum).

Zarządzanie motywacją

W celu poprawy zaangażowania i wydajności pracowników, stworzyliśmy Comarch Enterprise Engagement Platform – system IT dla przedsiębiorstw, który w kompleksowy sposób wdraża mechanizmy grywalizacji w środowisku pracy.

Określ swoje potrzeby biznesowe, a my zaoferujemy Ci dedykowane rozwiązanie.