ZRÓWNOWAŻONY BIZNES – społeczna odpowiedzialność biznesu

Comarch od początku swojej działalności szeroko angażuje się w propagowanie sportu wśród młodzieży oraz mieszkańców województwa małopolskiego, głównie przez sponsoring klubu sportowego Cracovia. Promuje również aktywny tryb życia wśród swoich pracowników. Za swoje działania w tym obszarze firma została nagrodzona przez lokalny samorząd i otrzymała honorowy tytuł „Przyjaciel Sportu A.D. 2015”. Urząd Miasta Krakowa docenił wysoki wkład finansowy Comarch w rozwijanie kultury fizycznej poprzez pomoc udzielaną sportowcom lub organizacjom sportowym, działającym na terenie Gminy Miejskiej Kraków.

Czytaj Raport CSR Comarch 2019


Rejestracja dokumentów

MKS Cracovia SSA

Mecenat Comarch nad klubem trwa już od 2001 roku. Cracovia jest najstarszym, działającym nieprzerwanie klubem piłkarskim w Polsce. Ponad stuletnia historia sprawia, że jest legendą polskiego piłkarstwa, a dzięki Comarch znów stał się silną marką w polskim sporcie. Według raportu E&Y Cracovia jest jednym z najlepiej zarządzanych polskich klubów w ostatnich latach. Świadczą o tym wysokie i zdywersyfikowane przychody, dobra sytuacja płynnościowa i odpowiednie zbilansowanie budżetu. Co ważne, zachowuje opinię w pełni rzetelnego, wypłacalnego pracodawcy, co w polskiej piłce nie jest zjawiskiem powszechnym. Comarch jest w posiadaniu 66,11 proc. akcji MKS Cracovia SSA, co gwarantuje stabilną sytuację klubu.
Aktywny Comarch

Firma promuje również jazdę na rowerze, jako alternatywny środek transportu w drodze do pracy. W każdej lokalizacji Comarch pracownicy mają dostęp do stojaków rowerowych. W wielu lokalizacjach rozpoczynając sezon rowerowy, mogą także skorzystać z darmowego serwisu dla swoich jednośladów. Z kolei jesienne spotkanie Śniadanie Rowerowe, w którym wzięli udział najwytrwalsi firmowi rowerzyści, było okazją do podsumowania sezonu rowerowego, zachętą do dalszej aktywności fizycznej oraz promowania zasad bezpiecznej jazdy.
Na terenie swojego kampusu w Krakowie Comarch rozwija infrastrukturę rowerową. Od kilku lat sukcesywnie oddawane są do użytku nowe miejsca parkingowe dla rowerów, także specjalnie przystosowane, zadaszone rowerownie. Rowerzyści mogą korzystać z pryszniców. Zaś w utrzymaniu jednosladów w dobrym stanie technicznym pomagają dostępne dla pracowników samoobsługowe stacje naprawcze.


Popularyzacja technologii IT

Program staży – rokrocznie około 330 studentów kierunków informatycznych odbywa trzymiesięczne płatne staże letnie.

  • Merytoryczne wsparcie projektów, warsztatów, konferencji naukowych.

  • Wizyty edukacyjne w siedzibie Comarch.

  • Comarch Innovation Lab – program umożliwiający studentom sprawdzenia wiedzy w praktyce.


Pomoc czworonogom

W 2015 roku w Comarch z inicjatywy pracowników odbyła się pierwsza edycja akcji z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Osiem oddziałów firmy przeprowadziło zbiórki rzeczowe  na potrzeby schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz fundacji zajmujących się pomocą czworonogom. Udało się pomóc aż dziewięciu placówkom. Karma, koce, ręczniki, smycze, miski, zabawki…  to tylko niektóre rzeczy, które ofiarowaliśmy podopiecznym schronisk i fundacji w Krakowie, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Sosnowcu oraz Warszawie.Rejestracja dokumentów

Z myślą o najmłodszych

Co roku, z okazji Dnia Dziecka, pracownicy Comarch organizują zbiórki rzeczowe dla wychowanków domów dziecka oraz innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Wsparcie otrzymał m.in. Dom Dziecka w Lublinie. Od kilku już lat bardzo duże zainteresowanie pomocą najmłodszym wykazuje także należąca do Comarch Cracovia, odbyła się już kolejna edycja akcji Pasiasta wyprawka szkolna, której celem jest pomoc dzieciom z ubogich krakowskich rodzin. Związana z osobą Ojca Świętego Cracovia, z okazji kolejnej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, przygotowała również zbiorki żywności i środków czystości dla Rodzinnych Domów Dziecka w Chrzanowie i Dursztynie, które noszą imię ich wielkiego kibica. Teddy Bear Toss to popularna w świecie hokejowym inicjatywa. Cracovia zorganizowała już trzecią jej edycję. Tysiące pluszowych misiów, które trafiły na taflę lodowiska zaraz po pierwszym golu strzelonym przez "Pasy" w meczu z GKS Tychy.

Centralny Dom Technologii

Centralny Dom Technologii

Comarch jest partnerem Centralnego Domu Technologii - przestrzeni edukacyjno-technologicznej promującej kompetencje STEAM.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza