Moduł Handel - program sprzedażowy z obsługą magazynu

Handel z magazynem

Comarch ERP Optima Handel to moduł wspomagający sprzedaż i magazynowanie. Moduł ten zawiera wszystkie funkcjonalności modułu Faktury, a także gwarantuje pełną kontrolę procesów logistycznych prowadzonych w przedsiębiorstwie, przez co umożliwia efektywne zarządzanie towarami w magazynie.

Testuj za darmo przez 60 dni

Pobierz demo

Najważniejsze funkcje modułu Handel

Faktury VAT i paragony

Faktury sprzedaży, faktury zaliczkowe, faktury korekty, pro forma, paragony, faktury zakupu, faktury zakupu od rolnika ryczałtowego

Dokumenty magazynowe

Wydania i przyjęcia zewnętrzne,  rozchody i przychody wewnętrzne, przesunięcia międzymagazynowe, rezerwacje odbiorcy, zamówienia u dostawcy, obsługa magazynu

Obsługa magazynu
Prowadzenie wielu magazynów, przeprowadzanie inwentaryzacji, kontrola stanów magazynowych, spis z natury i bilans handlowy

Rozliczanie magazynu

Określone metody rozliczania: FIFO, LIFO, AVCO

Wspólpraca z urządzeniami

Drukarki i kasy fiskalne (w tym online), czytniki i skanery kodów kreskowych, drukarki etykiet, kolektory danych, terminale płatnicze. 

Sprzedaż internetowa

Integracja z Comarch e-Sklep i Comarch e-Sale (Allegro, eBay) oraz z wszystko.pl

Integracje z kurierami

Pełna integracje m.in druk listów przewozowych z DHL, DPD, Poczta Polska, InPost Paczkomaty, InPost Allegro, Sendit

Deklaracje

Możliwość generowania deklaracji AKCWW, Intrastat, JPK FA, JPK MAG

Inne

Obrót opakowaniami kaucjonowanymi, monitorowanie przewozu towarów wrażliwych poprzez SENT

Testuj za darmo przez 60 dni program sprzedażowy z obsługą magazynu

Pobierz demo

Moduł Comarch ERP Optima Handel Plus

Moduł ten zawiera funkcjonalności niezbędne w przypadku przedsiębiorstw prowadzących bardziej rozbudowaną gospodarkę magazynową. 

Pozwala dodatkowo na:

Wskazywanie cech dostaw: oznaczanie przyjęć towarów konkretnymi partiami, dzięki czemu Użytkownik może zdecydować, z której dostawy lub którą sztukę o określonych cechach chce wydać z magazynu (zobacz film),

Wybór różnych magazynów: wystawienie Faktur Zakupu/Sprzedaży oraz Paragonów na towary pochodzące z różnych magazynów

Pobierz Demo

Sprzedaż internetowa

Pełna i prosta integracja systemu Comarch ERP Optima z oprogamowaniem sklepu internetowego Comarch e-Sklep oraz z portalami aukcyjnymi

Dowiedz się więcej

Sprzedaż internetowa w Comarch Optima

Comarch ERP Optima Detal

Moduł Comarch ERP Optima Detal został stworzony z myślą o punktach sprzedaży detalicznej. Umożliwia wystawianie paragonów oraz powiązanych z nimi faktur sprzedaży. Łatwa obsługa, współpraca z ekranami dotykowymi i czytnikami kodów kreskowych oraz czytelny interfejs, czyni z okna sprzedaży detalicznej doskonałe narzędzie do pracy w sklepach, punktach gastronomicznych czy firmach handlowych. Aplikacja jest zintegrowana z pozostałymi modułami Comarch ERP Optima, z którymi współpracuje podczas prowadzenia sprzedaży.

Comarch Mobile Inwentaryzacja

Aplikacja Comarch Mobile Inwentaryzacja (do pobrania w sklepie Google Play) została przygotowana, z myślą o wsparciu procesu inwentaryzacji. Dzięki niej telefon z wbudowanym aparatem może pełnić funkcję przenośnego skanera kodów kreskowych oraz kolektora danych.

W efekcie pracy z aplikacją powstają pliki z danymi inwentaryzacyjnymi, które można szybko i wygodnie wgrać na dysk w chmurze, przesłać na wskazany e-mail lub skopiować na komputer. Format pliku wynikowego jest w pełni dostosowany do wymiany z systemem Comarch ERP Optima. W związku z tym rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko w trakcie inwentaryzacji, ale także podczas tworzenia innych dokumentów handlowo-magazynowych.

Podstawowe funkcje aplikacji:

  • Możliwość tworzenia wielu arkuszy inwentaryzacyjnych
  • Dodawanie/edycja/usuwanie pozycji inwentaryzowanych
  • Wykorzystanie aparatu smartfona do skanowania kodów kreskowych
  • Możliwość manualnego wprowadzania pozycji
  • Wyszukiwanie w arkuszu zeskanowanego lub wprowadzonego ręcznie kodu towaru
  • Możliwość przeprowadzenia inwentaryzacji towarów zaimportowanych z pliku wygenerowanego w Comarch ERP Optima
  • Współpraca z aplikacją do backup danych: IBARD
  • Eksport i wysyłka danych inwentaryzacyjnych , np. na e-mail

Dowiedz się więcej o aplikacji.

Programy magazynowe Comarch ERP

Współpraca z modułem Kasa Bank

Moduły handlowe współpracują z modułem Comarch ERP Optima Kasa Bank, który umożliwia przepływem środków pieniężnych w firmie. Pozwala na uzyskanie informacji na temat kondycji finansowej przedsiębiorstwa, rzeczywistych źródeł uzyskiwanych przychodów, a także ponoszonych kosztów, czy też stanu bieżących należności i zobowiązań.

Demo Comarch ERP Optima

Wersja demonstracyjna to program posiadający pełną funkcjonalność dostępną przez okres 60 dni (rozpiętość dat pomiędzy dokumentami wystawionymi w wersji demonstracyjnej programu nie może być większa niż 60 dni).

Produkt dostępny w wersji chmurowej. Zawsze aktualny i zgodny z przepisami. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu. 

Więcej o Chmurze 

Pobierz Przewodnik po Chmurze dla Firm

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza