Comarch partnerem głównym obchodów 100 – lecia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Rok 2019 będzie dla Akademii Górniczo-Hutniczej wyjątkowy – to dokładnie 100 lat temu marszałek Józef Piłsudski dokonał uroczystego otwarcia uczelni, zwanej w tamtym okresie Akademią Górniczą. Mając w swoich szeregach wielu absolwentów tejże uczelni oraz współpracując z nią na wielu polach od początku powstania firmy, Comarch zdecydował się wesprzeć obchody jubileuszu.

Jubileusz 100-lecia AGH został objęty honorowym patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a oficjalne obchody rozpoczęły się już 4 października 2018 r. Liczne wydarzenia wpisane w program obchodów przypominają o wspaniałych tradycjach AGH oraz podkreślają istotny wkład uczelni w rozwój nauki i techniki.

Na czas obchodów zaplanowane są między innymi takie wydarzenia jak: koncert „Razem dla dzieci | 100 lat AGH”, Gwiaździsty Rajd 100-lecia AGH czy IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskiego Pochodzenia. Jednym z elementów upamiętniających jubileusz będzie mural, którego odsłonięcie planowane jest na wiosnę tego roku. Powstanie on na Miasteczku Studenckim AGH i przedstawiać ma różne dziedziny nauki, które na co dzień zgłębiają wykładowcy i studenci akademii. Obchody jubileuszu zakończą się 19 października 2019 roku uroczystym pochodem na Rynku Głównym, widowiskiem teatralno-muzycznym i pokazem plenerowym na Bulwarach Wiślanych.

Szczegółowy program obchodów 100-lecia AGH, a także wiele ciekawostek związanych z historią uczelni znajdziecie na specjalnej jubileuszowej stronie: www.100lat.agh.edu.pl

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza