Comarch Partnerem Technologicznym Światowych Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w dniach 26-31.07 w podkrakowskich Brzegach, to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Szacuje się, że w tym roku w Polsce może pojawić się nawet 2,5 miliona pielgrzymów z całego świata. Do tej pory największe spotkania ŚDM odbyły się w Manilii (Filipiny), gdzie udział wzięło ponad 4 miliony osób oraz Rio de Janeiro (Brazylia) z ponad 3 milionami uczestników.

W pomoc organizatorom wydarzenia zaangażował się także Comarch, który został Partnerem Technologicznym ŚDM. Firma stworzyła dedykowaną aplikację mobilną „Pielgrzym” - premiera przewidziana jest na początek maja. Aplikacja ma obsługiwać 9 języków, zawierać wszystkie podstawowe i niezbędne informacje o wydarzeniu i lokalizacji oraz dawać możliwość budowy elastycznego planu pobytu, dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Głównym atutem aplikacji ma być różnorodność wersji językowych oraz jej funkcjonalność i dostępność dużej części usług również offline. Dzięki „Pielgrzymowi” przybywający do Krakowa goście, będą mogli korzystać m.in. z mapy z informacjami o ważnych wydarzeniach w czasie trwania ŚDM, punktach medycznych czy ze wskazówek związanych z transportem. Rozbudowana została także sekcja turystyczna z informacjami o Krakowie i regionie. Twórcy aplikacji nie zapomnieli również o aspekcie duchowym i wspólnotowym wydarzenia. Użytkownicy będą mieli dostęp do modlitewników, śpiewników, tekstów liturgicznych oraz rozmówek w 9 językach wraz z poprawną wymową danego słowa. Pielgrzymi będą mogli również przesłać specjalną elektroniczną pocztówkę z Dni Młodzieży oraz zagrać w grę i quizy dotyczące ŚDM.

Pracę nad aplikacją w Comarch trwają już od kilku miesięcy, a do kwietnia była testowana przez ochotników z całego świata. Dostępna będzie na smartfony z systemami: Android, iOS, Windows.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza