Comarch rozbudowuje sieć oddziałów w Polsce

Realizując strategię zrównoważonego rozwoju Comarch, zaplanował rozbudowę swoich oddziałów w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie oraz utworzenie oddziału w Olsztynie. Równolegle z podpisywanymi w regionie projektami zbudowane zostaną w oddziałach branżowe centra kompetencji, które tworzą lokalnie miejsca pracy dla wysokiej klasy specjalistów z branży IT.

Spółka planuje do połowy 2020 roku stworzyć w tych oddziałach w sumie ponad 100 nowych miejsc pracy. Zatrudnienie znajdą programiści, inżynierowie systemowi oraz kontroli jakości a także analitycy oraz konsultanci.

– W ramach specjalizacji w poszczególnych oddziałach tworzone są branżowe centra kompetencji które będą służyły w pierwszej kolejności do obsługi lokalnie pozyskanych projektów, ale dzięki zbudowanym tam kompetencjom pracownicy będą zaangażowani w projekty w innych regionach Polski oraz wdrożenia dla klientów zagranicznych – powiedział Paweł Prokop, wiceprezes Comarch odpowiedzialny za sektor publiczny. Dzięki temu inwestowane lokalnie pieniądze pozwalają na miejscu tworzyć miejsca pracy dla zdolnych specjalistów, którzy chcą pracować w globalnej firmie, a mieszkać w rodzinnym mieście.

Comarch posiada oddziały na terenie całego kraju. Od kilkunastu lat prowadzi biura w Białymstoku, Lublinie czy Rzeszowie. Teraz mocno stawia na działalność biznesową w tych miastach za sprawą pozyskiwania nowych projektów. W Białymstoku dzięki inwestycji samorządu województwa podlaskiego w rozwój regionalnej podlaskiej platformy medycznej „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie” (PSIeZ), tworzy centrum kompetencyjne wdrożeń w jednostkach medycznych. Z kolei w Lublinie, dzięki podpisanemu w listopadzie kontraktowi na wdrożenie systemu zarządzania dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, rozwija się centrum kompetencyjne wdrożeń systemów dla uczelni. Natomiast w Olsztynie, gdzie Comarch w przetargu na Centrum Usług Wspólnych Finansowo-Księgowych dla Gminy Olsztyn złożył w czerwcu najkorzystniejsza ofertę, rozwijane będzie dzięki temu centrum kompetencyjne wdrożeń w obszarze samorządowym.

Aktualnie w oddziałach Comarch zlokalizowanych w trzech miastach: Białymstoku, Lublinie oraz Rzeszowie spółka zatrudnia prawie 300 osób i planuje zwiększyć zatrudnienie o kolejne 100. Największe biuro znajduje się w Lublinie, gdzie pracuje prawie 180 osób.

– Pracownicy oddziału to głównie programiści, analitycy oraz menedżerowie projektów. Pracują przy kontraktach realizowanych zarówno dla polskich firm i instytucji, jak i międzynarodowych korporacji. Przykładowo, w Lublinie pracują zespoły, które są odpowiedzialne za rozbudowę oraz utrzymanie systemów do obsługi programów lojalnościowych dla takich marek jak: LATAM Airlines, Tabcorp czy Etihad Guest. Udział w takich projektach to szansa na rozwój zawodowy oraz prace w międzynarodowym środowisku. A od kilku lat obserwujemy, że pracownicy z mniejszych miast wojewódzkich nie chcą wyjeżdżać do Warszawy czy Krakowa, tylko wolą zostać w rodzinnym mieście i tu znaleźć zatrudnienie. Dlatego mocno rozwijamy oddziały lokalne - mówi Karolina Biedrońska, kierownik Działu Rekrutacji w Comarch.

W Rzeszowie zatrudnionych jest ponad 50 osób a w Białymstoku blisko 40. W najbliższym czasie Comarch planuje również uruchomić biuro w Olsztynie.
– Olsztyn to ważny ośrodek akademicki, co powoduje, że na lokalnym rynku pracy są obecni dobrze wykształceni absolwenci zarówno kierunków informatycznych, jak i ekonomicznych oraz biznesowych. I pracowników z takimi kompetencjami będziemy zatrudniać w planowanym oddziale. Zależy nam, aby Olsztyn stał się mocnym punktem w współpracy biznesowej Comarch z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz instytucjami administracji publicznej – mówi Paweł Prokop, wiceprezes zarządu Comarch.

Jednym z filarów działalności Comarch jest dywersyfikacja biznesu. Firma tworzy oraz dostarcza rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw m.in. z branży telekomunikacyjnej, produkcyjnej, handlowej i usługowej a także bankowej i finansowej oraz placówek administracji publicznej i służby zdrowia. To oznacza, że systemy są opracowywane w różnych językach oraz technologiach programowania m.in.: Java , C++, .NET/C#. Dla specjalistów, którzy chcą się rozwijać w branży IT, daje to możliwość stałego podnoszenia wiedzy i kwalifikacji.

Comarch stawia mocno na współpracę z uczelniami a studenci kierunków programistycznych, informatycznych czy też telekomunikacyjnych mogą rozpocząć pracę w firmie jeszcze przed ukończeniem nauki. Co roku Comarch organizuje wakacyjny stażu dedykowanym słuchaczom co najmniej drugiego roku studiów kierunków informatycznych i pokrewnych. Blisko 70 procent stażystów znajduje zatrudnienie w spółce.

Comarch to globalny integrator, twórca innowacyjnych rozwiązań i systemów informatycznych. Firma prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata w najważniejszych sektorach gospodarki w ponad 100 krajach na sześciu kontynentach. Aktualnie spółka zatrudnia blisko 6 500 osób w kraju oraz w biurach za granicą.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza