Comarch rozwija działalność w Polsce i uruchamia nowe biuro w Łodzi

Comarch otwiera nową lokalizację w Łodzi. Krakowska firma informatyczna posiada oddział w tym mieście od 2006 roku, a w związku z rozwojem działalności, planuje znaczne zwiększenie zatrudnienia w tym regionie. Poszukiwani są przede wszystkim programiści, inżynierowie systemowi, analitycy, a także specjaliści ds. rozwoju produktów oraz sprzedaży.

Oficjalne otwarcie nowego biura Comarch przy ul. Jaracza odbyło się 21 czerwca. W uroczystości udział wzięli: Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego oraz Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki.

Nowe biuro Comarch znajduje się w miejscu, gdzie dawniej zlokalizowana była fabryka Weinera. Jej mury zostały wkomponowane w gmach biurowca Comarch. Całość prac prowadzona była pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Comarch aktualnie zatrudnia ponad 5 400 osób na całym świecie, w 30 krajach. W łódzkim oddziale Comarchu pracuje ponad 300 osób. Nowy budynek pomieści 600 pracowników. Dodatkowe powierzchnie biurowe pozwolą na stworzenie kolejnych miejsc pracy.

- Łódź jest doskonałym przykładem na to, jak nowoczesne technologie i doświadczenie z nimi związane, stanowią wsparcie dla tego, co jest najważniejsze, czyli relacji międzyludzkich. To relacje i wartości, przy dobrym wykorzystaniu nowoczesnych technologii, powodują, że możemy się zainspirować, jak budować lepszą przyszłość. Dzięki temu, że Łódź ma doświadczenie
w wykorzystaniu tych dwóch aspektów, możemy proponować zmiany, być prekursorem trendów – mówi Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

– Łódź jest dojrzałym ośrodkiem akademickim, w którym działa 16 uczelni wyższych. To powoduje, że na lokalnym rynku pracy są obecni dobrze wykształceni absolwenci zarówno kierunków programistycznych, informatycznych i telekomunikacyjnych, jaki i ekonomistów oraz specjalistów od marketingu. Dobrze dobrany zespół przekłada się na realizację celów biznesowych. Dlatego chcemy, aby Łódź po Krakowie była naszym drugim ośrodkiem w Polsce – mówi prof. Janusz Filipiak, założyciel oraz prezes Zarządu Comarch SA.

Inwestycja Comarch w Łodzi obejmowała dwa projekty: adaptację przedwojennego budynku fabryki Wienera oraz budowę obiektu, który obecnie łączy funkcję konferencyjną i biurową. W ramach prac konserwatorskich, odresturowany został budynek pofabryczny, w którym zachowano oryginalne elementy drewniane i żeliwne. Dodatkowo kompleksowo została odnowiona elewacja i elementy konstrukcyjne budynku. Wszystkie prace były realizowane zgodnie z wytycznymi służb konserwatorskich, ponieważ obiekt znajduje się na liście zabytków prawnie chronionych. Obecnie na trzech piętrach dawnej fabryki znajdują się pomieszczenia biurowe.

Z kolei nowy budynek liczy dziewięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną. Został zaprojektowany z myślą o industrialnym charakterze architektury Łodzi oraz z dbałością o ekologię, energooszczędność i maksymalne wykorzystanie oświetlenia naturalnego. Zastosowanie konstrukcji o wysokim współczynniku izolacyjności termicznej w połączeniu ze szkleniem z funkcją kontroli przepływu promieniowania słonecznego umożliwi utrzymanie wskaźników bilansu energetycznego budynku na bardzo dobrym poziomie.
Dodatkowo budynki zostały wykonane z dbałością o komfort pracy: na dachu budynku pofabrycznego oraz na 6. piętrze biurowca powstały zielone tarasy. Pracownicy obiektu mogą również skorzystać z terenu zielonego, który powstał po wschodniej stronie działki.

Łączna powierzchnia siedziby Comarch 8,7 tys. m2. Do dyspozycji pracowników oraz gości został oddany do użytku podziemny parking dla oraz stanowiska dla rowerów. Na działce powstanie również parking naziemny.

Autorem projektu jest Biuro Architektoniczne NOW a generalnym wykonawcą inwestycji firma Skanska.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza