Comarch wyróżniony Nagrodą Orła Polskiego za rozwój biznesu w Belgii

Ideą Orła Polskiego jest uhonorowanie przedsiębiorstw, które swoimi osiągnieciami promują Polskę jako kraj innowacyjny o dużym potencjale gospodarczym. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się 15 stycznia w Brukseli. Statuetkę z rąk Artura Orzechowskiego, Ambasadora RP w Belgii odebrał Wojciech Pawluś, dyrektor zarządzający Comarch w krajach Beneluksu.

Grupa Comarch intensywnie rozwija się na całym świecie, a Belgia i pozostałe państwa  regionu są jednym ze strategicznych rynków dla firmy. Administracyjnie spółka działa w krajach Beneluksu od 2006 roku, swoje biura ma zlokalizowane w Brukseli, Luksemburgu i Rotterdamie, a aktywność promocyjną i sprzedażową koncentruje na sprzedaży systemów informatycznych dla przedsiębiorstw z branży sprzedaży detalicznej, telekomunikacji oraz finansów i bankowości. Region dość szybko okazał się czarnym koniem w strukturach grupy i w ciągu kilku lat stał się trzecim największym rynkiem Comarchu po Polsce i Niemczech. W 2018 roku sprzedaż systemów informatycznych w krajach Beneluksu przekroczyła 100 mln zł.

Nagroda Orła Polskiego w dziedzinie ekonomii jest szczególnym wyróżnieniem dla Comarch w Belgii. Cieszymy się, że nasza firma jest tak pozytywnie postrzegana. 2018 był kolejnym rekordowym rokiem dla Comarch w Beneluksie, pozyskaliśmy nowych strategicznych klientów z branży finansowej, chemicznej, paliwowej, przemysłowej  a także w telekomunikacji. Widzimy duży potencjał w regionie, dlatego planujemy rozszerzyć działalność biznesową o nowe usługi i produkty z obszaru telemedycyny i internetu rzeczy - mówi Wojciech Pawluś, dyrektor zarządzający Comarch na kraje Beneluksu.Firma zaczęła działalność biznesową w regionie od sprzedaży systemów dla branży telekomunikacyjnej (KPN, Orange czy Medialaan) oraz finansowej (ING, AXA i Delta Lloyd Life). W następnych latach ruszyła ze sprzedażą i wdrożeniami systemów lojalnościowych oraz rozwiązań do zarządzania fakturowaniem. Wśród regionalnych firm korzystających z innowacyjnych rozwiązań Comarch są również takie marki jak  ERGO,  Telenet, Brussels Airlines, czy Hudson’s Bay. Spółka obsługuje również firmy, prowadzące działalność w Luksemburgu jak Swiss Life, AXA,  SGG czy Orange.

Zespół Comarch w krajach Beneluksu składa się z sprzedawców, konsultantów, analityków oraz kierowników projektu specjalizujących się  w systemach informatycznych dla dostawców usług telekomunikacyjnych, finansowych, rozwiązaniach lojalnościowych i produktach wspomagających zarządzanie relacjami z klientami (CRM), e-invoicing, a także usługach outsourcingowych, infrastrukturze IT i usługach Data Center.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza