Janusz Filipiak uczestniczył w spotkaniu French International Business Summit

Profesor Janusz Filipiak, prezes Comarch wziął udział w międzynarodowym szczycie gospodarczym „French International Business Summit”. Spotkanie obyło się pod patronatem Emmanuela Macrona, prezydenta Francji oraz Édouarda Philippe’a, premiera Francji. Profesor Filipiak był jedynym prezesem firmy z Europy Środkowo-Wschodniej.

Międzynarodowa konferencja, której hasłem przewodnim było "Wybierz Francję!", miała na celu pokazać potencjał kraju i zachęcić zagraniczne firmy do inwestowania we Francji. Szczyt odbył się 22 stycznia w Wersalu i wzięło w nim udział około 140 top menedżerów z całego świata. French International Business Summit jest określane jako „mini Davos”, ponieważ wielu szefów firm zatrzymało się tam w drodze na szczyt w Alpach Szwajcarskich.

– Spotkanie w Wersalu było bardzo pożyteczne. Uczestnicy mieli okazję poznać plany rządu Francji, dotyczące tworzenia sprzyjających warunków dla inwestycji zagranicznych. W wypowiedziach Pana Premiera Édouarda Philippe’a i Pana Prezydenta Emmanuela Macrona usłyszeliśmy, że francuskie władze dołożą wszelkich starań, aby biznes nad Loarą mógł rozwijać się jeszcze dynamiczniej. Na szczególną uwagę zasługują rządowe programy doskonalenia jakości kapitału ludzkiego. Władze planują przeznaczyć na ten cel 15 miliardów Euro, m.in. na realizację projektów dwujęzycznych, francusko-angielskich oraz nowe miejsca w szkołach wielojęzycznych. Dla Comarch udział w konferencji był okazją do zaprezentowania naszych inwestycji we Francji oraz systemów informatycznych z obszaru e-zdrowia i smart city – mówi profesor Janusz Filipiak, założyciel i prezes Zarządu Comarch.

Comarch istnieje na rynku francuskim od 2006 roku i  zatrudnia obecnie ponad 80 osób. Zespół składa się z konsultantów biznesowych, kierowników projektów, a także osób odpowiedzialnych za badania i rozwój produktów. Łączna wartość inwestycji Comarch we Francji przekroczyła 25 milionów Euro, co jest najwyższym poziomem wśród wszystkich polskich firm działających na rynku francuskim. Najnowszym projektem jest nowoczesne centrum przetwarzania danych w Lezennes (obok Lille), którego koszty budowy wyniosły ponad 10 mln Euro. Centrum zostanie oddane do użytku w pierwszym kwartale 2018 roku i będzie obsługiwać klientów Comarch z rynku francuskiego. Spółka skupia się na sprzedaży systemów informatycznych dla firm z branży handlu detalicznego, oferując rozwiązania informatyczne obsługujące procesy lojalnościowe i zarządzanie relacjami z klientami (CRM&Marketing) oraz systemy kompleksowo wspierające sprzedaż wielokanałową (Omnichannel sales) takie jak: systemy kasowe, rozwiązania mobilne oraz usprawniające planowanie zasobów przedsiębiorstw (systemy klasy ERP). Comarch wspiera również obszary związane z zarządzaniem infrastrukturą IT oraz dostarcza usługi Data Center. Dodatkowo Comarch koncentruje się na rozwoju i sprzedaży rozwiązań z zakresu smart city, telekomunikacji oraz e-zdrowia. Z usług Comarch korzystają m.in. Auchan, Kiloutou, Galeries Lafayette, Leroy & Merlin, ERAM oraz Bureau Vallée.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.



Przejdź do formularza