Narodowy Instytut Telekomunikacji w Brazylii uhonorował Profesora Janusza Filipiaka

Uczelnia Inatel - Narodowy Instytut Telekomunikacji w Brazylii nadał laboratorium dydaktycznemu imię Profesora Janusza Filipiaka, założyciela i prezesa zarządu Comarch SA. Patronat jest zwieńczeniem wieloletniej współpracy firmy Comarch oraz Inatel nad rozwojem systemów informatycznych oraz zaangażowania polskiej spółki w działalność dydaktyczną.

COMARCH OSS LAB “PROFESSOR JANUSZ FILIPIAK”, tak brzmi pełna nazwa pracowni, jest miejscem, gdzie informatycy na co dzień pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami IT dla dostawców usług telekomunikacyjnych. Uroczystość wmurowania pamiątkowej tablicy odbyła się 15 grudnia.

– To dla mnie ogromny zaszczyt, że władze Inatel zdecydowały, abym objął patronatem placówkę dydaktyczną, w której kształcą się przyszli programiści i eksperci telco. Narodowy Instytut Telekomunikacji zapewnia wielu młodym ludziom dostęp do wiedzy na najwyższym światowym poziomie. Kształcąc się pod okiem znakomitych mentorów mogą zdobyć doświadczenie, które zaowocuje w ich przyszłej karierze zawodowej. Jestem dumny, że Comarch może współpracować przy projektach dydaktycznych oraz czuję się wyróżniony, że nasze zaangażowanie zostało docenione – mówi Janusz Filipiak, założyciel i prezes Comarch SA.

Bycie partnerem jednej z wiodących firm w dziedzinie technologii informatycznych i komunikacji pozwala naszym studentom na bezpośredni kontakt z systemami opracowanymi dla ich klientów w Brazylii. Oferując program stażowy, Comarch zapewnił naszym studentom dostęp do kursów technologicznych prowadzonych przez profesjonalistów z Centrum Kompetencyjnego Inatel – mówi Mário Ferreira, Continuing Education Associate Manager, Inatel.

Inatel i Comarch nawiązały współpracę partnerska w marcu 2015 roku. Projekt obejmuje program kształcenia słuchaczy brazylijskiego Narodowego Instytutu Telekomunikacji oraz projektowanie modeli sieci telekomunikacyjnych. Inatel zapewnia Comarchowi pomieszczenie i sprzęt dla stażystów oraz opiekę dydaktyczną pracownika naukowego. Natomiast Comarch udostępnia narzędzia informatyczne, które studenci wykorzystują w ramach zajęć do modelowania struktur fizycznych urządzeń telekomunikacyjnych.

Studenci, którzy ukończą staż w Inatel maja szansę związać się z Comarch na dłużej. Do tej pory 13 absolwentów podjęło dłuższą współpracę z polskim producentem systemów IT.

 

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza