Car Connectivity Consortium w siedzibie głównej Comarch w Krakowie

Już po raz trzeci na terenie centrum konferencyjnego Comarch w Krakowie odbyło się cykliczne spotkanie członków organizacji standaryzacyjnej Car Connectivity Consortium.

Czterodniowe wydarzenie zgromadziło 38 przedstawicieli czołowych firm z obszaru elektroniki, komunikacji mobilnej oraz przemysłu motoryzacyjnego zrzeszonych w Car Connectivity Consortium. Celem spotkania było omówienie możliwości rozwoju standardu MirrorLink w dziedzinie connected cars oraz wyzwań rynkowych, związanych z jego implementacją.

Dzięki standardowi MirrorLink, connected cars staje się realną przyszłością, która umożliwia kierowcom łatwy dostęp do aplikacji mobilnych zainstalowanych na ich telefonie poprzez deskę rozdzielczą pojazdu

- Chodzi o to, że informacje wyświetlane na ekranie telefonu komórkowego są powielane na desce rozdzielczej samochodu, co poprawia bezpieczeństwo prowadzenia samochodu. Ponadto standard MirrorLink umożliwia jego wdrożenie na mobilnych systemach operacyjnych umożliwiając tym samym jego zespolenie z różnymi modelami telefonów komórkowych. To z kolei daje nam dużą elastyczność we wdrażaniu i propagowaniu tego rozwiązania. – powiedział Alan Ewing, Prezes Car Connectivity Consortium.

Podczas pierwszego dnia wydarzenia odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli dziennikarze z Telewizji Polsat, Telewizji Kraków oraz czasopism Auto Świat, ComputerWorld i Connected Life Magazine. Dziennikarze mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami CCC na temat standardu MirrorLink, jak również z członakmi zarządu Comarch Technologis o naszej współpracy z konsorcjum. Była też okazja przetestowania standardu w praktyce dzięki udostępnionym na to wydarzenie samochodom Citroën DS5, Skoda FABIA oraz Toyota AYGO.

Comarch od 2012 roku wspiera działalność Car Connectivity Consortium. Dzięki udanej współpracy przy opracowaniu Systemu Testowania Certyfikacji (jednej z części Programu Certyfikacji Urządzeń MirrorLink™), jak również Systemu Zarządzania Certyfikacją i Atestowaniem Urządzeń, Comarch stał się jednym z zaufanych partnerów Car Connectivity Consortium.

 

- Doświadczenie zdobyte podczas wieloletniej współpracy z firmami z obszaru elektroniki użytkowej umożliwiło nam stworzenie narzędzia testowego do certyfikacji urządzeń współpracujących z MirrorLink. Dzięki zaufaniu, jakim darzy nas CCC, powierzono nam również hostowanie systemy do zarządzania certyfikacją, które umieszczone jest w naszym Data Center w Krakowie. - Powiedział Mariusz Lasek, Prezes Comarch Technologies.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza