Znani są zwycięzcy Comarch TechnologyCup!

Studenci oraz absolwenci z całej polski rywalizowali pod Wawelem o miano najlepszych innowatorów podczas finału konkursu Comarch TechnologyCup! System pomiaru jakości powietrza, miernik naprężeń szyn tramwajowych oraz interaktywny stół to zwycięskie projekty. Finaliści pod okiem krakowskiego producenta oprogramowania i urządzeń elektronicznych Comarch Technologies pracowali nad innowacyjnymi projektami 206 dni, 7 miesięcy, 29 tygodni oraz 4944 godzin.

Otwartego umysłu, nowatorskich pomysłów oraz zapału i sił do ich realizacji życzył uczestnikom podczas finału Mariusz Lasek prezes Comarch Technologies.
Celem konkursu jest promocja najbardziej innowacyjnych pomysłów z całej Polski. Rywalizacja podczas TechnologyCup! odbywała się w ramach trzech kategorii konkursowych. Health device: urządzenia oraz aplikacje wspierające lub monitorujące stan zdrowia człowieka. Smart gadget: urządzenia oraz aplikacje ułatwiające życie człowieka. Open project: urządzenia oraz aplikacje mające wpływ na otaczające nas środowisko.

- Docieramy do ludzi zainteresowanych wskazaną tematyką, aktywnych, nastawionych na działanie i rozwój w danym obszarze, ale przede wszystkim pracowitych i kreatywnych - mówi Mariusz Lasek.

Konkurs TechnologyCup! skierowany był głównie do studentów oraz absolwentów (do dwóch lat od ukończenia studiów). Organizatorzy otrzymali kilkadziesiąt zgłoszeń, z których do ścisłego finału zakwalifikowano 9 zespołów i ich autorskich rozwiązań, które to spotkały się z dużym zainteresowaniem mediów: Computerworld, TVP Kraków oraz Radio Kraków.

TechnologyCup! to przede wszystkim Ludzie, Pomysły, Sprzęt i Czas. To konkurs, który pokazuje potencjał drzemiący w ludziach.
Finaliści konkursu oprócz pokazania własnych projektów przed większą publicznością mieli okazje do networkingu podczas uroczystej kolacji podsumowującej konkurs.
Konkurs TechnologyCup!, który rozpoczął się w maju 2015 r. był pierwszym tego typu wydarzeniem nie tylko na skalę Comarch, ale i w Polsce. Przeciera szlaki dla nowych technologii w służbie społeczeństwa i codziennego życia.

Dzięki Partnerom Technologicznym (CSR, Intel, STM, Computer Controls) oraz wkładowi merytorycznemu najlepszych specjalistów z Comarch Technologies, zostały wsparte pomysły i prace uczestników, poprzez dostarczenie komponentów niezbędnych do wykonania rozwiązań.

Organizatorzy TechnologyCup! stworzyli platformę do dzielenia się wiedzą i zainteresowaniami, by ostatecznie nagrodzić i docenić najlepszych.
Mariusz Lasek stwierdza , że cel jaki został nakreślony przed konkursem, został osiągnięty. Jak też widać po nagrodzonych projektach, dotarliśmy do ludzi, którzy chcą zmieniać Świat i polepszać jakość codziennego życia.

Wyniki pierwszej edycji Comarch TechnologyCup!
HEALTH DEVICE
I. uKlimat i jednocześnie nagroda publiczności
II. dontFall
III. unpredictable
SMART GADGET
I. OchociceTeam
II. WirelessHome
III. InsBird
OPEN PROJECT
I. TRAM
II. RoboticChess
Ze względu na nieobecność zespołu Proof of Concept startującego w kategorii Open Project, projekt ten niestety uległ dyskwalifikacji.

O zwycięskich projektach:
W kategorii Health Device zwyciężyli studenci AGH: Jakub Porębski, Żaneta Błaszczuk i Jakub Szczepankiewicz, czyli uKlimat. Dodatkowo projekt ten spotkał się z uznaniem widowni i otrzymał  nagrodę publiczności.
Rozwiązanie przygotowane przez uKlimat to system do oceny jakości powietrza i parametrów środowiska w mieszkaniu. Pomaga on w utrzymaniu odpowiedniego mikroklimatu, tak aby zatrzymać w nim rozwój szkodliwych dla zdrowia ludzkiego mikroorganizmów oraz zapewnia jak najniższe stężenie zanieczyszczeń powietrza. Rozwiązanie składa się z urządzenia pomiarowego, programu do akwizycji danych oraz aplikacji mobilnej. Problematyka, którą wybrał sobie zespół bardzo mocno wpisuje się w jedno z codziennych wyzwań przed, którymi stoją praktycznie wszyscy mieszkańcy gospodarstw domowych zarówno w Polsce jak i na świecie.

W kategorii Smart Gadget zwyciężył Konrad Strzelecki (Ochocice Team); absolwent informatyki na Politechnice Łódzkiej.
Konrad przygotował interaktywny stół LED sprzężony z aplikacją webową, odpowiedzialną za komunikację pomiędzy użytkownikiem, a urządzeniem. Projekt ma na celu dostarczenie niesamowitych wrażeń dzięki wyświetleniu na powierzchni stołu jedynego w swoim rodzaju pokazu sztuki wizualnej zaprojektowanej przez jego użytkownika. Zwycięski projekt, według jego pomysłodawcy ma szansę zostać skomercjalizowany w przemyśle meblarskim, budowlanym oraz rozrywkowym.

W kategorii Open Project zwyciężył projekt TRAM autorstwa Daniela Turbasa, studenta Elektroniki i Telekomunikacji na AGH. Zwycięski pomysł to system służący do powiadamiania służb odpowiedzialnych za stan techniczny torów tramwajowych o możliwym wystąpieniu awarii spowodowanej np. wybrzuszeniem się jednej z szyn torowiska. Dzięki temu istnieje możliwość praktycznie wyeliminowania problemów technicznych, co w dłuższej perspektywie czasowej przełoży się na jeszcze większą niezawodność komunikacji miejskiej.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza