Wybrane projekty

Obecnie wzrasta zainteresowanie aplikacjami oraz urządzeniami sterowanymi dotykowo. Interaktywne ekrany mają duży wpływ na czas trwania transakcji, skracając go nawet o 50% przy zachowanej 100% poprawności informacji. Badania pokazują, że korzystając z takich interaktywnych urządzeń, klient ma poczucie większego wpływu na podejmowane przez siebie decyzje. Współcześnie ekrany dotykowe obsługiwane są przez użytkowników za pomocą naturalnych gestów przypominających wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku. Reakcje są zawsze jednakowe: zachwyt, zaskoczenie oraz chęć zabawy aplikacją. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie innowacyjnych urządzeń wraz z nowoczesnym oprogramowaniem. Pakiet multitouch to rozwiązania IT mające na celu przekazanie najlepszych międzynarodowych praktyk biznesowych. Główna zaleta urządzeń reagujących na dotyk czy też ruch to gwarancja dobrej zabawy przy równoczesnym wykorzystaniu odpowiedniej funkcjonalności.

Niektóre z dostępnych opcji, to:

 • Rozpoznawanie fizycznych przedmiotów umieszczanych na stole.
 • Interakcja fizycznych przedmiotów ze światem wirtualnym.
 • Śledzenie sylwetki użytkownika stojącego przed ekranem.
 • Bezdotykowa obsługa aplikacji. 
 • Innowacyjna prezentacja treści multimedialnej.

Aplikacje opracowywane w centrach produkcji i rozwoju oprogramowania:

 • Comarch Multitouch Solutions to powiązanie świata przyszłości z biznesem w sposób, na który wszyscy czekaliśmy od lat. 
 • Retail Inovation Center – oprogramowanie przeznaczone dla branży detalicznej. Umożliwia prezentację oferty sklepu na ekranie dotykowym, pełniąc przy tym funkcję wirtualnego asystenta. Dzięki temu sklep może sprzedawać standardowe produkty w niestandardowy sposób. Klient sklepu może:
  • przeglądać spersonalizowaną ofertę (uzależnioną między innymi od historii zakupów). system identyfikuje klienta po
  • Przeszukiwać katalog produktów za pomocą gestów wykonywanych dłońmi.
  • Karcie lojalnościowej umieszczonej na multimedialnej ladzie Microsoft Surface.
  • Uzyskać kontekstową informację na temat produktów z oferty eksponowanej w sklepie.
  • Wybrać produkty, które powinny być przeniesione do przymierzalni bądź kasy przez obsługę sklepu.

Comarch Multitouch Solutions to:

 • Intuicyjny interfejs na najwyższym poziomie.
 • Nowoczesny design.
 • Gwarantowane emocje, które są głównym czynnikiem podejmowania decyzji przez konsumentów.

Comarch Real Estate – aplikacja przeznaczona dla biur nieruchomości. Atrakcyjna forma prezentacji katalogu ogłoszeń, w połączeniu z dynamicznym filtrem ofert pozwala szybko dotrzeć do nieruchomości spełniających wymagania klienta. Dostępna jest również interaktywna mapa sterowana dłońmi.

Car Configurator – wspomaga proces sprzedaży samochodów. Podstawowym celem systemu jest zwiększenie pozytywnych emocji towarzyszących zakupowi pojazdu oraz zachęcenie klienta do zakupu dodatkowych opcji. System prezentując wszystkie dostępne modele, umożliwia ich szczegółową konfigurację. Klient może w interaktywny sposób zbudować samochód swoich marzeń, uzyskując na każdym kroku dodatkowe informacje na temat dostępnych opcji. Mayland Real Estate Multitouch – oprogramowanie dla developera na rynku galerii handlowych. Pakiet powstał dla spółki zajmującej się kompleksowym wykonawstwem galerii handlowych, od wykupu gruntów przez projektowanie i budowę oraz pozyskanie najemców oraz inwestorów. Firma wykorzystała interaktywną, multimedialną ladę dotykową do prezentowania potencjalnym inwestorom firmy, struktury organizacyjnej oraz oferty. dodatkowo, dzięki różnym wizualizacjom, klient ma możliwość obserwacji na odpowiednich mapach, gdzie i dlaczego warto zainwestować w budowę galerii.

Umebluj przyszłość z Comarch – to projekt skierowany do branży meblarskiej.

Przykładowe możliwości, jakie daje aplikacja:

 • Właściciele sklepów meblowych zamiast wydawać wysokie kwoty na powierzchnie ekspozycyjne mają możliwość zainwestowania w nowoczesne technologie, m.in. ladę dotykową microsoft surface dzięki czemu klient, robiąc zakupy za pomocą ruchu dłoni, sam komponuje swoją ofertę oraz ma możliwość podglądu konkretnego mebla w różnych kolorach i materiałach. Koszt takiego rozwiązania szybko się zwraca. Docelowo klient sklepu meblowego będzie miał możliwość podglądu, jak dany mebel wyglądałby u niego w domu.
 • Drugie z proponowanych rozwiązań opiera się całkowicie na bezdotykowym umeblowaniu pomieszczenia, w którym się znajdujemy za pomocą wizualizacji na monitorze. Dzięki prostemu ruchowi dłońmi możemy obracać i ustawiać odpowiednio meble. Możliwie jest również przenoszenie przedmiotów, których nie ma w rzeczywistości. Widać również jak mebel stoi przed lub za nami. Rozwiązanie sprawia wrażenie czegoś, co wydawałoby się jest tylko dostępne na filmach science-fiction, bo przecież meble, które widzimy na ekranie monitora, w rzeczywistości nie istnieją. Dobrym przykładem umożliwiającym zrozumienie działania aplikacji jest przykład fotela, na którym można usiąść, ale który w rzeczywistości przecież nie istnieje.

Innowacyjność w Comarch Portal. Publikacja w chmurze (tekstów, zdjęć, filmów) pozwala na aktualizację portalu przez inne osoby niż te, które na stałe przebywają w biurze. Współpracownik na wakacjach, student na stażu czy inna zaprzyjaźniona osoba może – z dowolnego miejsca – dostarczyć treści po wcześniejszym technicznym opracowaniu ich „w chmurze”. Portal umożliwia również prowadzenie wideokonferencji poprzez stronę internetową.

Frida – robot wykonany przez grupę stażową w 2010 r. rysujący barwnie ploter samojezdny z wykorzytaniem platformy NXt 2.0 i smartphone’a opartego na Nokia s60, z komunikacją bluetooth.

Centra produkcji i rozwoju oprogramowania Comarch:

 • Polska (Kraków, Warszawa, Katowice, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk)
 • Niemcy (Hanower, Monachium, Brema, Drezno)
 • Austria (Kirchbichl)
 • Szwajcaria (Buchs)
 • Francja (Grenoble)

Skontaktuj się z ekspertem Comarch

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Oferty naszych rozwiązań dopasowujemy do Państwa potrzeb, oczekiwań i możliwości. Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami w celu szczegółowego omówienia interesujących Państwa produktów i usług.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza