Comarch objął 100 procent udziałów francuskiej spółki CABINET CONSEIL EN STRATEGIE INFORMATIQUE S.A.S., (dalej 2CSI) która specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań i usług informatycznych dla podmiotów medycznych na rynku francuskim. W ramach umowy Comarch nabywa też całość praw autorskich do produktów spółki. Całkowita wartość transakcji wyniosła 9,5 mln zł.

2CSI istnieje na rynku od ponad 25 lat i zajmuje się produkcją własnego oprogramowania wspierającego informatyzację placówek medycznych oraz firm działających na rynku zdalnej opieki domowej pacjentów. Spółka dodatkowa posiada certyfikowane centrum danych (HDS), z którego świadczy usługi hostingowe na potrzeby jej klientów.

Spółka zrealizowała wdrożenia i utrzymuje swoje systemy dla ponad 100 klientów z sektora ochrony zdrowia, głównie działających na rynku komercyjnym, wśród nich są m.in. LVL Medical (międzynarodowa grupa Air Liquide), TIMKL (międzynarodowa grupa Roche) oraz kilkadziesiąt klinik i szpitali.

- W naszej ocenie informatyzacja sektora ochrony zdrowia a w szczególności segmentu zdalnej opieki domowej pacjentów to obszar, który będzie się rozwijał bardzo dynamicznie. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu tego rynku we Francji na przestrzeni ostatnich 10 lat to ponad 8%. Nie mamy żadnych wątpliwości, że w kontekście aktualnej sytuacji rynek ten będzie notował dwucyfrowy wzrost. W Comarch przygotowujemy się już do tego od wielu lat i inwestujemy w badania i rozwój odpowiednich systemów, które wspomagają firmy działające na rynku ochrony zdrowia, w tym w świadczeniu usług medycznych, głównie z zakresu telemedycyny, zdalnej opieki medycznej oraz do zarządzania specjalistyczną dokumentacją. Transakcja nabycia spółki 2CSI to duży krok w kierunku wzmocnienia pozycji Comarch w tym segmencie rozwiązań IT. Wyspecjalizowana kadra, duża grupa aktywnych klientów, dojrzałe linie produktowe oferowane przez przejętą spółkę pozwolą nam na uzyskanie istotnej synergii, rozbudowę portfolio Comarch a w efekcie zdobycie nowych kontraktów na rynkach europejskich. Transakcja nabycia akcji 2CSI była przygotowywana od blisko 12 miesięcy i wsparta intensywnymi analizami rynku. Aktualne wydarzenia jedynie umocniły nas w przekonaniu, że Comarch wspólnie z 2CSI, z głębokim know how, produktami informatycznymi oraz infrastrukturą będzie w stanie zaoferować kompleksowe i innowacyjne narzędzia wspierające wysiłki służby zdrowia - mówi Arkadiusz Iłgowski, prezes Comarch Francja.

Głównymi rozwiązaniami informatycznymi oferowanymi przez 2CSI w modelu chmurowym są systemy wspierające w sposób kompleksowy funkcjonowanie placówek medycznych oraz firm prywatnych świadczących usługi zdalnej opieki domowej pacjentów z chorobami przewlekłymi.

Zakup 2CSI pozwoli Grupie Comarch na istotne wzmocnienie swojej pozycji konkurencyjnej w obszarze usług informatycznych w sektorze e-Health na rynku europejskim.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza