Kraków jeszcze bardziej zielony

Po raz kolejny firma informatyczna Comarch i Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zorganizowały akcję sadzenia drzew na Plantach Krakowskich.  W sobotę (15 czerwca) pracownicy firmy wraz z rodzinami dołożyli swoją zieloną cegiełkę w walce o zielony Kraków, sadząc nowe rośliny i rozdając sadzonki mieszkańcom.

W ramach wydarzenia zostało posadzonych 1500 sadzonek bluszczu na skwerach w okolicach Barbakanu. Dodatkowo pracownicy Comarch rozdali mieszkańcom Krakowa 500 sztuk roślin doniczkowych: skrzydłokwiatów, paproci, dracen oraz sansewierii.

Tegoroczna akcja to już czwarta edycja wydarzenia organizowanego na rzecz zazieleniania Krakowa. W poprzednich latach pracownicy Comarch  sadzili cisy, graby oraz kasztanowca na Plantach Krakowskich oraz przy Rondzie Grzegórzeckim (materiał video z 2017 r.: https://www.youtube.com/watch?v=2RLliaJwTyM). Ponadto w ubiegłym roku wręczono mieszkańcom ponad 500 sadzonek.

Comarch jako firma społecznie odpowiedzialna uwzględnia w swojej strategii nie tylko interesy biznesowe, ale również interesy społeczności lokalnych, wśród których funkcjonuje. Odpowiedzialność społeczna jest dla nas istotnym elementem, który stale rozwijamy i poprzez który budujemy nasz wizerunek oraz zaufanie do marki Comarch. Z pomocą przychodzą nasi pracownicy, bez których odpowiedzialność społeczna nie istniałaby. W ludziach drzemie ogromny potencjał, chęć pomagania i zmieniania świata na lepszy, co jako firma staramy się wspierać - Małgorzata Sakłak, dyrektor Działu Jakości Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Comarch.Comarch mocno angażuje się w promowanie wśród pracowników dojazdu do pracy rowerem. Posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową (stojaki, zadaszone rowerownie, prysznice, szatnie, stacje naprawcze), organizuje serwisy rowerowe czy dedykowane wydarzenia dla rowerzystów. W tym roku firma dołączyła także do akcji Rowerem do pracy, organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.  

Comarch promuje także ideę aktywnego stylu życia i sportu wśród młodzieży oraz mieszkańców województwa małopolskiego, głównie przez sponsoring klubu sportowego Cracovia. Firma jest także sponsorem różnych wydarzeń kulturalnych, promuje technologie IT oraz wspiera projekty dla lokalnych społeczności.

Więcej o społecznej odpowiedzialności biznesu w Comarch można przeczytać na: https://www.comarch.pl/o-firmie/zrownowazony-biznes/.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza