Polsko-Niemiecka Nagroda Gospodarcza 2015 w rękach Comarch

Krakowski producent oprogramowania Comarch otrzymał prestiżową Polsko–Niemiecką Nagrodę Gospodarczą. Wyróżnienie zostało przyznane za szczególne zasługi dla rozwoju polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej. Uroczysta gala odbyła się 2 grudnia 2015 roku w ramach międzynarodowego spotkania - XI Polsko-Saksońskiego Forum Gospodarczego w Dreźnie. Zwycięzcy statuetkę wręczył Martin Dulig, Saksoński Minister gospodarki, Pracy i Transportu.

Zdjęcie: WFS, Männel

Comarch jako zwycięzca Polsko-Niemieckiej Nagrody Gospodarczej, został wyłoniony spośród listy firm wyspecjalizowanych w branży IT, zgodnie z rekomendacjami Saksońskiej Agencji Wspierania Gospodarki. Nagroda ta wręczana jest od 2009 roku i od tego czasu sponsorowana jest przez Federalnych Ministrów Gospodarki i Technologii Niemiec, Reiner`a Brüderle oraz Philipp`a Rösler.

Celem nagrody jest wspieranie współpracy polsko-niemieckiej w obszarze gospodarki, pobudzanie i promowanie pożądanych wzorców współpracy z uwzględnieniem wpływu na inne obszary np.; społeczne, nauki, wyróżnianie postaw podmiotów i osobowości, które swoją aktywnością tworzą warunki i klimat sprzyjający rozwojowi współpracy, uhonorowanie osobistości, które swoimi postawami i dokonaniami przyczyniły się wybitnie do zacieśnienia i rozwoju współpracy polsko-niemieckiej.

Comarch na terenie Niemiec prowadzi działalność od 2000 roku. Posiada na tym terenie osiem biur oraz dwa ośrodki data center.

Hasłem przewodnim tegorocznego XI Polsko-Saksońskiego Forum Gospodarczego w Dreźnie był „IT – klucz rozwoju”. Jako podkreślają organizatorzy forum podstawowe elementy systemu społecznego, ulegają ciągłej rewolucji cyfryzacji. Dzięki nawiązaniu transgranicznej współpracy między przedsiębiorstwami polskimi i saksońskimi, tworzenie wspólnych projektów przyczyni się do dalszego rozwoju digitalizacji we wszystkich obszarach.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza