Specjaliści z Comarch na podium w konkursie Hackathon NATO

W odbywającym się w dniach 4-8 kwietnia 2016 roku w Krakowie pierwszym konkursie organizowanym przez zespół analityków i projektantów z dowództwa SACT (Supreme Allied Command Transformation), drużyna z Comarchu uplasowała się na 2 miejscu. W skład reprezentacyjnego zespołu weszli: Cezariusz Marek (dyrektor oddziału) z Bielska-Białej oraz Marcin Koch (projektant) i Paweł Szlachta (programista) z Katowic.

Tematem przewodnim spotkania była architektura korporacyjna, a konkurs został przeprowadzony w dwóch dyscyplinach dotyczących programowania i modelowania.

Konkurs organizowany był zarówno dla delegatów organizacji wojskowych państw NATO, jak również dla przedstawicieli cywilnych środowisk uczelnianych i firm komercyjnych, gdzie oprócz Comarch pojawiły się następujące: CoherenSEA, Front End, Hewlett Packard Enterprise, MooD International, No Magic, Syntell. Łącznie w konkursie startowało 13 zespołów z różnych części świata.

Drużyna Comarch stawiła czoło zadaniu w dziedzinie programowania. Przez 4 dni zespół pracował nad stworzeniem rozwiązania ułatwiającego korzystanie z repozytorium NATO C3 Taxonomy. Program umożliwia wykorzystanie bazy informacji podczas projektowania z wykorzystaniem narzędzi typu CASE, eksportując dane do formatu XMI, który może być wykorzystany m.in. przez program Enterprise Architect.

Stworzone w trakcie konkursu produkty oraz zastosowane przez uczestników konkursu techniki zostaną użyte przez analityków i projektantów z NATO przy realizowanych przez nich projektach. W przyszłości będą mieć również zastosowanie w prowadzonych zadaniach we wszystkich państwach i organizacjach NATO.

Skontaktuj się z ekspertem Comarch


Określ swoje potrzeby biznesowe. My zaoferujemy Ci opiekę informatyczną i dedykowane rozwiązanie.Przejdź do formularza